PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=290854}
6,0 197
ocen
6,0 10 1 197
Tytus, Romek i A'tomek
powrót do forum serialu Tytus, Romek i A'tomek

Dobrze zrobiony serial

użytkownik usunięty

Dałem mu nieco zawyżoną ocenę bardzo dobry, gdyż została wykonana wspaniale. Moim zdaniem to udana ekranizacja komiksów o Tytusie, Romku i Atomku, a film z 2002 roku również jest dobry i nie uważam, że jest jakąś klapą. O ile grafika filmu była dobra, to tutaj można pochwalić się idealnym umieszczeniem kreski Henryka Jerzego Chmielewskiego. Miło było mi popatrzeć na historyjki bohaterów, których fabuła nie uległa zmianie, przez co w 1. odcinku widzimy, jak rysunkowy Papcio Chmiel zmaga się z niesfornym dopiero co powstałym Tytusem. Dziwi mnie tylko, że dali Romkowi i Atomkowi żeński dubbing... Hanna Kinder-Kiss bardziej by się chyba nadawała, moim zdaniem. Cóż, może mieli zbyt skromny budżet, w sumie jak animacja i scenariusz były tak dobre, to innych rzeczy nie dało się dopracować... ale za to mamy Ryszarda "Scooby'ego Doo" Olesińskiego jako Tytusa. Ha, ten głos wydawał mi się tak znajomy!

ocenił(a) serial na 8

Właśnie przez przypadek trafiłem na dwa odcinki na tubie. Jestem w szoku. Masz rację, że wiernie oddano sposób rysowania Papcia Chmiela.

Trafiłam właśnie na ten serial i jestem mega pozytywnie zaskoczona. Wychowałam się na "Tytusach" (część zeszytów mam jeszcze po rodzicach). Byłam bardzo rozczarowana filmową wersją z 2002 roku, a tu proszę, okazuję się że ponad 10 lat przed filmem udało się wyprodukować całkiem zgrabną ekranizację. Jedyne co mi trochę zgrzyta to głosy A'Tomka i Romka. Za dziecinne trochę. Zawsze sobie ich wyobrażałam w eiku tak 14-16 lat.

Wielka szkoda, że TVP w taki głupi sposób zaprzepaściło swoją szansę na ten serial.

użytkownik usunięty
kreweetka

Jestem tuż po przeczytaniu ciekawej recenzji na pewnym blogu poświęconym komiksom i animacjom. Autor tekstu wspomniał, że w jakiejś reedycji jednego z komiksów znalazł się taki cytat Papcia Chmiela:

"„(…)Niedawno Telewizja Polska pokazała dwa odcinki filmu animowanego, narysowanego jakoby na podstawie książeczek Papcia Chmiela. Papcio po zobaczeniu na ekranie Tytusa jako złośliwej, dzikiej małpy, Romka i A’tomka jako niesympatycznych brzydali, siebie zaś jako kopniętego staruszka kupił 10 litrów Nesopozaminy – środków uspokajającego… i wyjechał d wód czyi do sanatorium dla nerwowo chorych (…)”

http://panmilus.blogspot.com/2014/08/tytus-romek-i-atomek-serial-1989-1990.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones