PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 191
ocen
8,0 10 1 25191
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

http://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/pierwszy-odcinek-twin-peaks-to-ro zczarowanie,artykuly,410597,1.html

http://www.metacritic.com/tv/twin-peaks/season-3

Jak widać szum był na ten serial duży, jednakże nowy sezon okazuje się być tym samym, co w "Prison Break" i "The X Files" - zawodem.

placzliberalow

Współczuję oceniania całości po dwóch odcinkach, dodatkowo kierując się czyimś zdaniem :D.

Ten pseudo artykuł na Newsweeku to dno.

PS. Mnie również mocno rozczarował początek, ale nie jestem aż takim kretynem, aby na podstawie tego wystawiać ocenę całości.

ocenił(a) serial na 9
placzliberalow

Jakby oceniać Breaking Bad po pierwszym odcinku, to też należałoby go uznać za przeciętny serial...

użytkownik usunięty
lew890

Obejrzalem poki co jeden odcinek i rowniez uwazam ze rozczarowanie.
Akcja jest po prostu drętwa.
Brak emocji w wypowiedziach bohaterów w porównaniu do oryginalnego TP.
Brak oryginalnego soundtracku !!!
Mdłe kolory (oryginalny TP zachwycał grą kolorów i światła)

ocenił(a) serial na 9

Nie zapomnij jeszcze napisać opinii o książce po przeczytaniu pięciu stron.

użytkownik usunięty
lew890

Z goowna bata nie ukrecisz i tak jest w tym przypadku. I'm sorry they failed.

ocenił(a) serial na 5
lew890

Sorry, ale większość książek odrzucam bez zaglądania doń. To oczywiste dla kogoś kompetentnego kulturowo. Po co sprawdzać, że syf to syf?

użytkownik usunięty
placzliberalow

Obejrzalem poki co jeden odcinek i rowniez uwazam ze rozczarowanie.
Akcja jest po prostu drętwa.
Brak emocji w wypowiedziach bohaterów w porównaniu do oryginalnego TP.
Brak oryginalnego soundtracku !!!
Mdłe kolory (oryginalny TP zachwycał grą kolorów i światła)

placzliberalow

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/05/22/3-sezon-twin-peaks-opinie/

Kolejna opinia jest skrajnie negatywna. Chyba nie udało się zaspokoić oczekiwań większości fanów.

placzliberalow

Moje oczekiwania Lynch w pełni zaspokoił. Nie wyobrażam sobie jako po Fire Walk With Me mielibyśmy wracać do starego, kiczowatego Twin Peaks z lat 90. Nowy sezon jest właśnie bliższy FWWM i to jest świetne.

zzz_3

W sumie racja. Ja bardzo lubię FWWM właśnie ze względu, że jest o tym, o czym być powinien: ciemnych mocach, Laurze i całej tej otoczce Super natural i nie przeszkadza mi brak wątków miłosnych Normy.
Mam jednak nadzieję że 18-odcinkiwy nowy TP jakoś to wywazy.

ocenił(a) serial na 10
Cass

Jestem jak najbardziej na tak. Mam wrażenie, że autorzy tych recenzji postanowili się popisać swoim ego, niekoniecznie nadrabiając zaległości z dwóch pierwszych sezonów, filmu kinowego, a przede wszystkim książki Marka Frosta. Ostatni odcinek drugiego sezonu to, wbrew opinii niejakiego Kotkowskiego, genialna koniunkcja Jowisza z Saturnem, crème de la crème opowieści. Nie wiem, jak można negować mitologiczny trzon, który stanowi podłoże całego świata Twin Peaks. Ramię, Doppelgänger, przepowiednia Laury. Widzę, że za recenzję wzięli się wielbiciele oper mydlanych na poziomie "Wspaniałego stulecia". Gratuluję.

Gregory_P

Dokladnie! Gra o tron? Seriously? Jaki sens miało wspominanie tego czegoś w recenzji Twin Peaks? W ogóle potwierdza się moja teoria ze nowe TP jest przeznaczone dla po prostu fanów. Kogo to nie kręci, nie wciąga, nie intryguje, nie podejmuje prób interpretacji, ten może niech faktycznie poogląda House of Cards.

użytkownik usunięty
zzz_3

Moze i blizszy ale nie buduje takiego napiecia jak FWWM. Z ekranu wieje nuda.

ocenił(a) serial na 8

Kto ocenia serial po jednym odcinku?

użytkownik usunięty
Redgarexe

Po czterech.

użytkownik usunięty
placzliberalow

No rozczarowanie jak cholera.
Pozytywna ocena na Metacriticu i praktycznie same recenzje wychwalające pierwsze 4 odcinki na zagranicznych portalach.
Ale faktycznie, lepiej sugerować się jakimiś polskimi no-name'owymi stronami i Nesweekiem xD

użytkownik usunięty

Miliony much nie mogą się mylic. Jedzą kupę i im smakuje.

użytkownik usunięty

Nie mówimy o muchach, tylko o krytykach telewizyjnych i fanach oryginalnego Twin Peaks, którzy dostali 4 zajebiste odcinki nowego sezonu i są zachwyceni.

W Polsce krytykanctwo zawsze w modzie ;)
A tak na poważnie dla mnie nawet negatywne recenzje będą wtedy miarodajne jak ktoś obejrzy 18 odcinków plus widział wcześniejsze sezony i chociaż zajrzał do książki Frosta, tyle w temacie. Po 2 czy 4 odcinkach pisać recenzje jak dla całego sezonu, żeby błysnąć w internecie jest jednak śmieszne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones