Trzynaście powodów
powrót do forum 3 sezonu

Zastanawiam się nad sensem kontaktowania się ze wszystkimi ofiarami oraz ich najbliższymi przez Bryce'a. Za każdym razem wiąże się to z rozbudzeniem krzywd. Nie ważne, jakich słów użyłby Bryce; żadnymi nie byłby w stanie uzyskać przebaczenia za gwałt. Patrząc na jego daremne próby okazania skruchy i żalu, nie przychodzi mi do głowy żadne rozwiązanie pozwalające ofiarom przebaczenie sprawcy. Zaczęłam wręcz rozmyślać, co ja bym zrobiła będąc na miejscu Bryce'a. Kontakt ze skrzywdzonymi wydaje mi się najgorszym pomysłem, gdy sam widok mojej twarzy na nowo wyzwalałby stary ból. Czy zatem da się zrobić cokolwiek? Wydaje mi się, że nie i najbardziej honorowym wyjściem byłoby usunięcie się w wieczny cień; np. wyprowadzka, zaczęcie nowego życia gdzieś indziej, terapia, praca nad osobowością.
Oglądając trzeci sezon przychodzi mi do głowy kilka pytań. Po pierwsze, czy Bryce jest psychopatą? A może socjopatą? Czy wierzyć w jego skruchę? W jego płacz? Poza tym czy policjant może pracować nad sprawą, w której uczestniczył jego syn? Czy nie naraża to śledztwa na stronniczość?

idj95

Film dużą część poświęcił na przemianę, skruchę gwałciciela. Zastanawiam się co to miało pokazać, zmienić?? Że tacy ludzie też mają uczucia, jest im przykro, czy co? W pierwszej części nie odczuwał żalu, był wredny, wyrachowany, rozpuszczony dzieciak z kupą kasy, mający plecy i kolegów którzy kryli mu du... Dopiero później jak serial się sprzedał dorobili mu inną ludzką twarz. Nawet przez chwilę można było go polubić, niezła manipulacja.

Yennzmorza

Ponoć temu zrobili z niego "człowieka" bo aktor go grający dostawał pełno pogróżek od tej bezmózgiej części widzów.

Radek_Traczyk

Moja babcia nie rozumiała TV, myślała, że to wszystko jest na prawdę. Ale to pokolenie urodzone przed wojną. Ale młodzi ludzie, którzy płacą kartą za Netflixa?? Wtf

Yennzmorza

Idiotów nadal pełno na tym świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones