PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 201
ocen
7,2 10 1 32201
7,3 6
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

Kto wpadł na pomysł promowania tego serialu jako następce Stranger Things? To dobry serial, ale do genialnego ST mu bardzo daleko. O ile pierwszy odcinek daje nadzieję na coś ciekawego o tyle im dalej w las tym nudniej i nijako. Końcówka jeszcze jakoś nabiera tempa, ale generalnie odczucia mam mocno mieszane. ST pożarłem za jednym zamachem, z tym męczyłem się parę dni. Zaznaczam, że serial nie jest zły. Jest po prostu źle sprzedany jako rzekomy następca Stranger Things, ale to nie jest Stranger Things.

Na plus świetnie skrojona muzyka.

ocenił(a) serial na 7
wojdylom

jest dużo powiązań, ale nie jest to to samo trzeba przyznać

ocenił(a) serial na 10
wojdylom

Nie wiem jak był promowany, ale cały czas przypominał mi właśnie Stranger Things - z tym, że bez tego 'starodawnego' klimatu co strasznie na plus.

ocenił(a) serial na 6
Artemisek

Co nie umniejsza tej produkcji bo jest to dobry materiał. W każdym razie ja nastawiłem się właśnie na produkcję znowu osadzoną klimatem w latach 80' - ot moje stetryczałe zboczenia do popkultury lat 80' :-)

ocenił(a) serial na 8
wojdylom

Ja tu nie widzę nic a nic z ST, temat innych wymiarów to taki temat rzeka, ze posiadanie go jako motywu serialu wcale nie czyni go podobnym. W tym serialu ten klimat jest zupełnie inaczej przekazany. Powiedzenie, ze oa jest podobne do st to tak jakby powiedzieć ze oba te filmy są podobne do filmu pt. Powrót do przeszłości bo tam tez jest wątek podróży w czasie czyli wg. wielu podróżowaniu w głąb wymiarow

ocenił(a) serial na 6
pasiac

To nie ja wpadłem na pomysł rzekomego "drugiego ST" tylko przed samą premierą The OA wiele mediów tak go właśnie ochrzciło - jako "mroczniejszą i bardziej tajemniczą wersję Stranger Things".

ocenił(a) serial na 4
wojdylom

Ja to się jedynie zastanawiam, czym ST zasłużyło sobie na miano "genialnego"? Chociaż ostatnimi czasy wszystko, co obejrzy ktoś poza reżyserem i producentem jest "genialne" i "kultowe", normalnie do porzygu...

ocenił(a) serial na 6
Fass_

To już kwestia bardzo indywidualna. Ja uwielbiam lata 80' a ten serial to współczesny powrót do przeszłości, do popkultury lat 80'. Serial jest banalnie prosty, ale przez to jest tak świetny. Doskonała muzyka, klimat, gra młodych aktorów, powrót Winnony, fabuła, która nie pozwala się nudzić. Stranger Things uwiódł mnie ten i wyrył wielką dziurę w sercu - tak po prostu.

Ale skoro Tobie nie przypadł do gustu to już trudny z tym polemizować zważywszy, że podobno o gustach się nie dyskutuje.

PS. To nie ja wpadłem na pomysł rzekomego "drugiego ST" tylko przed samą premierą The OA wiele mediów tak go właśnie ochrzciło - jako "mroczniejszą i bardziej tajemniczą wersję Stranger Things".

ocenił(a) serial na 2
wojdylom

Stranger Things, przy tym "wytworze", to arcydzieło.

ocenił(a) serial na 8
wojdylom

przecież wiadomo, że to dwa różne seriale. OA to nawet nie s-f, a filozoficzna podróż w głąb człowieczeństwa. Stranger Things to przyjemna bajka s-f, używająca ogranych gatunkowych motywów. Można zobaczyć, ale lepiej wrócić do klasyki jak E.T czy Goonies.

ocenił(a) serial na 8
wojdylom

The OA ma podobny klimat do Stranger Things, jest to jednak zupełnie inny serial. Stranger Things to serial przygodowy, natomiast the OA bliżej jest do dramatu.

wojdylom

Jak już szukacie serialu podobnego do Stranger Things, to polecam Dark. To jest mroczniejsza i cięższa wersja Stranger Things. OA ma zupełnie inny klimat.

Spooky_Me

Tak jak Dark ma zupełnie inny klimat od ST.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones