Touch (2012-2013) serial TV

plakat - Touch (2012)

opisy serialu

(2)
  • Martin Bohm (Kiefer Sutherland) stracił żonę po zamachu 11 września 2001 roku. Samotnie wychowuje swojego 11-letniego autystycznego syna. Brak możliwości porozumiewania się oraz ciągłe problemy z Jackiem doprowadzają do wizyt opieki społecznej oraz odebrania syna Martinowi. Ojciec wraz z pracownicą opieki zauważa, że syn za pomocą liczb próbuje się z nim porozumieć i przekazać mu informacje. Jack (David Mazouz) dostrzega pewne wzorce, które pozwalają mu przewidzieć nadchodzące wydarzenia.

  • Głównym bohaterem serialu jest Martin Bohm (Kiefer Sutherland), wdowiec i samotny ojciec, cierpiący z powodu niemożności nawiązania kontaktu ze swym niemym, 12-letnim synem, Jake'iem (David Mazouz).

    Akcja drugiego sezonu rozgrywa się w Los Angeles, a nie jak do tej pory w Nowym Jorku. Martin i jego emocjonalnie zamknięty, niezwykle uzdolniony syn Jake uciekają przed ludźmi z tajemniczej, groźnej Aster Corporation, chcących wykorzystać zdolności Jake’a, który widzi to, czego nie widzą inni, potrafi dostrzegać zależności łączące z pozoru niepowiązane ze sobą zdarzenia. Po przyjeździe na zachodnie wybrzeże, Martin i Jake poznają Lucy Robbins (Maria Bello) – matkę załamaną po zniknięciu córki Amelii (Saxon Sharbino), posiadającej ten sam dar co Jake. Ich ścieżki skrzyżują się jeszcze z geniuszem z Aster Corps, Calvinem Norburgiem (Lukas Haas) i Trevorem Wilcoxem (Greg Ellis), dziennikarzem i starym przyjacielem Martina.