PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11244}
7,1 6 910
ocen
7,1 10 1 6910
Tulipan
powrót do forum serialu Tulipan

Ręce mi opadają jak czytam recenzję o monotonności czy innych wadach serialu. Etykę też niech uczą w szkołach. Film poraża sposobem odtworzenia realiów high-life za komuny. Za każdym razem gdy oglądam to tak jakbym się przeniósł w tamte czasy.
pozdrawiam Filozof71

filozof71

Ty, a to jest prawda, że ten serial powstał na kanwie autentycznej historii peerelowskiego uwodziciela-oszusta, niejakiego Kalibabki?

ocenił(a) serial na 9
miotacz plomieni

Tak,a le nie wiem na ile cokolwiek się zgadza.

filozof71

Mało się zgadza ale to nie jest film 1:1 realizowany na podstawie życia kalibabki !! Ten film był tylko inspirowany ogólnie jego sposobem na zycie, czyli podrywaniem i wyłudzaniem od naiwnych dziewczyn pieniędzy. Wielu takich facetów było i wielu takich będzie a film tulipan jest tylko ogólnym zarysem takiego postepowania a nie odwzorowaniem jakiegokolwiek prawdziwego zyciorysu.

filozof71

Odtwarzać realiów nie musieli, w końcu kręcili to w tamtych czasach.

ocenił(a) serial na 9
jan_niezbedny0

No masz rację, ale dzisiejsze seriale są nieprawdziwe np., czyste szpitale, partnerscy lekarze, 90% scen kręconych w pomieszczeniach.

jan_niezbedny0

Zgadza się, autor wątku popłynął. Alternatywy 4 i Zmiennicy także dobrze oddają realia tamtych czasów, a nawet lepiej, bo je punktują.

Mowiacy_do_reki

Jeśli chodzi o produkcje WIELKIEGO Barei, to one doskonale się bronią do dziś dlatego, że on kręcił filmy nie o komunie, tylko o Polsce i Polakach.

Akurat dziś widać to kapitalnie.

jan_niezbedny0

Po prostu rozśmieszył mnie komentarz autora, tak jak i ciebie, bo wyglądało, że nie kontaktuje ze światem.

ocenił(a) serial na 8
filozof71

Byłam małą dziewczynką za komuny , ale trochę "liznęłam " tych czasów kolejek , braku dobrych produktów w sklepach , ale film , masz rację oddaje tamten klimat . Pamiętam jak brat kupił pierwsze levisy w pewexie . To były czasy , czsem brak prądu , a ja czekałam na dobranockę. Pszczółkę maję.


pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
nathalie34

Ja mieszkałem w małym miasteczku a miałem rodzinę w Świnoujściu i będąc tam można było "liznąć trochę zachodu". Mój wójek pływał i miał dostęp do Baltony...

ocenił(a) serial na 8
filozof71

To miałeś super , moja babcia natomiast miała kuzynkę w Niemczech i pamiętam że zawsze dostawaliśmy na święta paczkę z pomarańczami i czekoladą . Smakowało jak milion dolarów.
To były czasy . Pozdrawiam :-)

nathalie34

Eh, grzyby jedne, czemu my tak mamy ?

ocenił(a) serial na 9
kohamusa

tzn?

filozof71

..., że z rozrzewnieniem stare czasy wspominamy.

ocenił(a) serial na 9
kohamusa

Mysle, że każdy bo był młody a mnie dodatkowo irytytuje czasami roszczeniowość młodszych ludzi i taki skok, że kiedyś zbierałem puszki po niemieckim piwie a teraz sam ich mnóstwo wyrzucam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones