Imiona z Violetty są podobne do polskich imion.

Violetta - Wioletta, Francesca - Franciszka, Maxi - Maks, Camila - Kamila, León - Leon, Tomas - Tomasz/Tomek, Ludmila - Ludmiła, Naty - Natalia. Macie jeszcze jakieś pomysły?

• Naty ma na imię Natalia, niektóre imiona występują w kilku krajach typu Leon, Natalia, Julia, a niektóre mają swoje odmiany typu Tomas. Ludmiła to imię z kultury słowian, czyli według moich podejrzeń Ludmiła jest rosjanką lub ukrainką, ale obstawiam w rosjankę, bo który kraińczyk by miał kupe kasy,a rosjanin to pewne brudne interesy, dlatego córeczkę wysłał do innego kraju, by nie było na niej zagrożenia.

• Co za geniusz ;) Przecież to nie jest tak, że w każdym kraju wymyślają sobie wszystkie imiona, a przypadkowo są one podobne do innych krajów. Polskie imiona pochodzą z różnych innych języków, tak jak argentyńskie też nie powstały tylko w Argentynie. Praktycznie każde imię ma odpowiedniki na całym świecie. Są oczywiście wyjątki (jak polskie "Grażyna", które wymyślił Adam Mickiewicz), ale tak naprawdę w "Violetcie" do każdego argentyńskiego imienia można dopasować polski odpowiednik. Marco - Marek, Luca - Lucjusz, Gregorio - Grzegorz i tak dalej

• no to w takim razie proszę o odpowiednik imiona dla Braco ;] swoją drogą skoro pochodzi on z kraju słowiańskiego to już całkiem dziwne że nie mamy odpowiednika ;[

• Angeles "Angie"-Angelika, Pablo-Paweł, Luca-Lucas, Antonio-Antoni, Matías-Mateusz, Roberto "Beto"-Robert, Gregorio-Grzegorz, Rafael "Rafa"-Rafał

• ok ok ;D ale co z Braco ? xD jedyne co mi przychodzi do głowy to 'Bartek' (?) xd

• Tu MagdaJulka:
            Może Bronisław. Po drugie jak to jest imię z naszej kultury to nie będziemy mieć swojego odpowiednika jak z imieniem Ludmiła. Braco mogłoby występować w swojej własnej formie u nas, ale jest nieużywane, dlatego nie istnieje.
            Bartolomeo, Bortolo - takie są odpowiedniki imienia Bartłomiej, a Bartosz to typowo polskie, wymyślone przez polaków, skrócona wersja imienia Bartłomiej i powstała tak późno, że już by nie mogła mieć swoich odpowiedników.

• Angeles "Angie" to nie może być Angelika, bo jej mama ma tak na imię w serialu.

• Bo Angie to Angela po polsku.Pytałam sie mamy,taty i pani od polaka, Angel ai Angelika to dwa różne imiona

• Ale Angie to pełne imię jej to Angeles. MamaAngie nazywa się Angelica :)

• Lucas? WTF? Nie ma takiego polskiego imienia. Jest co najwyżej Łukasz.

• Założyłam czwarte konto, żeby oznajmić, że:
        poszperałam i znalazłam! Bracsław.

http ://pl.wikipedia . org/wiki/Bracsław

• hahahahahhahahah xd

• Bo muszę mieć zawsze ostatnie słowo ;)

• nazwę swoje dziecko Bracsław <3 a na drugie będzie miało "Włóczykij". A co mi tam, na bogato :D

• Może od razu Nabuchodonozor? A jak koniecznie musi być słowiańskie, to dobre są: Będzieciech, Dobrzegniew i Izbygniew

• Teraz w Polsce wprowadzili nową zasadę, że można dziecko nazywać jak się chce i możesz je nazwać nawet Donniczka. Ja swoich synów nazwę Marco i Leon, tylko będzie problem, bo płci nie wywróżę, a więc zostanę starą panną z dwoma kota o takich imionach.

• Wiem, najgorzej mają chyba dzieci celebrytów: Alikia Ilia Skrzyneckej, czy córeczki Wiśniewskiego, Vivienne i Etienne czy jakoś tak. Albo za granicą: cóka Beyonce nazywa się Blue Ivy czyli Niebieski Bluszcz.

• No wiesz, te "gwiazdeczki" chcą zabłysnąć nawet imionami dziećmi, ale to chore, bo później będą się wstydzić, a dziennik szkolny będzie wyglądać tak - ktoś miałby na nazwisko Łukowski i dałby dziecku na imię "Szynka Łukowska". No i dziennik szkolny
                  - Szynka Łukowska
                  - Mydło Mydlane.
                  Niektórzy będą mieć takie oryginalne pomysły.

• Fajne też są podwójne nazwiska. Kobieta o nazwisku Smaruj poślubi faceta o nazwisku Rogala. I masz: Anna Smaruj-Rogala. I tak dalej, i tak dalej. ;)

• Tak już jest w Polsce :) Byleby być oryginalniejszym od sąsiada.

• Szkoda tylko, że potem niewinne dzieci cierpią. Nie chcę wiedzieć, ile za kilkanaście lat będzie małych Justinów, Selenek, Harrych, Liamów, Niallów czy, na przykłąd, Leónów ;)

• hahahahahha, ja to chciałam, by rodzice kupili mi psa i by się wabił Leon na urodziny, ale mama powiedziała, że to już by było straszne, dlatego stwierdzam, że nazwę go Marco, bo moja mama nie wie, że jest taka postać xddd

• Pomysłowaś! ;) Ja mojego psa kupiłam w momencie jarania się "Pingwinami z Madagaskaru". I nazywa się Rico. :)

• hahahahahha, a ja nigdy nie miałam większej fazy na "Pingwiny z Madagaskaru", choć - król Julian jest zajeb*sty :)

• Potwierdzam. Ale i tak uwielbiam Rico i jego "Kaboom" ;)

• Doprawdy Ci dziękuję, jesteś bardzo uprzejma.

• Nie ma za co, naprawdę.

• Gustavo-Gustaw, Angeles-Angelika, Luca to raczej bd Łukasz, Roberto-Robert, Rafael "Rafa"-Rafał, Maria-Maria, Jade-jakoś nic mi nie przychodzi do głowy.

• Jade może Żaneta?

• Chyba nie, Żaneta to Janet albo Jane. Jade wg wikipedii nie polskiego odpowiednika, chyba że może Jadwiga? Albo Judyta? Swoją drogą, w języku hiszpańskim powinno się wymawiać to imię "Hade" ;)

• ja gdy zaczynałam dopiero oglądać to wymawiałam z angielskiego "Dżejt" ;p

• Jade=Jagna

• W języku hiszpańskim owszem, ale po francusku imię to dokładnie tak by brzmiało. Niby Jade jest mieszkanką Argentyny, ale jej nazwisko -Jade LaFontaine- wskazuje na francuskie korzenie. We Francji spółgłoskę "j" wymawia się "ż"

• Bardziej Jadwiga, bo Judyta to by było Judy albo Judith.

• nie wiem czy w Argentynie jest imię Janet, ale z angielskiego znaczyłoby Janinę, a nie Żanetę.

• Nie, Janina to Jane lub Janine. Janet spolszczono wraz z wymową przez "ż". W języku hiszpańskim odpowiednikiem byłoby prawdopodobnie Gianna. Nie wiem, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: