PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 588
ocen
7,8 10 1 172588
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

SANCTUARY FOR ALL. COMMENTARY FOR ALL. THOSE WHO ARRIVE - SURVIVE (MOSTLY).

Ubiegłej nocy miała miejsce amerykańska premiera nowego sezonu, zatem czas na forumowy temat dla wszystkich chętnych (którzy nie porzucili serialu w wielkim exodusie widzów po zagrywce twórców z finału poprzedniego sezonu i będą w stanie znaleźć odcinek w "internatach") do wspólnego dyskutowania, wyrażania opinii, zachwytów oraz krytyki na temat pierwszego odcinka siódmego sezonu TWD oraz przewidywań na temat dalszego rozwoju akcji w jednym miejscu.

Korzystanie z tematu - jak zwykle - dobrowolne.

In previous season of AMC's The Walking Dead:
- przerzedzające się zasoby statystów Aleksandrii kontra Wilki, pół hordy i Neganowo;
- survivalowe wyczyny Glenna, których sam Bear Grylls by się nie powstydził;
- finałowy cliffhanger, który ustanowił nowy rekord w doprowadzaniu Internetu do wrzenia.

ocenił(a) serial na 8
Valdoraptor23

Ten cały Negan to naprawdę miły gość, wygadany, przystojny.

ocenił(a) serial na 7
piotras_z

I honorowy gość. Zawsze dotrzymuje słowa.

ocenił(a) serial na 9
dominik3128

Zawsze dotrzymuje słowa? Nie zgodziłbym się. W ostatnim odcinku sezonu 6 jasno mówi, że jak ktoś się ruszy to wyłupie oko Carlowi i da zjeść ojcu a tymczasem po akcji Daryla rozwala głowę Glenna. Gdzie tu konsekwencja i szczerość? Duży błąd w kreowaniu postaci

ocenił(a) serial na 7
Beresteczko

Sezon 6 oglądałem pół roku temu, ale wydaje mi się, że mieli wyłupać oko Carlowi jeśli się ktoś odezwie. Zresztą Negan nie wyłupując oka Carlowi postąpił logicznie. Po co tworzyć sobie zaciekłego wroga z ojca dziecka, któremu się wyłupało oko? Negan chce mieć zastraszonego Ricka, a nie żądnego zemsty (chociaż Rick i tak będzie się mścić za Glonka).

ocenił(a) serial na 8
Beresteczko

po co mu niewidomy Carl jak taki bedzie dla niego pracować ;d

ocenił(a) serial na 9
czaromaro

Nie o to chodzi. Macie rację, że Carl ślepy nie jest nikomu potrzebny. Ale w tym odcinku Negan chwali się jaki to on nie jest prawdomówny, że jak coś powie to tak się stanie a tymczasem sam zaprzeczył własnym wcześniejszym słowom

Beresteczko

O czym synu bredzisz, kwestia tyczyła się sytuacji z Abrahama podczas egzekucji nikt się nie poruszył.

ocenił(a) serial na 9
kuki7

Po pierwsze nie jestem Twoim synem, po drugie kto Ci naopowiadał bzdur, że tylko Abrahama? Poza tym nawet jeśli tak to akcja z Abrahamem wciąż trwała, Negan zrobił sobie do niej otoczkę specjalnie prowokując resztę

ocenił(a) serial na 7
Beresteczko

Synu, spokojnie.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

O! Tata musiał aż 5 dni myśleć żeby napisać błyskotliwą odpowiedź

ocenił(a) serial na 7
Beresteczko

Synu, jak ty się do taty odzywasz?

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Tato, ja się nie odzywam, ja piszę

ocenił(a) serial na 7
Beresteczko

Ojciec stary, ojcowi słowa się synu mylą.

ocenił(a) serial na 7
Beresteczko

niekonsekwencje widzę w Twoim oglądaniu :P Negan powiedział, że jeśli ktoś się ruszy lub coś powie W TRAKCIE ROZWALANIA GŁOWY WYLOSOWANEGO to wyłupie oko Carlowi i nakarmi ojca - dodał jeszcze "potem możecie krzyczeć płakać ile wlezie" - więc jakby nie patrzeć wszystko zrobił zgodnie z tym co obiecał - Daryl rzucił się już trochę czasu po zmiażdżeniu Glena :)

słuchamy uważnie co mówią postacie, wtedy wszystko ma więcej sensu i jak się okazuje, nie ma się do czego przyczepić ;)

tyle napisałeś o konsekwencji w kreowaniu postaci, a wystarczyło obejrzeć raz jeszcze lub dokładniej oglądać za pierwszym razem :)

i akcja już nie trwała jak to napisałeś, już było bo rozłupaniu jego baniaka, wszyscy już płakali czy klęczeli zszokowani, a Negan napawał się ich smutkiem. Wszystko było bardzo dobrze rozpisane i nakręcone.

ocenił(a) serial na 8
piotras_z

I jaki pomocny, gdyby nie on to Rysiu skonczylby jako fondue dla truposzy.

ocenił(a) serial na 8
trelka

Hejterzy powiedzą, ze sam im go zaserwował...

ocenił(a) serial na 5
piotras_z

Po prostu dusza towarzystwa ;)

ocenił(a) serial na 7
piotras_z

Negan, wariacie. Jak wino uderzasz do głowy :]

piotras_z

Do tego preferuje zdrowy tryb życia, uprawia sporty, gra w baseball, spaceruje po lesie.

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

I jest bardzo przekonywujący. Jeśli chce, potrafi komuś wbić coś do głowy! ;D

ocenił(a) serial na 7
piotras_z

I do tego całkiem kulturny jegomość, nie przeklina.

ocenił(a) serial na 8
szczepanka

Akurat z tym przeklinaniem to chyba się mylisz, jednak przekleństwa w jego ustach brzmią iście niewinnie.

ocenił(a) serial na 7
piotras_z

miałam na myśli serial, taki trochę przytyk do cenzury.
taki z niego przyjemniaczek jak nieprzeklinacz.

ocenił(a) serial na 8
szczepanka

Nieprzekliniaczek lepiej by pasowało do tak uroczego gościa, jakim jest Negan.

szczepanka

Ale przestańcie go obrażać! Taki słodziak z niego przecież... Charming gentleman przecież, tak bardzo że aż Glena głowa rozbolała.

ocenił(a) serial na 7
Fryzomaniak

Tak bardzo charming, że Glenn nie omieszkał zawiesić na nim oka

ocenił(a) serial na 7
szczepanka

A Abraham wręcz stracił dla niego głowę.

ocenił(a) serial na 10
bombacy

O ja pieprzę, zajebiści jesteście.

ocenił(a) serial na 7
Dajanafw

Nie, nie pieprzysz, co najwyżej możesz o tym pomarzyć.

ocenił(a) serial na 8
Fryzomaniak

No sam już nie wiem, czy nasz Neganek to przypadkiem tęczowy nie jest. Abraham chciał, żeby possał jego orzeszki, Glenn puścił do niego oczko, a ewidentnie obaj stracili dla niego głowę. Nic dziwnego, że ich zazdrosne laski tak płakały.

ocenił(a) serial na 8
Fryzomaniak

i okiem rzucił z wrazenia Glonek

ocenił(a) serial na 8
piotras_z

Świetna postać, może ten sezon w końcu będzie ciekawy.

użytkownik usunięty
piotras_z

Myślałem, że tylko ja tak uważam. Na szczęście jest nas cała grupa, więc wspólne leczenie psychiatryczne wyjdzie nas taniej... ;-)

ocenił(a) serial na 8
Valdoraptor23

Negan to jednak chory skur....Niby wiadomo było przed odcinkiem kto wykituje, ale jednak łezka mi poleciała jak pokazali glena i rudego przy stole :(((

ocenił(a) serial na 7
trelka

Było wiadomo kto wykituje od zeszytu 100....

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem :D

ocenił(a) serial na 7
trelka

"O kurvva przepraszam". pomyliło mi się przy czytaniu Nie z Niby. Zdarza się xd.

ocenił(a) serial na 7
Valdoraptor23

To jednak operator przeżył? Fajnie.

ocenił(a) serial na 5
bombacy

Operator zmarł. Ale nie pokazali jego śmierci ;)

ocenił(a) serial na 7
acidity

Dyskryminacja :)

ocenił(a) serial na 8
acidity

To jest serial o zombie, trzeba się więc liczyć, że przy tej ilości przemocy może zginąć ktoś z ekipy filmowców.

ocenił(a) serial na 9
bombacy

Pojechał z Darylem na pace :p

Valdoraptor23

A moje serce krwawi, niczym głowy dwójki straceńców. Niby wiedziałam, kto zginie, bo spoiling dead jak zwykle miało dobre informacje, ale i tak załamało mnie to, co zobaczyłam. Bunt Daryla sprawił, że mało zawału nie dostałam, bo bałam się, że jego też ubiją.

Scena obiadu przy stole i Glenn z Abrahamem obok siebie - jeden, wielki płacz.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

E tam, dobrze, że w końcu Chińczyk zginął, jeszcze Megan i w końcu dwójka najbardziej irytujących bohaterów odejdzie.

ocenił(a) serial na 8
Lukininho

To nie Chińczyk!!! To kitajec! A nie, przepraszam, w sumie Koreańczyk. Koreańczycy różnią się od Chińczyków tym, że mają czarne włosy i skośne oczy, a Chińczycy mają oczy skośne i włosy czarne.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Od początku było wiadomo, że Glen zginie tak jest w komiksie ale zrobili dla niepoznaki jego śmierć "drugoplanową" przez Daryla. Uważam to za bzdurny zabieg, zmylić ludzi tylko po to by pokazać ostatecznie jego śmierć.

taksido

Jednak mogli zmienić koncepcję i nie kierować się tym kogo uśmiercili w komiksie. Tak więc nie wyobrażałam sobie, ze jednak Gleena zabiją (jeden z dwóch azjatów, przez wszystkie sezony) i pogodziłam się, że tylko Abrahama uśmiercą.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Dlatego nie trzeba czytać żadnych informacji o serialu bo spoilery są wszędzie, już kilka razy popełniłem taki błąd a odcinek mocny, na oglądałem się sporo seriali i żadna śmierć mnie aż tak nie ruszyła jak te tutaj, może dlatego że napięcie i ta cała tajemnica kto zginął naprawdę spowodowało u mnie poważny stres, dobrze że zawału nie dostałem. Żal mi Glenna bardzo bo koleś tyle razy oszukał przeznaczenie i wywinął się śmierci a zginął przez kaprys pieprzonego psychopaty i to w bardzo bolesny sposób, Abrahama też mi żal... ech... będzie brakowało tych postaci.

ocenił(a) serial na 8
SCORPION60

A widzisz, ja znałem komiks i nic mnie nie wzruszyło.

ocenił(a) serial na 8
Valdoraptor23

Ryszard Grymas, człowiek który przeżył tak wiele i zabił tak wielu błądzącym wzrokiem obserwował scenerię. Scenerię, której kiedyś był Panem. Scenerię, na której zbierał liczne nominację Emmy. Scenerię, na której był symbolem badassowości. A teraz pojawił się On. Negańczyk.
Negańczyk, był osobą charyzmatyczną niczym nasz szeryf, jednak miał coś czego Grymas nie miał. Cholernie dobre wejście.
- Zabiję Cię…
- Co?
- Nie dzisiaj, nie jutro, ale Cię zabiję.
- Jezu… Jesteś zazdrosny?
Ryszard przechylił głowę na bok jak w zwyczaju miał robić.
- Jestem.
- O co?
- Ja w swoim debiucie zostałem rogaczem i do tego postrzelony, a Ty… Ty sprawiłeś, że mamy pełne portki.
- Szanuję.
Nagle z kolan powstał Daryleu Dixoneu i uderzył nowego protagonistę prawym sierpowym.
- Nie będziesz sprawiał, że Ryszard będzie czuł dyskomfort! To mój bro! Pryh! – skinął głową do lidera jak mieli w zwyczaju i czekał na ‘’odskinięcie”, tyle że ono nie nadchodziło.
- Daryl co Ty zrobiłeś? – spytał szeryf alexandryjskiego miasteczka.
- Ale co?
BANG!
- Przyłożenie! – krzyknął Negan po roztrzaskaniu czaszki Glenna-Hoo.
- Prychnąłeś Daryl… Prychnąłeś.
- Sorki.
Negańczyk dalej ciskał swą ukochaną w bezwładne ciało ofiary.
- Wiesz co to było Made in Korean? REKT GRIMES! Huehue REKT GRIMES!

#taGbyło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones