PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 156
ocen
7,1 10 1 150156
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

Dopiero przy 4 odcinku zwróciłam uwagę (właściwie wydaje mi się, że nawet nie zwróciłabym uwagi, gdyby ktoś mi nie wskazał), że na drzwiach w szkole (głównie) są plakaty LGBP, które pojawiają się wiele razy na ułamek sekundy, kiedy główne postacie wchodzą, uciekają, trzaskają drzwiami. Co jest manipulacją.* Chociaż nie wiem, może tak jest w tamtejszych szkołach?
Nie podoba mi się też to, że to, ze Clay zaczął uciekać ze szkoły i klnąc ma być jakimś wyrazem dojrzałości, odwagi, tego, że się zmienia i zaczyna rozumieć (wraz z rozwikłaniem zagadki - większą świadomością o tym co zaszło i widoczną przemianą chłopaka). Ze zbyt ugrzecznionego chłopaka staje się też tym, który wulgarnie wyraża też swoją radość (np kiedy udaje mu się nagrać dowód w sprawie gwałtu.
Zupełnie rozumiem, że rodzice mogą się zgadzać na nieomawianie tego w szkołach. Niewykształcona psychika dziecka jest podatna na obrazy i niekoniecznie, bez zaszczepienia odpowiednich podstaw, dziecko może wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Poza tym, nie do pomyślenia wydaje mi się wydaje scena kiedy główna bohaterka idzie na imprezę gościa który zgwałcił ją koleżankę - o czym dobrze wiedziała. Nie wierzę, że ludzie tak robią.
* o przekazie podprogowym
(Z wiki dla niewiedzących o co chodzi: Percepcja podprogowa (subliminalna) – oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania.
Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są ukryte wśród innych bodźców, bardziej wyraźnie odczuwalnych.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones