PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112167}
5,4 122
oceny
5,4 10 1 122
The Guiding Light
powrót do forum serialu The Guiding Light

a wszyscy się śmieją z MODY NA SUKCES, że to niby jest tasiemiec.... Śmiechu warte ;)

Swoją drogą - ponad 15 000 odcinków to nie lada wyczyn. O czym w ogóle jest ten serial, który ma już 70 lat ???

funny_girl

Może to ja nie stoję super z matmą, ale wydaje mi się, że mamy 2008 a nie 2022 rok. ??? Ten serial się nawet jeszcze nie zbliża do siedemdziesiątki. Ma zaledwie 52. Fakt, że to i tak najdłuższy serial świata.

cusik_3

Wiem, że wpis jest stary, więc właściwie nie odpisuję Tobie ale zostawiam go dla potomnych. ;)

Serial jest nadawany od stycznia 1937 roku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Guiding_Light w telewizji dopiero od 1952 roku

cusik_3

Mamy już 2020:)

Sol1987

Jak ten czas leci

użytkownik usunięty
funny_girl

Ten serial jest o wszystkim i o niczym, tak jak Moda. Są wątki obyczajowe, a także mniej obyczajowe (no, w końcu wiadomo - brak pomysłów). Można znaleźc jego odcinki do ściągnięcia na torrentach, jakby kogoś interesowało ^^

Co do innej wypowiedzi. Serial ma już 70 lat (nawet 71). A jakim cudem, skoro tu jest podane, że jest emitowany od 1952 ? A takim, że emisja tego serialu zaczęła się w radiu, w 1937 roku. Jak wiadomo, na filmwebie nie znajdziemy rozpoczęcia emisji radiowej, ani radiowych programów.

ale od czegoś musiało się zacząć, mianowicie od jakiegoś wątku.

chociaż może osoby które oglądały od początku już nie są wśród żywych. xd

malww

Nie tylko pierwszych widzów nie ma wśród żywych, ale oryginalnej obsady, reżysera, scenarzystów też pewnie nie ;)

funny_girl

Fabuła toczyła się wokół kilku rodzin – Bauerów, Spauldingów, Lewisów, Marlerów, Cooperów i innych, mieszkających w fikcyjnym miasteczku Springfield.

ZupkaChinska

Aha, ciekawe ile domów od Simpsonów mieszkali :]

funny_girl

Można powiedziec, że Moda na sukces to mini-serial przy tym czymś:D

funny_girl

Czas się za niego zabrać xD.
Jeśli będę oglądał 10 odcinków dziennie, za 4 lata będę na bierząco z fabułą :).
Myślę, że dyrekcja Guantanamo powinna zastanowić się nad robieniem swoim więźniom sesji tego "dzieła".

funny_girl

Świetlny przewodnik", bo pod takim tytułem produkcja była znana w Polsce, opowiadał o losach rodzin Bauerów, Spauldingów, Lewisów, Marlerów, Cooperów i innych, mieszkających w fikcyjnym miasteczku Springfield. Tytuł serialu pochodzi od lampy stojącej na biurku głównego bohatera, która miała wskazywać ludziom drogę.

A teraz kilka ciekawostek: podczas 57 lat trwania serialu mieliśmy do czynienia ze zmartwychwstaniem, sklonowaniem jednej z bohaterek, przeniesienia w czasie czy obdarzeniem bohatera nadnaturalnymi mocami.



Krótko i na temat..

funny_girl

Za Wikipedią: Łącznie powstały 18262 odcinki (radiowe i telewizyjne).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones