PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507970}

A Certain Scientific Railgun

Toaru Kagaku no Railgun
7,4 462
oceny
7,4 10 1 462
Toaru Kagaku no Railgun
powrót do forum serialu Toaru Kagaku no Railgun

Jak dla mnie bomba, humoru bardzo dużo (z czego się bardzo cieszę bo przed tym oglądałem
Vampire Princess Miyu co naprawdę warto ominąć szerokim łukiem), naprawdę klimat w tej
serii jest niesamowity. Ta akcja, humor jak i niektóre sytuacje są tak dopasowane, że aż
przyjemnie się ogląda i raczej znudzić widza nie zdoła. Na początku się zastanawiałem : Jak to
może wyglądać bez głównych bohaterów z serii "Toaru Majutsu no Index" (Toumy i Index) skoro
to jest spin-off, ale jednak da się ! Touma się przejawia dosłownie może z 4-5 razy, no Index tylko
raz, ale to nie jest ważne. Dla mnie wielkim plusem w tych Anime jest to iż "efekty specialne" nie
trwają tak długo, jak coś się zaczyna to jest to ukazane bardzo ładnie i króciutko. Po za tym
pomyślałem, że seria składająca się z 24 epk'ow to lekka przesada, szczególnie oglądając któryś
odcinek stwierdziłem : Fabuła będzie epizodyczna, ale się myliłem (cóż takie wrażenie
sprawiło jak wyglądało to tak jak by się jedno kończyło, a jeszcze kupa odcinków do końca).
Trochę mi tu nie pasuje Opening "Fripside - Only my Railgun"... Fakt jest fajny, ale trochę zbyt
energiczny, z drugim Openingiem już lepiej. Po za tym za całokształt daje 10/10. I zachęcam do
oglądania. Naprawdę warto ! Oraz wypowiadać się x]

ocenił(a) serial na 8
biro85

podchodziłem sceptycznie gdyż nie przepadałem za Misaką ale bardzo mile zostałem zaskoczony , fajne postacie , humor i ciekawa fabuła , czego chcieć więcej . Misake nawet polubiłem hehe , Saten też jest bardzo sympatyczna , do pozostałych postaci także nie mam większych zastrzeżeń :)
a Index pojawiła się chyba dwa razy a nie raz z tego co pamiętam :P

Mq112358

Ja tam biribiri zawsze lubiłem.

ocenił(a) serial na 8
The_Fallen

Takie pytanie, w jakiej kolejności to najlepiej oglądać?
Na chwilę obecną jestem po pierwszym sezonie Index. Na myanimelist jest napisane, że railgun to side story Index, czyli najlepiej tak:
1. Index
2. Railgun
3. Railgun S
4. Index 2?
Wiem, że w nie takiej kolejności było to wypuszczane, ale chcę mieć ciągłość historii :)

rascal0pl

Zgadza się, dobrze podałes liste. Endymion no Kiseki obejrz, po Railgunie SS a przed Index 2.
Czemu? Słyszałem, że taka jest kolejność.

ocenił(a) serial na 8
The_Fallen

Ok, dzięki :)

ocenił(a) serial na 7
biro85

Mi się średnio podoba.Pierwsze odcinki w ogóle były dla mnie odpychające ,ponieważ nie dość ,że nie było w nich praktycznie jakiejkolwiek fabuły to co chwile były wciskane na siłę motywy majtek i piersi .W -||- Index to było o wiele subtelniejsze i podane w lepszym guście.Nic nie zostało z tej świetnej historii Toaru Kagaku no Index.Nie ma krwi,walk,nowych mocy,ciekawych postaci ,ba, nawet nie ma magii (! )Jest za to męcząca Kuroko Shirai,która wręcz morduje ten serial.Brak Index to ogromny minus tej serii.Narazie jestem na 5 odcinku i mam nadzieje,że będzie lepiej.Może jakbym był 13-letnią dziewczynką to bym był zachwycony ale nie jestem :|

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones