PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 088
ocen
7,1 10 1 150088
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

Po obejrzeniu drugiego sezonu stwierdzam że serial zdecydowanie trzyma poziom. Tyle nowych informacji, tyle nowych wątków i wszystko zaczyna układać się w całość. Ostatni odcinek to zupełny wyciskacz łez.
Bohaterowie są dojrzalsi, mądrzejsi. Wiem że źle to brzmi, ale może tak musiało być? Dzieki tej tragedii cała grupka zżyła się ze sobą, to było po prostu piękne. Mam nadzieję że kolejny sezon również okaże się MIAZGĄ. Bo mnie zmiażdżył, tak o...
Ps. Biedny Tyler... mam nadzieję że grupka mu pomoże się pozbierać

ocenił(a) serial na 3
czekoladowo15

Jak dla mnie największym minusem drugiego sezonu jest fakt, że stara się załatać wszystkie dziury fabularne z pierwszego. Niby to dobrze, ale jednak niektóre domknięcia fabularne uważam za przerysowane. Postaram się poniżej wypunktować, co mi się podobało, a co mi się nie podobało.

Plusy:
+relacje Alexa i Zacha- jak zobaczyłem ich za pierwszym razem jako przyjaciół na ekranie to myślałem, że parsknę śmiechem, ale muszę przyznać, że z biegiem czasu ta przyjaźń wyglądała co raz lepiej,
+związek Zacha i Hannah- nie wiem czemu, ale uznałem ich za całkiem uroczych i jak na moje to pasowali do siebie i ładnie się ich oglądało razem na ekranie,
+relacje między głównymi bohaterami- nie przerzucają na siebie winy tylko wspierają po tragedii,
+rodzice Hannah- fajnie, że w końcu mogliśmy zobaczyć ich jako postacie z historią,
+podejście do tematu "każdy kij ma dwa końce" oraz poruszanie innych trudnych tematów.

Minusy:
-Tyler i Cyrus(?)- nie wiem czemu, ale ten wątek dla mnie to była straszna błazenada i strasznie mnie cringe'ował, za każdym razem miałem ochotę przewijać jak ich tylko widziałem,
-brak rozwinięcia postaci Sheri i Courtney- po obu dziewczynach widać było, że bardzo zmądrzały po tych wydarzeniach i to było dziwne zobaczyć Courtney (która jako jedna z nielicznych powiedziała prawdę o jej relacjach z Hannah) która mówi rodzicom o swojej orientacji i nagle zobaczyć ją na balu jako najszczęśliwszą na świecie lesbijkę. Podobnie z Sheri pojawiała się w fabule tylko wtedy jak ktoś nie miał czasu się zająć Justinem, a też w stosunku do Claya i reszty zachowywała się bardzo ok i dużo im też pomogła.
-klub- ten wątek można by było po prostu poprowadzić znacznie lepiej,
-Skye- na początku bardzo się ucieszyłem, kiedy ją zobaczyłem jako dziewczynę Claya, ale z biegiem czasu zauważyłem, że scenarzyści nie mają po prostu pomysłu na jej postać,
-adopcja Justina- kolejne rozwiązanie scenarzystów w stylu "trzeba z nim coś zrobić". Ja rozumiem, że spędził u Claya sporo czasu, ale to było bardzo tanie i przewidywalne.
-Tony- strasznie mnie irytował, ot tak. W zeszłym sezonie też był irytujący, ale ze względu na wiedzę i inteligencję oraz spokój (tak się mogło przynajmniej wydawać) jeszcze dało się go jakoś słuchać. W tym sezonie strasznie się wszystkich i wszystkiego boi, jest bardzo agresywny i nie rozumiem jego motywów.

Pal_filmweb

Ogólnie cały sezon mi się podobał,bałam się go strasznie ale jestem mile zaskoczona.W kilka dni go obejrzałam,dzisiaj z 7-8 odcinków machnęłam ;o

PLUSY:
- obecność Hannah oczywiście :)
- przyjaźń Alexa i Zacha,z początku tak jak osoba wyżej uważałam że śmieszne to trochę jest,ale już później się przekonałam :)
- rozwinięcie historii Hannah,wątki o których nie mieliśmy pojęcia
- związek Zacha i Hannah - mimo że uważam że najbardziej pasowała do Claya to przyznam że całkiem uroczo wyglądała z Zachiem :)
- miłość Claya do Hannah - tego nie trzeba chyba komentować :)
MINUSY :
- związek Skye i Claya - moim zdaniem zupełnie do siebie nie pasują,totalny niewypał,ale na pewno znajdą się zwolennicy ich związku :)
- Tyler - bardzo mnie denerwuje,jeszcze akcja z tą Mackenzie...
- tchórzostwo Zacha w związku z Hannah - jak mógł całe lato z nią spędzić i później od tak to skończyć ? gdyby coś do niej czuł na pewno by nie darował jej sobie tak szybko....ale koledzy i tchórzostwo wygrało.....
- Tony - irytować zaczął troszkę,jeszcze ta jego agresja...
Dużo by pisać,ale 2 sezon na pewno na plus :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones