Trzynaście powodów
powrót do forum 3 sezonu

Najlepszy sezon. Brak irytującej, głupiej i egoistycznej Hanki, sprawił, że dużo lepiej się oglądało. Zupełnie nie brakowało tej postaci, wystarczyło, że była tłem do wydarzeń z przeszłości.

Teraz przejdę do mojej opinii o kilku bohaterach.

Alex Standall - jestem rozczarowana, tym, że to z niego zrobiono mordercę. Prawdę mówiąc, gdy zaczęła się scena na molo, miałam nadzieję, że dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, a nie morderstwa.


Bryce Walker-bardzo lojalny, pomocny i jednocześnie zły człowiek. Chciał się zmienić, ale ten potwór był w nim , a otoczenie raczej nie było sprzyjające do jego resocjalizacji.
Końcowy wybuch agresji był dość zrozumiały. Był zły nie tyle na Zacka, ile na siebie. Zaczął rozumieć, że cokolwiek zrobi, to dla innych będzie tylko gwałcicielem, pozbawionym uczuć. Nie potrafił i nie chciał sam ze sobą skończyć, więc sprowokował Alexa.


Ani Achola — intrygantka, kłamczucha i lubiąca zabawę w psychologa. Romansowała z Brycem, nie dlatego że go lubiła, ale że był zakazany. Mogła więc wymyślać kolejne kłamstwa. Doskonale widać, że gdy on zaczyna ją lubić, ona go odpycha.
Nie wiem jaka była jej prawdziwa osobowość, bo przy każdym była kimś innym. Bez mrugnięcia wymyśliła intrygę, aby obwinić o zbrodnie Montyego.
Do tego ostatnia scena... Skąd znała Winstona? Zwraca się do niego po imieniu i nie okazała żadnego zdziwienia, że Montgomery był razem z nim.
Ona najlepiej pasowała na psychopatyczną morderczynię.


Montgomery „Monty” de la Cruz - najbardziej tragiczna postać. Pochodzi z bardzo patologicznej rodziny, jest torturowany fizycznie i psychicznie. Nie potrafi sobie z tym radzić, więc staje się okrutny względem innych. Zarówno w rozmowie z psycholog jak i Winstonem, uważa, że nie może być nikim innym, niż jest obecnie.
Wiemy, że jest inteligentny, ma odruchy wrażliwości, ale czuje się nikim, wstydzi swojej orientacji i nie potrafi radzić z agresją.
Scena w więzieniu pokazuje, że został całkowicie sam, zrezygnowany i bez nadziei na nic.

Myślę, że to o nim powinien być 4 sezon. 13 powodów Montyego, które byłyby o wiele poważniejsze niż rozkapryszonej Hannah.

Izmaragd

Hannah rozkapryszona i egoistyczna? Monty najtragiczniejszą postacią?


Hannah była ofiarą bullyingu, slutshamingu aż w końcu też ofiarą brutalnego gwałtu, a ty się najbardziej rozczulasz nad psychopatą? porażające i żenujące jest to jak po 3 sezonie ludzie rozczulają się i usprawiedliwiają Monty'ego tylko dlatego, że był gejem i pochodził z patologicznej rodziny. nic nie sprawiedliwa gwałtu szczególnie, że kilkukrotnie Monty negował czy to, co zrobił Tylerowi było w ogóle gwałtem. niczego nie żałował. "najtragiczniejsza postać" jasne...


"Ona najlepiej pasowała na psychopatyczną morderczynię." Ze wszystkich bohaterów serialu Ani pasowała dla ciebie na psychopatyczną morderczynię? poważnie. co z tobą jest nie tak?



nie dość, że m.in. ze współczuciem u ciebie ciężko to też słabo z uważnym oglądaniem.

" Skąd znała Winstona? Zwraca się do niego po imieniu i nie okazała żadnego zdziwienia, że Montgomery był razem z nim."

odcinek 5, pt "Nikt nie jest czysty". pierwszy występ Winstona w serialu. Clay namierzył go na podstawie sfałszowanej legitymacji uczniowskiej. później razem z Ani spotkali się z nim w kawiarni. Winston jako pierwszym opowiedział im o swojej relacji z Montym. dlaczego nie okazała zdziwienia gdy Winston powiedział, że Montgomery był razem z nim w noc morderstwa Bryce'a? bo przecież Ani już wiedziała kto go zabił, znała tożsamość tej osoby.


pozazdrościć takich umiejętności oglądania ze zrozumieniem i empatii. lepiej powtórz sobie wszystkie sezony. koniecznie.

isobel

Mnie też scena jak Monty rozmawia z ojcem rozłożyła na łopatki. Monty był zupełnie bez szans być innym człowiekiem. To jest prawdziwy dramat. Mnie też bardziej ruszyła jego historia niż Hanny. Ona nie miała 13 powodów do samobójstwa. Miała 2 a resztę nie tylko wciągnęła w swoje samobójstwo ale też obwiniła i zniszczyła psychicznie. Co do Annie to się zgadzam. Postać psychopatyczna, wycwizona w klamstwie i inteligentna. Totalnie bez żadnej trwałej cechy charakteru. Wydaje się, że jest zamieszana w sprawę tylko dlatego, że lubi ryzyko.

Izmaragd

Zrobili z niego homofoba, homoseksualistę który boi się przyznać przed ojcem, słaby a jednak na tyle porywczy i okrutny że zdolny zgwałcić kogoś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones