Upload
powrót do forum 1 sezonu

Wszystko spoko ALE

ocenił(a) serial na 7

Serial bardzo mi się podobał, z niecierpliwością czekam na sezon 2, ale...

No właśnie ale: o ile pomysł na serial bardzo ciekawy, świetnie zagrane role np. Andy Allo czy Kevin Bigley świetnie się wywiązali, to pod względem wykonania technicznego (kamera, światła, kolorystyka, scenografia itd.) już trochę leży (nie mówię że źle, ale nie fenomenalnie).

Kolejna rzecz: Cały ,,wydźwięk" fabuły mógłby być całkowicie inny. Tematyka jest taka, że zamiast robienia lekkiej pseudokomedyjki z wątkiem miłosnym i intrygą usuniętych wspomnień, aplikacji itd., zdecydowanie lepsze byłoby zrobienie czegoś cięższego. Ukazanie konfliktu wyższych sfer z niższymi i średnimi (2gB vs unlimited, bogaci jak np. ingrid vs biedni np. nora) bo było to gdzieś tam niby pokazane, tylko w postaci przelotnej minki aktora. Samo życie po śmierci w wirtualnym hotelu, Czy to na prawdę jest życie? Czemu w takim razie nie mogą pracować na siebie? Takie pytania powinna zadawać problematyka serialu. Bardzo ciekawy wydaje się wątek ,,sceptyków". Miejmy nadzieję na poprawę w 2 sezonie.

Uzasadnienie oceny(zaczynając od dziesięciu):
-2✩: wykonanie techniczne (jak wspomniałem: niefenomenalna scenografia i cała reszta)

-✩ tematyka i problematyka serialu (według mnie - dużo lepszy efekt byłby przy całkiem innym ,,wydźwięku" serialu)

-✩ niedociągnięcia fabularne i techniczne (błędy, naciąganie scenariusza itp. nie za duże, ale jednak)

+✩subiektywna ocena (mimo wszystko - po prostu miło i przyjemnie się oglądało)

Z tego wychodzi 7/10

Janek_Zych

Pytanie, czy potrzebny jest podobny serial o cięższej tematyce, skoro "Black Mirror" robi to perfekcyjnie.

ocenił(a) serial na 7
digital8

Black Mirror rzeczywiście robi to bardzo dobrze, ale po pierwsze serial ten, to seria niezależnych opowiadań, każde skupiający się na innej problematyce, a Upload mógłby skoncentrować się na jednym, co zresztą zrobił, ale jak wspomniałem wcześniej - zbyt ostrożnie. Po drugie, na rynku, obojętnie czy filmowym, czy pracy, nieważne, bardzo potrzebna jest różnorodność, nie zbyt, więc jeden serial to trochę za mało.

Janek_Zych

Być może pierwszy sezon to taki ogólnikowy wstęp z zarysem postaci, powiązań, relacji. Wspomnienia zostają przywrócone na sam koniec, dowiadujemy się, że to może być coś grubszego. Może drugi sezon będzie bardziej mroczny, pociągnie wątek zabójstwa, może również walkę klasową.

Janek_Zych

Ja sobie te komedyjke odpuscilem juz po pierwszym odcinku.

ocenił(a) serial na 9
aronn

Hmmm... Obejrzałeś JEDEN odcinek (25min) serialu, i obskoczyłeś całe forum, żeby się tym pochwalić przed wszystkimi w kilku wątkach, jaki to jesteś "lepszy" od innych, bo dla "panicza, znafcy kina to słabe".
Spędziłeś na forum więcej niż przy serialu, żeby podbić swoje ego, czy o co chodzi? Czy to jakaś niezdrowa potrzeba wylania frustracji?
Niektóre tumany w internecie mnie tak śmieszą...

Damian_Boj

To bylo zamierzone z mojej strnny,bo licze,ze ktos mnie przekona jednak bym mu dal szanse i dalej ogladal.

Damian_Boj

Po pierwsze - pierwszy odcinek ma 46 minut (https://www.imdb.com/title/tt9072146/?ref_=ttep_ep1)

Po drugie - koleś wbija się autonomicznym samochodem w śmieciarkę - no sorry, ale w serialu SF, gdzie mozna przeniesc tozsamosc do kompa, to troszke dziadowskie, ze mozna umrzec w autonomicznym samochodzie (juz w obecnych teslach to trzeba sie postarac, a nie to co w serialu)

Po trzecie - koleś po wypadku trafia do szpitalika, ale jego stan jakoś specjalnie nie wskazuje na to że może umrzeć.

Po czwarte - przy transferze do tego systemu, kolesiowi spopielają głowę, na oczach prawdopodobnie kobiety oraz chyba matki. No super...typowy zabieg z szacunkiem do pacjenta.

ocenił(a) serial na 9
axelbest

"koleś wbija się autonomicznym samochodem w śmieciarkę - no sorry"
Po 1. Nie oglądałeś serialu, albo nie rozumiesz co mówią, dlatego nie wiesz dlaczego wbił się w tę śmieciarkę! Mimo, że jak to z resztą MÓWIĄ W SERIALU takie wypadki NIGDY SIĘ NIE ZDARZAJĄ w tych samochodach!
"przy transferze do tego systemu, kolesiowi spopielają głowę, na oczach prawdopodobnie"
Po 2. Widzę, że chyba musisz się zapytać kogoś mądrzejszego, co znaczy "Serial komediowy"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones