PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190890}

Trawka

Weeds
7,5 28 728
ocen
7,5 10 1 28728
7,6 7
ocen krytyków
Trawka
powrót do forum serialu Trawka

Nie wiem jak dla was ale dla mnie wyłącznie sezon 1 i 2 były względnie oglądalne, później serial stopniowo schodził na psy do takiego poziomu debilizmu (sezon 7) w którym po prostu nie mogę patrzeć na Nancy i jej upośledzone pomysły. Upadek ten zaczął się mniej więcej od momentu tunelu, w mojej opinii

Postaci tej została zaaplikowana taka ilość debilizmu i jednocześnie nieproporcjonalnego farta, że widz ma autentycznie ochotę osobę tą udusić :)

Andy'ego przerobiono stopniowo na kastrata i jej przydupasa, który nie posiada własnej woli i ślepo z nią podąża (tylko po co? nic kompletnie z tego nie ma!)

Postać Shane'a, o ile na początku była ok to mniej więcej od momentu z kijem do krykieta (pisze tak, żeby nie zespoilerować nic) w scenariuszu został uznany za super-mrocznego twardziela, co wygląda komicznie.

Doug w początkowych sezonach był zabawny a wątki z nim w miarę ciekawe - teraz przerobiono go na ekstremalnego klauna, co też ciężko się oglądać.

Jedyną postacią, która w miarę zachowuje realizm to Silas, ale ciężko tym ratować serial.

Serial ten powinien się zakończyć max na 3-4 sezonie, a tak jest przykład jak coś początkowo naprawdę świetnego stopniowo (pewnie ze względu na oglądalność i nacisk na kolejne sezony) zostało spier*****e :(

No krw... co druga osoba albo non stop jara albo diluje - jaki zbieg okoliczności

użytkownik usunięty
mothzart

Całkowicie się zgadzam. Pierwsze sezony były znośne (chociaż i tak nie mogę przejść obojętnie obok nagłego zniknięcia Alejandro po pierwszym sezonie), ale potem - równia pochyła.
Jeśli poziom idiotyzmu i absurdu zwrócił na ciebie uwagę w sezonie 7... To boję się, jak odbierzesz 8 sezon. To jest dopiero żenada, w pełnym tego słowa znaczeniu...

ocenił(a) serial na 6

bez obaw, s07 i s08 zostawiłem w spokoju i nawet mnie nie interesuje co się dalej z nimi dzieje....

Jenji Kohan natomiast całkowicie "odkupiła swoje grzechy" dzięki "Orange is the new black" - jak niebo a ziemia, chyba jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy (z nowych) seriali jakie ostatnio odkryłem ...no i z Netflixa = cały sezon od razu :)

użytkownik usunięty
mothzart

W takim razie będę musiała sprawdzić, co to za serial :) Dzięki za rekomendację.

ocenił(a) serial na 7
mothzart

Jestem przy 6 sezonie i powiem, że jest głupi,ten sezon. Nie ma trawki w trawce, postaci irytujący. Zobaczę jak to sie potoczy.

ocenił(a) serial na 5
mothzart

swieta racja... nie dosc ze serial powoli sie rozkrecal to szybko sie wypalil... w pierwszym sezonie nie bylo nic o hodowli... dopiero w drugim zaczelo sie cos dziac... ogladalem do konca 4tego.... i widzialem jak na sile prubuja ten serial rozciagnac..a widza zatrzymac nagimi cyckami... lubie nagosc ale ten serial ogladalem z innych powodow... w ostatnim sezonie pewnie juz wszyscy ze wszystkimi sie bzykaja....

ocenił(a) serial na 7
mothzart

to samo mialam napisać, Nancy stała się irytującą głupią babą, której zdzierżyć nie mogę, która jest na tyle tępa, że nie może przeczekać gorącego momentu zanim znowu sie weźmie za handel; nie mowiąc już o tym, jak bardzo zniszczyla swoich synów, którzy bez niej mogli by świat zawojować (wg mnie oczywiscie); ale skoro doszlam do 7 sezonu, to już to skończę, ale tylko ze wzgędu na synów głównej bohaterki, bo oni jeszcze troche ratują serial i ciekawi mnie jak oni w rezultacie skończą...
Ale na pewno jak skończę tę serię, nigdy do niej ni wrócę, bo mimo fajnych początków, zeszło wszystko na psy... jak w piosence Perfect: "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"- byłby to serial kultowy, jakby wiedzieli, kiedy przestać i zakończyć serię ze smakiem
Dla producentów kasa wzięła górę nad jakościa i dobrym smakiem niestety...

a są seriale, które mimo kasowości zostaly zakonczone w dobry sposób i wracam do nich kilkukrotnie, a to skoncze i zapewne zapomnę w krótkim czasie

ocenił(a) serial na 8
mothzart

Może z wiekiem - wszyscy po takich przejściach się trochę zmieniają. Jak dla mnie Nancy również zrobiła głupote (chodzi o tunel), miała ustawione spokojne życie i to jej "musze dbac o rodzinę", jest nieuzasadnione - ponieważ mogła o nią dbać nie wdając się w żadne kłopoty. Lecz wydaje mi się że chodzi bardziej o to, że ona nie umie tak jak jej siostra życ spokojnie, potrzebuje adrenaliny, taki rodzaj człowieka.
Co do reszty, to nie będę się jakoś szczególnie wypowiadał, Silas i Shane dorośli, więc nie będą tacy sami jak w pierwszym i drugim sezonie gdy jeszce byli dziećmi. Przechodzili okres buntu, następnie szukali siebie itd itd itd.
To oczywiste że serial nie będzie w każdym odcinku idealny, w końcu to serial - raz są lepsze przygody raz mniej ciekawsze i ekscytujące. Mnie ciekawi ta historia do samego końca, aktualnie będę oglądał s08. Wtedy do końca sobie wyrobie markę, lecz w chwili obecnej jest to dla mnie coś ciekawego i jak mówiełem s05, 06,07 troszkę się pokręciły lecz ciągłe był w nich motyw z "trawką" (czasem z przerwami), ale włąśnie o to chodzi- to włąśnie film o trawce, kryminał więc musi w nim być ciągle jakiś miks i coś się dziać.

Wybaczcie gdybym coś pokręcił i moje zdania nie miały by sensu, po prostu za szybko myślę i nie wyrabiam z przekłądem tego na papier, a nie mam czasu by to przeczytac i zredagować. PEACE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones