PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 188
ocen
7,2 10 1 32188
7,3 6
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

serial - zwierciadło

ocenił(a) serial na 8

Nie sposób zauważyć, że opinie o seriali dzielą się na logiczne, krytyczne oraz na pełne wiary i magii. W mojej ocenie serial i jego meritum staje się do widza tym czego on sam szuka w swoim życiu. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie na tym świecie, lubi szufladkować, odnajdywać logiczne uzasadnienie dla wszystkiego co go otacza, stara się zrozumieć na miarę możliwości swoje doświadczenie to odnajdzie w tym serialu prawdopodobnie obraz choroby psychicznej, przedstawiony w nieco ekwilibrystyczny sposób. Jeżeli ktoś zdaje sobie sprawę, że być może nie jest informowany o wszystkim, a jego wiadomości o świecie są ograniczone odnajdzie w serialu potwierdzenie tego, że rządy czy organizacje pozarządowe przeprowadzają eksperymenty, które uzasadniają absurdalną ilość zaginionych ludzi czy jeszcze inne nielogiczne zjawiska. Ktoś kto szuka oderwania od szarej rzeczywistości i wierzy, że nie wszystko może być zrozumiane przez nasz aktualny stan świadomości dojrzy tam coś na wzór aniołów, podróży międzywymiarowych lub istnienie sił, których nie potrafimy zrozumieć na dzień dzisiejszy.

Niezwykle małostkowym przy tym wszystkim wydaje mi się uznanie serialu za stratę czasu. Oznaczałoby to w powyższej paraleli, że życie danego widza jest nieco puste mentalnie, zaś wartości i przeżycia, generalnie ludzkości, nie mają większego znaczenia. Polecałbym obejrzeć serial od pierwszego odcinka do ostatniego i zastanowić się czy na pewno nie jest wart chwili refleksji nad tym co chce on przekazać.

ocenił(a) serial na 8
kelo_sierp

Jak myślisz będą dalsze części? Jeszcze nie wiem jak to się skończy bo jestem na 6 odcinku.

użytkownik usunięty
Lou_5

Zapowiedziano drugi sezon.

ocenił(a) serial na 8

Oooo, genialnie gdyby wytłumaczyli co się stało potem z OA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones