The OA
powrót do forum 2 sezonu

Sezon drugi - dyskusja

ocenił(a) serial na 7

Czekanie wreszcie dobiegło końca! Jak oceniacie drugi sezon "The OA?"

Ja jestem chyba zawiedziona, choć nie jest to do końca odpowiednie słowo. Bardzo mnie ten sezon znudził. Trzy pierwsze odcinki wręcz wymęczyłam... Dla mnie niestety "PT. II" to tylko momenty.

Nie wiem sama co nie zagrało - pomysł był, akcja poszła do przodu, technicznie widać sporą poprawę...A jednak mankamenty, których nie brakowało i w pierwszym sezonie, rzucały się bardzo w oczy - rozwiązywanie zagadek rodem ze Scooby-Doo, nijakie, nieciekawe postacie drugoplanowe, które nie dźwignęły przeniesienia na plan pierwszy...

Ale! Koniec sezonu zaostrza apetyt na sezon trzeci! ;)

ocenił(a) serial na 9
Mantra_2

Zgadzam się z Tobą. Pierwszy sezon powodował, że nie mogłem przestać go oglądać i chciałem więcej. Był rewelacyjny. Drugi sezon czekałem aż się wreszcie skończy. Rozczarowanie. Nie czekam na 3 sezon.

ocenił(a) serial na 7
olson80

Pierwszy sezon obejrzałam chyba ze trzy razy ;) Historia była na tyle kosmiczna, szalona, mistrzowsko poprowadzona (do końca miałam wątpliwość, czy OA mówi prawdę), że oczu nie mogłam od niej oderwać. Miała mnóstwo wad, ale wybaczyłam je wszystkie. To chciało się oglądać.

I tego mi zabrakło tutaj. Mogli bardziej popuścić wodze fantazji i popłynąć z tym innym wymiarem. Przebłyskiem tego, czym ten sezon mógł być był odcinek 5. A zamiast tego dostaliśmy za długie wprowadzenie, rozwlekanie "przebudzenia Homera" i zbędne sceny np. jego randkowania, zbyt rozbudowany wątek detektywa, aż dwa odcinki poświęcone "grupie the OA"... A z kreowaniem postaci ten serial ma jednak problem - średnio mnie interesowało co się z osobami z tej grupy dzieje, czy podejmują jakieś działania i jak przezywają zniknięcie OA. Jeden, półgodzinny odcinek spokojnie by te kwestie ogarnął.

Nuda!

ocenił(a) serial na 9
Mantra_2

Drugi sezon jest przekombinowany. Za bardzo chcieli zrobić coś nowego i zapomnieli, że "OA" samo w sobie jest czymś nowym, oryginalnym, wyjątkowym. Wystarczyło poprowadzić ten serial w podobnym nurcie i wprowadzić nienachalnie coś nowego. Dostaliśmy w sumie inny film... Tak wiem, przechodzenie do innych wymiarów itd... Pierwszy sezon to jest petarda, uwielbiam w nim wszystko. Zaskoczenie, tajemniczość, pytanie co jest wytworem wyobraźni głównej bohaterki a co jest prawdą. W drugim sezonie trudno to zobaczyć. Tutaj niby tajemniczość staje się niezaskakująca. Przyznam jedno, part II jest mroczny i podobno taki miał być. Zapomniano jednak za co "OA" został pokochany przez miliony widzów. Za klimat, nieszablonową, zakręconą nieco fabułę, celowe niedopowiedzenia. W drugim sezonie brakuję mi tej pięknej muzyki i oczekiwania co dalej. Umęczyłem się. Szkoda, że tak wyszło. Scena z ośmiornicą mi się bardzo podobała :)

ocenił(a) serial na 7
olson80

100% racji! A Stara Noc była kapitalna! Po tym końcu 4 odcinka myślałam, że wreszcie sezon ruszy z kopyta, 5 odcinek jeszcze mnie w tym utrzymywał, ale to by było na tyle :(

ocenił(a) serial na 6
Mantra_2

Pierwszy sezon to było wow .Każdy odcinek był nie przewidywalny a drugi sezon no cóż. Wielka nuda na początku, potem nie wiele lepiej .To oni się wszyscy przenieśli czy tylko Oa,Hap i Stev?

basiula9

Czy ktoś mi wytłumaczy jak Stv się tam przeniósł i nadosatek jest świadomy wtf??? :-)

ocenił(a) serial na 7
zzuziaaa

Dobre pytanie, też tego nie rozumiem! Pewnie sezon 3 przyniesie na to odpowiedź ;)

ocenił(a) serial na 6
Mantra_2

Gang OA tańcował to powinni się wszyscy przenieść a nie tylko Steve,ja to tak rozumiem.

basiula9

basiula9 masz racje pewnie wszyscy sie przeniesli ...

ocenił(a) serial na 9
zzuziaaa

Kiedy Hap siedział w operze z "podróżniczką" odkrył, że to silna wola odpowiada za ukierunkowanie "skoku" i taki sam wniosek wysnuł Steve. Jego zaangażowanie było największe z całej szóstki. Uważam, że wizje BBA dotyczyły właśnie pragnienia Steve'a, które ona podświadomie wyczuwała, a my nie do końca zrozumieliśmy też przekaz Rachel... może ta wiadomość dotyczyła Steve'a i chciała przekazać, że środkiem do osiągnięcia jego celu była właśnie BBA.
I tak samo zastanawiający jest moment gdy OA rozmawia z hotelarzem w windzie i mówi o miłości, którą zna i o tej której jeszcze nie poznała... Może to powód skoku Steve'a...
Sądzę też, że wszyscy nie mogli się przenieść ponieważ Michelle wykorzystała moment otwartego okna i powróciła do swojego wymiaru po czym się przebudziła, a Karim, nie przekraczając "bramy" został świadomy w swoim wymiarze, więc Buck został w swoim wymiarze. Albo... Michelle przeniosła Bucka z 3 wymiaru do 2 nie będąc tego świadoma :D

xus

co to bba?

ocenił(a) serial na 7
zzuziaaa

Moim zdaniem to Homer w ciele "Steve'a"

zzuziaaa

Bo to nie jest Steve tylko Homer. Nie wiem, skad wiem, ale tak czuje.

ocenił(a) serial na 9
basiula9

No niestety drugi sezon nie jest tym na co czekałem (tak długo) . Brak emocji w tym filmie. Tak sobie pomyślałem, że chyba jednak nie da się zrobić czegoś porównywalnego do pierwszego sezonu a tym bardziej coś lepszego. "OA" kończy się jak dla mnie na pierwszym sezonie.

Mantra_2

A ja nie zrozumiałam końcówki... po co Hap łykał ten płatek ? O co chodzi z tą ośmiornicą - pojawiła się zniką, zabili ją i nikt o tym więcej nie mówił ? Co to za "prawda", jaką zobaczył detektyw w oknie ... że to wszystko serial ? Hap i OA przedstawili się prawdziwymi imionami i nazwiskami ? Podobno, żeby się przenieść trzeba umrzeć ? Może ktoś kuma, bo ja nie ........

ocenił(a) serial na 8
justi_c

Żeby przenieść się do tego wymiaru, gdzie on i Prairie są parą

użytkownik usunięty
justi_c

https://www.youtube.com/watch?v=novI0fJN93g

justi_c

Tez nie czaje o co chodzi z ta osmiornica.w ogole 2 sezon jest masakra

ocenił(a) serial na 4
Mantra_2

Wg mnie sezon pierwszy był słaby, drugi też bez szału ale lepszy od 1. Nie czekam jakoś specjalnie na sezon 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones