PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499080}

Umineko: When They Cry

Umineko no Naku Koro ni
7,2 1 143
oceny
7,2 10 1 1143
Umineko no Naku Koro ni
powrót do forum serialu Umineko no Naku Koro ni

Tytuł, po przeczytaniu opisu, zainteresował mnie i na pewno anime obejrzę. Ale czy jest tu jakieś nawiązanie do "Higurashi"?
(Tylko proszę, bez szczegółów :))

Gingers

Bez szczegółów to się nie da :P Powiedzieć mogę, że całość "przebiega podobnie". Podobnie, bo nie tak samo. Inaczej. Nic więcej nie powiem, bo nie będzie niespodzianek, ale warto obejrzeć. Polecam.

Czekam na 2gi sezon :)

Gingers

Dzisiaj skończyłem oglądać Umineko... jak dla mnie pierwszy sezon nic nie wyjaśnia do tej pory nie bardzo wiem o co chodzi.
Podobnie było z Higurashi, ale tam pod koniec pierwszego sezonu przynajmniej cześć była wyjaśniona, tutaj nie zrozumiałem prawie nic.
Możliwe ze w drugim sezonie (jeśli taki wyjdzie) wyjaśnia wszystko jak zrobili to w Higurashi Kai :)

Jeśli chodzi o ocene?
Higurashi (+ Kai, + Rei) ogółem 9+/10
Umineko - 5/10.

czarko17

Osobiście praktycznie nic nie rozumialam po pierwszym sezonie Higurashi, więc pozdro, dopiero jak zaczęłam oglądać drugi sezon to mi się wyjaśniło :)
Mimo że wszyscy dają Umineko niższą ocenę to i tak obejrzę bo czuję, że będzie podobny klimat :)

ocenił(a) serial na 7
Gingers

Niewielkie.

SPOILER:











Bernkastel i Lambdadelta w ograniczonym stopniu.

ocenił(a) serial na 8
Gingers

W jednym z odcinków Maria ogląda telewizję a w niej..... Higurashi :D

ocenił(a) serial na 10
Gingers

Starając sie za bardzo nie spoilować. To tak jak VanDine, choć w nieco wiekszym stopniu niż sie wydaje.
Inna sprawa, że w Higurashi są to jedne z głównych postaci, tu są poboczne.

ocenił(a) serial na 5
Dealric

Nie oglądaj strata czasu a fabula jest z lekka bez sensu nie to co w Higurashi.
Tam chociaż był klimat psychodelii i całkiem sprawnie połączenie wątków z kilku światów tutaj nic praktycznego nie dostajemy po za bełkotem i idiotyczna gra miedzy dwójką bohaterów.

Higurashi: 8
Umineko: 6 (dlatego że pierwsze 6 odcinków jest super tak to by było 5)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones