Utopia (2020)
Utopia: Sezon 1 Utopia sezon 1, odcinek 4
odcinek Utopia (2020)

Szybko i bezboleśnie

not slow not bad 49m
6,8 26
ocen
6,8 10 1 26
Utopia
powrót do forum s1e4

To nie jest kraj dla dociekliwych ludzi ;)

Pierwszy odcinek trochę właśnie w stylu braci Coen czyli zabawnie i przewrotnie z czarnym humorem ale też brutalnym zabijaniem. Cały początek z tym comi-conem zapowiadał jakieś lekkie kino - trochę kom-rom, jakaś przygodówka, a potem pojawili się ci creepy kolesie i ściemnili tym sprzedającym, że tylko ich uśpią - sprytne to było, dali im nadzieję, ze przeżyją, a ci poddali się jak baranki na rzeź. Mocne to było.
Potem świetnie wprowadzono Granta - zastanawiali się co to za osoba, a to sprytny łepek XD duży plus za tą postać.
Nasza sympatyczna ekipa poszła sobie niczego nieświadomie do bunkra na bibę, a dwóch killerów zrobiło rzeź w hotelu "odhaczając" wszystkich z cholernej listy. Konkretne świry - szczególnie ten o twarzy Doktora House'a to wykapany zwyrol. W domu Wilsona też z zimną krwią wszystkich zagazowali, nawet tą siostrzyczkę co wróciła z zakupami - squrwisyństwo!!!

Końcówka drugiego odcinka to kłótnia i Jessica Hyde zabija Samanthę graną przez moją ulubioną Jessice Roth - no WTF?! To było tak głupie! Że niby konkurentka? Dziewczyna była wkręcona w temat i miała dużą wiedzę a ta ją zastrzeliła i zredukowała "moce przerobowe" swojej drużyny o 25%! i co sobie twórcy wyobrażali, że ja może jej będę kibicował w dalszej części serialu bo Jej ojca zabili? F YOU! Nawet tego trupa nie sprzątnęli przez kolejne odcinki tylko tak leży.

Odcinek trzeci to już zjazd formy. Jessica sika na stojąco trzymając ekipę na muszce - blehhh, po co ta scena? Cała ekipa spiskowo-teoriowców jest trochę w sytuacji jak Hughie z The Boys - wdeo\pnęli w "shitty situation" i są trochę zakładnikami. Jessica jedzie samochodem calutkim we krwii odwiedzić Artemizę - staruszkę-żula z którą walczy w kiblu i zabija dusząc :/

Odcinek czwarty i głupot ciąg dalszy - Grant ma Utopię a Jessica go atakuje(idiotyzm) i próbuje mu zabrać komiks siłą, po czym chłopiec 10 lat wygrywa z nią bójkę i ucieka przez okno.

John Cusack gra serialową wersję Billa Gatesa - produkuje sztuczne mięso i liczy na hajs ze sprzedaży szczepioneczek, hah!
To chyba on jest Panem Królikiem, którego geneza wyjaśniona w odc4 jest mega naciągana

Jest też doktorek, ale jego wątek ani ziembi ani grzeje.

Odniesienia do teorii spiskowych w realnym świecie też są - ojciec Wilson np. rozkminia lotnisko w Denver

Aktorka grająca Becky - Ashleigh LaThrop jest prześliczna i właściwie głównie dla niej oglądam dalej ;P no i dla młodego i elementów komediowych

Ogólnie nie wiem czemu Utopia jest taka ważna i jak niby przepowiedziała przyszłość? Jest to chyba coś w stylu planu Illuminatów na zagładę ludzkości... no nic, na razie mam mieszane uczucia po dwóch pierwszych kapitalnych i dwóch kolejnych średnich odcinkach

ocenił(a) serial na 7
dezertx

Pytanie za 100 punktów - gdzie można obejrzeć ten serial?

ocenił(a) serial na 8
greengirl7

Na Amazonie jest cały sezon dostępny

ocenił(a) serial na 7
dezertx

Znalazłam, dzięki! :)

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Odcinek 5
spoiler alert






- za łatwo doktorek dał się zrobić - krew ozdrowieńca powinna mieć jakieś przeciwciała czy inny ślad po chorobie :/
No i ta cała intreyga jest zbyt grubymi nićmi szyta - koleś ma całe fermy fanatycznych dzieciaków zafiksowanych na motywie depopulacji.
Znów pojawia się psyhol robi rzeź i zostaje w domu gdzie strzelał bez tłumika i za chwilę może wejś jakiś funkcjonariusz... Czyta Utopię i ogląda stronę gdzie Królik z jakimś facetem podtapiali chłopca i zrobili mu pranie mózgu kwitując tekstem "udało się, stworzyliśmy potwora!"-ten chłopiec to pewnie właśnie psychol w dzieciństwie






out

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Odcinek 6
spoiler alert



Okazuje się, że Jessica była wykorzystywana seksualnie jako dziecko (w komiksie jest postać jakby baphometa), ale tego nie pamięta bo była szprycowana jakimś gazem.
Wilson sobie śmieszkuje gdy jeszcze chwilę wcześniej rozpaczał nad losem rodziny - te przeskoki od thrillera do komedii czasem się gryzą. Scena seksu zabawna i rozładowała trochę wisielczą atmosferę.
Nie kumam motywacji Królika. Czy on chce zabić cały świat i pozostawić swoją sektę przy życiu? I te wszystkie jego korpoludki tam znają plan?
Akcja z atakiem Becky jej śmiercią i zmartwychwstaniem zabójcza XD i ta końcówka z żoną doktorka - WTF?!

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Odcinki 7 i 8
spoiler alert




Akcja w domu doktorka - najpierw śmiesznie [jak się wysypywali z auta po kolei i potem oglądali gołego doktorka ;] - a potem straszno jak dziewczynka strzeliła a 5 minut później skacze po łóżku i się śmieje. Ten serial jest chory. I te przebrania z zasłony prysznicowej i butelek po wodzie :)
i co ten Arby odwalił za numer, normalnie Potwór Frankensteina zwrócił się przeciwko stwórcy. Ujawnienie diabolicznego planu robiło wrażenie, szczególnie to jak Królik(100% Bill Gates ;) opowiadał jak wymyślał choroby taką jak ta co ma Becky. Plan z bliźniaczkami w sumie idiotyczny bo mogli wyleczyć dziewczynę swoimi lekami, bo chyba mają antidotum na tego wirusa grypy skoro sami go stworzyli... Jeśli wirus nie zabija to co robi? Sterylizuje. Wolałbym żeby Cronenbergowała ludzi w mutanty jak w Rick i Morty. To jak Królik skakał jak królik mnie rozwaliło XD
Szturm na fabrykę szczepionek komiczny , tak jak niszczenie szczepionek "ręcznie" i te dzieciaki na wózkach widłowych hahaha
Nie kupuję zdrady Wilsona, mógł upublicznić jego rozmowę z Królikiem który się przyznał do zabijania dzieci/planów depopulacji - telefon tam przecież nagrywał cały czas!






Ogólnie serial mimo wad świetnie się ogląda, ale nie wiem czy nie wolałbym tej historii w bardziej poważnej wersji...

dezertx

To sobie oglądnij oryginał, jest genialny.

WTTW_FILM

Jak wyżej... zabieram się właśnie za tą amerykańską podróbę, bo nie ma co oglądać na chwilę obecną, ale oryginału to to raczej nie przebije... muzyka, ujęcia (te ostre kolory), postacie i ich akcent angolów (ten niższy z tych psycholi w kurteczce, genialna rola! drugi nie gorszy, zresztą całą obsada daje radę :)

nugen

Porażka. Po 2 odcinkach wystarczy tego czegoś. Koleś udający psychola z cukierkami z orginału jest żałosny. Uroda i uśmiech Jessici Rothe nie pociągnie tej podróby na wyżyny, chyba że w Stanach, bo to chyba tylko dla nich i dla ich intelektu ta parodia..

nugen

A pomijając wygląd aktorów, jak to wygląda od strony klimatu, muzyki, zdjęć? Bo jak wspomniałeś (z czym się w 100% zgadzam) to mocny punkt oryginału. Nie oczekuję że cokolwiek w tym serialu dorówna takim utworom jak "Finale" ale może jest jakiś pozytyw.

ocenił(a) serial na 2
WTTW_FILM

muzyka w porównianiu do tego co już słyszałeś do pięt nie dorasta, kolory to samo (oryginał miał takie nie wiem jak to nazwać komiksowe przerysowane kolory bardzo takie hmm specyficzne) postaci są moim zdaniem gorsze (becky wygląda jak 16 latka ;/) Wilson wilson to jedynie dobrze zagrana postać, jessica hyde jest tragiczna. Ogólnie jest to utopia, ale gorsza w każdym jej aspekcie oraz z racji tego, że nie jest to oryginał to do tego marna kopia. Jedyne co mnie boli to fakt, że przez gorszą utopie nie będzie kontynuacji tej lepszej, ale $$$ musi zajechać wszystko co fajne

1253_1642

W oryginale wystarczyłbym jeden 6-7 odcinkowy sezon żeby domknąć historię. Szkoda

nugen

Aha doczytałem wypowiedź chłopa wyżej, chyba jednak nie warto oglądać XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones