The Good Doctor (2017-2024)
The Good Doctor: Sezon 4 The Good Doctor Sezon 4, Odcinek 13
Odcinek The Good Doctor (2017-2024)

Rozlane mleko

Spilled Milk 41m
7,4 194
oceny
7,4 10 1 194
The Good Doctor
powrót do forum s4e13

Presja by wybaczyć...

ocenił(a) serial na 9

Bardzo mnie irytowało to, jak rezydentka i przełożona stosowały presje, aby wybaczyła ona ojcu. Takie stwierdzenia jak "to twój ojciec", czy "wybaczenie jest dla wybaczającego" to steki bzdur. Człowiek, który ją porzucił zrzekł się swoich obowiązków, a tym samym prawa do nazywania się ojcem. Stał się kimś obcym. Wybaczenie w tym wypadku to jedynie okazanie współczucia komuś, kogo się tak naprawdę nie szanuje i nie lubi, albo udawanie jakichś uczuć, których nie ma, bo przez jego zachowanie one po prostu jak powiedziała Brown przeszły. Dziecko, które jest opuszczone i zawiedzione w ten sposób doznaje urazu i wyzbywa się naturalnej części siebie, która potrzebuje rodzica. To okropny czyn popełniony przez dorosłego. Serial nie powinien wspierać kulturowej presji, aby wybaczać takie krzywdy i zbrodnie na dzieciach, bo nikomu to nie pomoże w dłuższej perspektywie. Rodzice będą krzywdzić, a dzieci będą cierpieć. Taki ojciec nie zasługuje na nic od dorosłej kobiety, którą jako dziecko porzucił.

Szanowałem Dr Brown w tym serialu za walkę o siebie i stawianie granic. Niestety serial powiela to, z czym tacy ludzie po urazach muszą się mierzyć w społeczeństwie. Brakiem zrozumienia i współczuciem zamiast dla nich to dla rodziców. Melendez reprezentował zdrowsze podejście, które jasno nazywało sprawy - mówił jej o traumie dziecięcej, której doświadczyła. 

sosen88

Też liczyłam na to, że Claire się nie ugnie, ale w tym serialu wszystkie problemy bohaterów muszą mieć pozytywne rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 4
sosen88

Podobnie irytował mnie odcinek z umierającym ojcem Shauna. Wszyscy oczekiwali, że ma do niego jechać, rozmawiać, wybaczać. A ja uważam, że on miał prawo odmówić i w ogóle nie jechać. I jak się okazało, miałby rację, bo stary nawet na łożu śmierci był małym ujkiem, który zwymyslał Shauna.

ocenił(a) serial na 9
aper

Tak, taka sama sytuacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones