PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 281
ocen
8,0 10 1 25281
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Lynch w 2017: Who the f*ck is Annie?

Cóż, ten sezon był... specyficzny. Mam mieszane uczucia co do całości. Z jednej strony nie żałuję tych 18 godzin, a z drugiej strony mam wrażenie, że gdyby historię zamknąć w 9 odcinkach (albo w 2,5-3h filmie), to nie dostalibyśmy tylu zapychaczy, akcja szybciej by się toczyła, a pewne wątki zostałyby lepiej poprowadzone.
Największe pretensje mam jednak właśnie za brak jakiegokolwiek infa o Annie - ok, wiemy co się z nią stało z reżyserskiej wersji, ale np Harry został chociaż wspomniany, a o tak ważnej postaci jak dziewczyna Coopa - nic.
Tak samo z Audrey. Z jednej strony pokazano nam jak się "wybudza", ale nie pokazano nam tak naprawdę gdzie ona jest - w psychiatryku, w innym wymiarze, w zwykłym szpitalu? Ale w takim razie skąd te wyładowania elektryczne?
Inną rzeczą o co mogę się jeszcze czepiać to efekty. Ja wiem, że Lynch ma swój styl i pewne rzeczy mają wyglądać tak kiczowato, ale "walka" Boba z Freddym to jakieś nieporozumienie moim zdaniem. Czasem warto po prostu skorzystać z innego aktora i komputerowo wygenerować twarz, niż na siłę być tak alternatywnym...
A no i nie wiem czy mogę się o to czepiać, ale jednak liczyłem na to, że Lynch nam wyjawi co Laura szepnęła Coopowi :)

Podsumowując: nie było tak źle jak niektórzy piszą, ale jeżeli ktoś jeszcze nie zaczął oglądać, to odradzę jednak zaczynanie i polecę przeczytać opowiadanie Goldsmitha.

ocenił(a) serial na 9
Meximax

Przecież Annie była wspomniana, np. w kartkach z pamiętnika Laury Palmer.

ocenił(a) serial na 6
Kolpor

Ale to dotyczyło snu Laury sprzed 25 lat, a nie tego co się później działo z Annie.

ocenił(a) serial na 10
Meximax

Nie tylko ten wątek pozostał niewyjaśniony. Trochę szkoda.

Meximax

Nom, nagle sie okazuje, że największą miłością Coopa jest Diane a nie jakaśtam byle Annie (dla której dał się zamknąć w Chacie na 25 lat, LOL).

ocenił(a) serial na 10
Fass_

Być może Annie była tulpą stworzoną przez Windoma Earla... :)

ABEL

XDDDDDDD
No tak było nie zmyślam :D

ocenił(a) serial na 10
ABEL

W trzecim sezonie wszyscy wyglądają jak tulpy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones