PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703711}
6,6 3 419
ocen
6,6 10 1 3419
The Returned
powrót do forum serialu The Returned

Zacząłem oglądać ten serial, jednak po czwartym odcinku dowiedziałem się, że nie będzie kontynuowany, więc przerzuciłem się na ukończoną wersję francuską, którą wszyscy strasznie wychwalali. I to właśnie w tym momencie, strasznie się zawiodłem, wersja amerykańska nie różni się niczym w scenach ani fabule (chyba, że są później jakieś zmiany, do których nie dooglądałem), ale jest o wiele lepiej nakręcona, wszystko wygląda estetyczniej i buduje lepszy klimat (burzony trochę przez z lekka drewnianą grę aktorów, ale pod tym względem francuska wersja wcale nie jest lepsza). Serial pewnie upadł przez niską oglądalność, sceny i ujęcia często są identyczne, a ludziom nie chciało się oglądać po raz drugi tego samego. Mimo wszystko nie rozumiem jak można ten serial ocenić na jeden, tylko przez to, że jest kalką Les Revenants przecież to jest remake, czyli nagrane to samo, tyle że od nowa. I pod tym względem akurat The Returned wygrywa, cały serial wygląda o wiele lepiej w porównaniu do francuskiej wersji, która wygląda na o 15 lat starszą niż jest w rzeczywistości. Gdyby nakręcić ten serial do końca i nie patrzeć, który był pierwszy to jestem pewien, ze większość osób wolałoby obejrzeć The Returned niż Les Revenants.

ocenił(a) serial na 6
Kwarak

Ja obejrzałam cały sezon pierwszy, reakcje bohaterów takie mało realistyczne, i to mnie w nim najbardziej irytowało. Gdyby realistyczniej odnieść się do stawianych problemów podniosło by to oglądalność. Jednak sam w sobie nie był najgorszy, niektóre seriale wyłączam po pierwszym odcinku, inne po drugim i mam totalnie dość a ten był przyjemny w odbiorze. Nie zasługuję na 1 to na pewno, jest średni, lekki ale nie mdły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones