PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484761}

Treme

7,7 1 424
oceny
7,7 10 1 1424
Treme
powrót do forum serialu Treme

treme 8/10

ocenił(a) serial na 8

Nie jestem milosnikime R&B czy jazzu, nie lubie kuchni kreolskiej czy tradycji rodem z Nowego Orleanu. Nie daze to miast jakims specjalnych uczuciem. Bylem w tym miescie przed Katrina, bylem w grudniu tego roku po Katrinie... i nigdy nie czulem niczego wiazacego z tym miastem i kultura.
Pisze to aby zaakcentowac, ze ten serial moze sie bardzo podobac takim ludziom jak ja. Tak wlasnie, serial genialny, wrecz jestem chwilami zauroczony tym obrazem ludzi tak zwiazanych z kultura i muzyka. To jest dowod na to, ze mozna w mistzowski sposob zrobic film i zachecic sceptykow do ogladania. Oceniam wysoko, bo serial, raz jeszcze, jest po prostu genialnie zrobiony. Po pierwszym sezonie, wiem ze nie chcialbym pojechac do Nowego Orleanu i wciaz daze to miasto obojetnym uczuciem jak poprzednio, ale szczerze - nie moge doczekac sie drugiego sezonu. Magia rezyserii czy magia New Orleans. Z pewnoscia jest to magia aktorstwa....aktorzy jak i realni rezydenci pokazali prawdziwa klase i dusze w tym serialu. Polecam.

ocenił(a) serial na 8
dabram17

Wlasnie skonczylem ostatni episod calej serii I musze przyznac ze lezka zakrecila mi sie w oku. Ta mala slona kropl stanowi w pewnym sensie gratyfikacje serialu, bo nie pojawila sie z tego powodu ze serial skonczyl sie smutno ( a tak naprawde to pozytywnie ...taki to spojler), a raczej z powodow nostalgicznych.
Nie wiem w czym tkwi fenomen tego serialu, ale z pewnoscia jest to zlozona wielu czynnikow jak ...HBO patronat nad jakoscia, fantastyczna autentyzacja serialu, genialna gra wielu amatorskich aktorow jak I hollywodzkich gwiazd no a przede wszystkim muzyka. Nie tylko jazz, ale I wiele regionalnych tradycyjnych brzmien (np red indians), po folk, blues itp itd. Nigdy nie bylem fanem tak7ej muzyki, I wciaz nie jestem, ale dzieki temu serialowi zrozumialem, jak taka muzyka zyje swoim zyciem I zrozumilem geneze I zrodlo skad taka muzyka wyplywa.
Fenomen serialu to sposob realizacj filmu,mnostwo dramatow I radosci przeplatanych na zmiane, skoki emocji z melancholijym brzmieniem instrumentow roznych rodzjow, historie ludzkie zwiazane przede wszystkim z cierpiniem, pokazanie pewnych mechanizmow finansowych ktore istnieja wszedzie a ktorych czasami sie nie widzi, ale przede wszystkim to wielki hold dla New Orleans I ludzi tam zyjacych. Turysta, taki jak ja, wchodzi do French Quarter I mysli ze to Orlean, a tak naprawde to tylko pokazowka, komercja. Przechodzac ulica I widzac grajkow, widzialem wowczas nie artystow, ale jakis grajkow dorabijacych na ulicy. Nic bardziej prawdziwego I blednego. Oni musza z czegos zyc ale rowniez utrzymywac tradycje. Tak, jesli nie rozumiesz idei Nowego Orleanu, to lepiej dac sobiemspokoj bo to strata czasu. Teraz widze ze stracilem tam czas. Pewnie teraz inaczej bym do tego podszedl. Ten serial to swietny przewodnik po tej czesci Luizjany, genialna rzecz aby zrozumiec nie tylko artystow z NO, ale rowniez wszelkiej masci artystow na calym swiecie. Dla takiego ignoranta jak ja, wielka edukacja w kwesti szacunku do sztukmistrzow nie tylko myzycznych ale I innych dziedzin. Respect!
Raz jeszcze, cudowny serial, fantastycznie poprowadzony od poczatku do konca.
Jesli mialbym wymienic moich ulubionych bohaterow to ....po prostu wszyscy, z Steve Zahn na czele pochodu. Gosc jest NIESAMOWITY

dabram17

Twój emocjonalny opis sprawił że zapragnąłem obejrzeć ten serial. Jestem go ciekaw z racji scenarzysty Eric'a Overmyer'a - "The Wire", "Bosch" - którego obecnie oglądam, a teraz przez Twój opis. Dzięki wielkie za wnikliwą analizę, postaram się jak najszybciej nadrobić zaleglości. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones