PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608361}

The Originals

7,9 44 087
ocen
7,9 10 1 44087
The Originals
powrót do forum serialu The Originals

Oglądam jak na razie the originals i calkiem mi się podoba, ale czy warto brac się za pamiętniki jak skończe? Waszym zdaniem co lepsze?

ocenił(a) serial na 5
alka893

Lepsze The Originals, mimo mojego ogromnego sentymentu do Pamiętników. The Originals jest po prostu poważniejsze, nie mamy tu rozterek miłosnych w stylu Eleny Gilbert, problemów na poziomie liceum i tym podobnych rzeczy. Osobiście mogę polecić obejrzenie Pamiętników jeżeli lubisz klimaty wampirów, czarownic itp ale jedynie 3 pierwsze sezony, reszta to dno.

ocenił(a) serial na 10
alka893

warto obejrzeć 3 pierwsze sezony, bo są naprawdę mega wciągające, w drugim sezonie wchodzą Pierwotni, także się dzieje. Najlepiej wprowadzana postać w historii tego serialu- Klaus (no, na równi z Katherine). Jak się wciągniesz to przebrniesz też przez resztę, bo potem też jest wiele mocnych momentów ;)

ocenił(a) serial na 10
lenena

nie porównuję TO i TVD, bo oba seriale są dla mnie bardzo dobre, poza tym TVD trwa już 6 lat, także to co innego niż dwa latka TO. Myślę, że początki TVD są lepsze niż TO. Wtedy scenarzyści byli jakoś bardziej ogarnięci, szczególnie jak Kevin jeszcze pracował przy Pamiętnikach, tutaj dopiero 2s, a już kręcą.
Ogólnie uważam, że warto obejrzeć, jeżeli nie chcesz to byłoby warto przynajmniej momenty Pierwotnych, bo rozumiem, że to cię interesuje najbardziej ;)

ocenił(a) serial na 8
lenena

Zgadzam się :)

ocenił(a) serial na 10
alka893

Ja z początku oglądałam tylko TVD, jakoś nie byłam pewna czy brać się za TO (wtedy już się sezon tego kończył), a teraz okazało się, że TO jest o wiele lepsze, a TVD oglądam tylko ze względu na sentyment do niektórych bohaterów.
Pamiętniki były fajnie przez jakieś 3 sezony, 4 gdy [SPOILER ALERT]Elena przemieniła się w wampira.
Jak masz czas, możesz obejrzeć te 3-4 sezony. :)

ocenił(a) serial na 10
alka893

The Originals jest tak jakby kontynuacją wątku poruszonego w Pamiętnikach. Więc jeśli nie obejrzałeś/aś 2,3,4 sezonu pamiętników, to możesz nie rozumieć różnych wątków, bo właśnie w Pamiętnikach jest wprowadzenie Pierwotnych, ich historia itp. W The Originals historia Pierwotnych jest bardziej rozwinięta, głównie dlatego, że serial skupia się tylko na Pierwotnych, a nie tak jak na problemach miłosnych Eleny Gilbert(jak już ktoś wyżej wspomniał). Ogólnie moim zdaniem The Originals jest lepsze od Pamiętników, pomijając tragiczny fakt, że w drugim sezonie pojawiają się geje...

alka893

Polecam tvd. Tak to prawda pierwsze 3 sezony są najlepsze, bo nie ma tam wymyslania jakis glupich magicznych istot i wszystko trzyma sie kupy. sezon 4 jest w porzadku. koncowka 5 jest fajna a reszta znośna. Sezon 6 jest jak narazie najnudniejszy i najgorszy. Ale szczerze powiedziawszy to nie wyobrazam sb jakby zdjeli ten serial z anteny. Więc TAK, POLECAM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones