PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 175
ocen
7,1 10 1 150175
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

Drugi sezon

ocenił(a) serial na 9

Jak myślicie czy będzie 2 sezon?

ocenił(a) serial na 8
Little_mermaid2405

Raczej będzie, bo pod koniec ostatniego odcinka była 'zapowiedz' moim zdaniem jak Tyler<ten co robił zdjęcia> miał broń na dnie skrzyni uszykowaną. Po tym jeszcze było pokazane jak miał wywieszone każdego zdjęcie na sznurku i zdejmuje tylko Alexa. Więc raczej zapowiedz że będzie rewenge w next sezonie ;d

ocenił(a) serial na 9
Slaay

Albo będzie to kontynuacja rozpraw w sądzie, jeszcze nie zamknęli tematu nie ogłosili wyroku dla osób które się do tego przyczyniły, i faktycznie może być tak że te zdjęcia rozwieszone to osby na których chce się zemścić, dlatego nazbierał tyle broni.

fotodemini

Wyroki? Jeśli ktokolwiek oprócz Bryce'a otrzyma wyrok to będzie to śmiech na sali. Może Zach ma iść siedzieć za to, że kradł Hannie liściki z królikami? A może Jessica za to, że olała przyjaźń z Hanną? Może Marcus, który podrywał ją przy swoich kolegach i spóźnił się godzinę na randkę?

Jedyną osobą, która może (podkreślam - "MOŻE", gdyż oprócz taśm Hanny, nie ma na to żadnych dowodów) ponieść prawne konsekwencje jest Bryce. Pozostali nie zrobili NIC za co mieliby mieć problemy. Dlatego też śmieszyło mnie to ich ciągłe powtarzanie: "Jak ktoś zaniesie te taśmy na policję to mamy przesrane!". Pojedynczy uczniowie mogą co najwyżej na trochę zostać zawieszeni w szkole, a psycholog w ramach odstawienia teatrzyku na pokaz, może zostać zwolniony (chociaż to byłoby mało sensowne, bo mógłby później pozwać szkołę).

Dlatego też robienie drugiego sezonu jest bez sensu. Powinni dorzucić jeden (max dwa) odcinek, w którym pokazaliby jak potoczyły się dalsze losy bohaterów i ew. dorzucić scenę, w której Tyler zabija kilkunastu / kilkudziesięciu uczniów w szkole.

ocenił(a) serial na 9
Slaay

Być może Alex nie popełnił samobójstwa, a postrzelił go Tyler?

ocenił(a) serial na 10
Yukimarui

też mi się tak wydaję :D

ocenił(a) serial na 9
aleksandra_pelargonia

Mi również. Alex nie miał przy sobie borni, choć mógł ją mieć od ojca. Ale do myślenia daje dużo scena jak Tyler chowa broń do skrzynki i zdejmuje zdjęcie Alexa. Może Clay będzie jego następnym celem? Sądzę tak, bo pod koniec sezonu było przybliżenie na jego zdjęcie.

Little_mermaid2405

Czuję w kościach że tu się dopiero zacznie gruba rozpierducha. Kolejna próba samobójcza(Alex palnął sobie w łeb, znowu nikt mu nie pomógł, dzwonił do kumpla a ten miał go w du..e, znowu) Tyler przebierze się za Rambo i pewnie przyjdzie do szkoły(kolejny bardzo aktualny problem w USA, strzelanina w szkole),. Do tego dodajmy sprawę sądową, a właściwie 2 Jessica powiedziała ojcu o gwałcie i on raczej tego nie zostawi w spokoju.

Materiału wystarczy jeszcze na 2 sezony co najmniej :D

Więc tak, dam sobie rękę uciąć że będzie 2 sezon. Za dużo wątków zaczęli w ostatnich odcinkach żeby to tak zostawić. Poza tym serial ma świetne opinie ;)

mateuszm1995

Co do Alexa dobra, może kumpel jednak go nie olał, obejrzałem jeszcze raz i Zach jednak oddzwonił. Co w sumie sprawia że jest to jeszcze ciekawszy wątek :D

ocenił(a) serial na 8
mateuszm1995

Ja nie zakładałabym tak szybko, że Alex się zabił. Pokazali, że dwóch chłopaków zdobyło broń (w tym fotograf aż dwie), również Jessica, a Alex choć mógł ją zdobyć, to ani razu tego nie pokazano. Mógł oczywiście to być zabieg celowy... I sezon drugi będzie kręcił się jakoś wokół niego. Niby przed tym, jak Tyler zerwał jego zdjęcie, pokazano pozytywną teoretycznie scenę, ale cholera go wie. Może zaczął swoją zemstę.

Arbalesterify

Alex mógł skorzystać z broni ojca, poza tym ojciec zabierał go na strzelanie.

ocenił(a) serial na 7
banan684

Alex dobrze strzelał więc czemu by miał się tylko postrzelać w głowę skoro chciał popełnić samobójstwo

ocenił(a) serial na 8
szarmoskyy

Myślę, że w tak ostatecznej sprawie nawet najlepszemu strzelcowi ręka zadrży...

szarmoskyy

Strzelanie do tarczy na strzelnicy to jednak odrobinę inna para kaloszy.

banan684

Mnie się wydaje, że to Tyler go postrzelił, ponieważ tylko jego zdjęcie zdjął, a potem chował broń do jakiejś walizy.

Arbalesterify

Jeśli chodzi o sprawę tych wszystkich wątków to polecam ten materiał
https://www.youtube.com/watch?v=seIy_55JbiE
Wszystko jest fajnie wyjaśnione, chociaż to tylko spekulacje ;)

Arbalesterify

Justin wynoszac się z domu też wziął broń z jakiegoś starego garnka, takze też może być z nim wątek samobójczy, ze względu na sytuację w jego domu i to co utail przed Jessica

ocenił(a) serial na 9
mateuszm1995

faktycznie, zach odebral telefon w koncu od niego a alex i tak strzelił i jest w stanie krytycznym, jestem strasznie ciekaw co sie stało

ocenił(a) serial na 6
Little_mermaid2405

Mam cichą nadzieję, że nie będzie. Może i jest dużo materiału, ale wraz z drugim sezonem zniknęłaby ta "wyjątkowość".

ocenił(a) serial na 9
ESilat

dokładnie

ocenił(a) serial na 9
ESilat

Prawda. Ale ten "kac po serialowy" trochę męczy. Jestem ciekaw jakby rozwiązali tę sprawę.

Little_mermaid2405

Mam nadzieję, w końcu zabrakło tej wielkiej części, która mówi o konsekwencjach za prześladowanie, wykorzystanie, itp. Jeżeli tego nie pociągną, to cały zachód na marne...

koletax

Jakie znowu konsekwencje? Nikt oprócz Bryce'a (o ile znajdą przeciwko jemu POWAŻNE dowody, a nie nagranie samobójczyni i brak bezpośredniego przyznania się do GWAŁTU na nagraniu Clay'a) nie poniesie odpowiedzialności. No może ew. Tyler zostanie zawieszony na jakiś czas za robienie ludziom półnagich zdjęć.

ocenił(a) serial na 8
Little_mermaid2405

Z jednej strony potrafię sobie dopowiedzieć co mogłoby dalej się wydarzyć, acz nie pogardziłbym kontynuacją. "Beta uprising" w wykonaniu Tylera, co z Alexem oraz sprawy sądowe itd

ocenił(a) serial na 7
Little_mermaid2405

Mam wielką nadzieję, że nie. Czemu Alex palnął sobie w głowę wiemy, więc trudno byłoby utrzymać ciekawość widza w kolejnym sezonie.

Little_mermaid2405

Oficjalne potwierdzenie 2 sezonu to tylko kwestia czasu, rozpoczęto zbyt wiele nowych wątków by zakończyć to na 1 sezonie (w przeciwieństwie do książki, gdzie dostaliśmy zamkniętą całość), a poza tym serial ma świetne opinie i szybko rosnącą popularność.

Little_mermaid2405

Najlepiej byłoby zakończyć już na tym, ale moim zdaniem serial odniósł taki sukces, że to tylko kwestia czasu aż ogłoszą pracę nad 2 sezonem

ocenił(a) serial na 7
Little_mermaid2405

Możliwe, że będzie 2 sezon.

ocenił(a) serial na 10
Little_mermaid2405

Bedzie,ale chyba bez hannah :(

ocenił(a) serial na 6
Little_mermaid2405

Nie ma następnej części książki, więc nie wydaje mi się, by była kolejna część serialu

Reko_szafiarka

możliwe że kolejne sezony będą opowiadały o wydarzeniach spoza książki. Tak było np. w przypadku "Pozostawionych" - na podstawie książki był tylko pierwszy sezon, teraz już wymyślają dalej, jest już chyba 3 sezon :)

ocenił(a) serial na 6
natalcik

Naprawdę? A to nawet nie wiedziałam. W takim razie czekamy co wymyślą dalej :p

ocenił(a) serial na 9
Little_mermaid2405

"Będzie drugi sezon serialu "Trzynaście powodów". Oficjalnie jednak Netflix jeszcze nie ogłosił tej decyzji. [za: Deadline] "
- filmweb.pl

Jimi89

Filmweb może sobie pisać co chce - to trochę słabe źródło informacji. Podzielą się każdą plotą, żeby news został przeczytany. Póki Netflix tego oficjalnie nie ogłosi, to myślę, że nie ma co się nakręcać.
Mam nadzieję, że jeśli zrobią kolejny sezon to tylko max 1 lub 2 do wyczerpania nie wyjaśnionych wątków. Ten serial jest zbyt dobry, żeby zrobić z niego maszynkę do produkcji kasy.

ocenił(a) serial na 6
Patianna

selena gomez czyli producentka serialu przed chwilą wstawiła post na insta że będzie 2 sezon więc go raczej robią ale czy zrobią to kto wie

sinekmen

To super! Ja się cieszę. Ciekawe, czy już wcześniej myśleli o tym.

sinekmen

Zrobią na pewno, bo już nawet Netflix dodał o tym post na Facebooku ;)

ocenił(a) serial na 9
Little_mermaid2405

Drugi sezon właśnie został zapowiedziany. https://www.instagram.com/p/BTzOHFUj6Sj/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones