PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 088
ocen
7,1 10 1 150088
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

Hannah wcale nie jest bez winy. Również miała uprzedzenia co do niektórych osób. Tylera, wspaniałego szkolnego fotografa wyśmiała gdy ten chciał się z nią umówić. Ze Stacy z Monet'a również nie chciała zamienić słowa, uważała ją pewnie za dziwną dziewczynę typu emo, zmierzch... whatever. Claya biednego chłopaka z którym była już w łóżku, odesłała z kwitkiem krzycząc na niego by się wynosił. Hannah była rozkapryszona a rodzice się starali. Ojciec kupił (wziął w leasing) nowego super jeepa, którym mogła pojechać na imprezę, razem z żoną próbowali utrzymać sklep choć nie było łatwo a to wszystko dla kogo ? dla Hanny. Zabijając się, postąpiła tak okrutnie samolubnie wobec rodziców, nie zostawiając nawet listu ( rodzice zdecydowanie za późno dowiadują się o kasetach) Najprostszym wyjściem jest odejść z tego świata, zamiast podjąć trud walki.

HardkorX

najgorsze że z niej jest robiona bohaterka

ocenił(a) serial na 2
HardkorX

No przecież nastolatki w tych czasach potrzebują gloryfikowania samobójstwa i uznawania, że to najlepszy sposób na atencję i oh, oh z pewnością jeśli odbiorą sobie życie to potoczy sie wszystko tak jak w serialu. Całe otoczenie przejrzy na oczy, zrozumie błędy w swoim postępowaniu i zacznie współczuć osobie, która się tego dopuściła.
Otóż nie.
Tak to nie działa, serial jest szkodliwy, sama Hanna tendencyjna i pretensjonalna, a serial niepotrzebnie próbuje z niej robić bohaterkę. Wiele młodych osób tego nie zrozumie i może przez to wyrządzić sobie krzywdę. Jak dla mnie jedyny wątek warty uwagi w całym serialu to to jak poszczególni rodzice przeżywali to wszystko i nie rozumieli zachowań swoich dzieci. I nie mówię tylko o rodzicach Hanny, o tych Claya również.
Gdyby serial skupił się na nich bardziej być może jeszcze można by było uznać, że przed czymś ostrzega.
Tak to niestety zwykłe, płytkie rzucenie dzieciarni w twarz "hej, samobójstwo to świetny sposób na to by was wreszcie doceniono, dlaczego by nie spróbować?!".
Serial powinien mieć ostrzeżenie "nie róbcie tego w domu" i "tylko dla stabilnych emocjonalnie osób".

ocenił(a) serial na 6
HardkorX

Skye a nie Stacy, chyba nie oglądałeś uważnie :|To tłumaczy twoją wypowiedź.

ocenił(a) serial na 7
kasiap_18

No rzeczywiście, to że pomylił imię pobocznej bohaterki oznacza, że jego opinia jest do dupy, Boże...

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

Ale to przecież nastolatki. Kto od nastolatka oczekuję rozsądku? Sam daaawno temu byłem nastolatkiem a do dziś potrafię robić rzeczy nierozsądne :)
A w dzisiejszych czasach życie dzieciaka musi być naprawdę trudne. Za moich czasów nie było takiej różnicy w zasobności, Internetu i wielu innych możliwości które niby powinny ułatwiać życie a tak naprawdę podejrzewam że mogą
wielu osobom je utrudniać (zwłaszcza jeśli chodzi o brak kasy ;)).
Ja dorastałem w ciekawych czasach - w sumie cieszę się że dziś nie mam nastu lat. Był by dużo ciężej.
A sam serial - dla mnie jest ciekawy. Może nie robi na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia (zwłaszcza po skończeniu Mad Men) ale gdybym był w odpowiednim wieku to pewnie by zrobił. Widziałem nawet książkę w Empiku więc pewnie jest to bardzo popularny serial obecnie. Ma swój klimat co mi się podoba. Ale może jak dojadę do końca to zmienię swoją ocenę. Póki co oceny typu 2/10 są moim zdaniem trochę dziwne. Z drugiej strony... To przecież nastolatki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones