PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117257}
6,5 17
ocen
6,5 10 1 17
The Highwayman
powrót do forum serialu The Highwayman

Serial opowiada o tytułowym Highwaymanie, kierowcy ogromnego, wypasionego w najnowocześniejsze zabawki TIRa. Będąc nowoczesnym, dobrze wyposażonym szeryfem federalnym, zwalcza przestępczość tam, gdzie prawo nie sięga - na długich, amerykańskich autostradach przyszłości. Jego ciężarówka jest mocno uzbrojona, a naczepa w razie konieczności szybkiej ucieczki, może zmienić się w helikopter.

Serial emitowano w latach 80-tych, padł niestety po 10 odcinkach. Oglądałem go jak byłem mały na niemieckim RTLu, albo PRO7, nie pamiętam.

Amon

Dobry opis ale jest tu mały błąd - To nie naczepa zmieniała się w helikopter tylko helikopter tworzył kabinę tej ciężarówki a naczepa ukrywała tylko ogon helikoptera i jeszcze taki mały sportowy samochód :)

I wydaje mi się że ten serial miał tylko 10 odcinków a sam też go oglądałem na niemieckim PRO7 :)

A tu jest początek odcinka z tego serialu i ulubiony fragment każdego kto lubił tą ciężarówkę :)
http://www.youtube.com/watch?v=asYhAU_mzxw

Najlepszy jest moment gdy koleś zdjął kierownicę i dał ją temu drugiemu obok mówiąc "Potrzymaj" bo łatwo się domyślić nawet bez lektora o co chodzi :)


Serial "Highwayman" powstał w złotej erze amerykańskich seriali do których zalicza się Drużynę A, MacGyver'a, Nieustraszonego, AirWolf'a i pare innych dobrych jak na lata 80 seriali.
W Highway'u można dopatrzyć się wielu podobieństw właśnie z serialem Nieustraszony jak choćby kolorowe wskaźniki widoczne w ciężarówce (filmik wyżej) i to że głównym bohaterem filmu jest pojazd mechaniczny no i jego kierowca działa w obronie prawa i brakuje tylko tego by ciężarówka sama jeździła i umiałą mówić tak jak K.I.T.T w Nieustraszonym...

ocenił(a) serial na 8
Krzysztof1308

" Tu highway one, proszę o pozwolenie na pełny kamuflaż" :D

Krzysztof1308

Kurcze szkoda że tego serialu nigdy nie było w żadnej otwartej polskiej tv.
Może jakby na początku lat 90 był kilka prywatnych tv więcej (Oprócz Polsatu i Polonii1) tak jeszcze ze trzy.
Gwoli ścisłości ten serial ma 9 odcinków po 45 minut (Godzina to z reklamami)+ 93 minutowy pilot

ocenił(a) serial na 8
Amon

Szukałem nazwy tego serialu latami!!! Twój opis pomógł mi go znaleźć. Świetny serial, pamiętam go z dzieciństwa, oglądałem go jako kilkuletni brzdąc i zawsze marzyłem, żeby poprowadzić tą ciężarówkę :) Dla mnie serial-kult.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones