Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy sezon 1, odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 998
ocen
5,2 10 1 3998
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

Po obejrzeniu 1. odcinka stwierdzam, że to raczej luźna wariacja inspirowana twórczością Tolkiena, a nie kolejna adaptacja Władcy Pierścieni. Na Amazonie jest zresztą więcej takich dzieł (np. serial Egzorcysta). Na pewno ostro wkurzają polityczne akcenty - o rzekomej wyższości kobiet nad mężczyznami (wszechwiedząca Galadriela i jej tępi, męscy oponenci). To wkurza nawet bardziej niż Murzyni w obsadzie)

Sarka_Farka

no bo to nie jest adaptacja Władcy Pierścieni xD nie wiesz co oglądasz?

ocenił(a) serial na 6
Pshemyslav

Mam staroświecki zwyczaj, że kiedy film ma identyczny tytuł (nawet z podtytułem) z książką, to zazwyczaj jest jej adaptacją.

ocenił(a) serial na 4
Sarka_Farka

To jedyny pomysł twórców serialu na przyciągnięcie ludzi do oglądania. Niestety cała reszta mocno przeciętna

Sarka_Farka

Przecież to nie jest adaptacja Władcy Pierścieni, tylko serial opowiadający o Drugiej Erze Śródziemia. Co prawda dość luźno podchodzący do tego, o czym pisał Tolkien, ale coś tam z niego czerpiący :)

Sarka_Farka

wkurzają czarni i kobiety? czyżbyś był rasistowskim seksistą? Ale to nie problem serialu

ocenił(a) serial na 4
pandada

Postaci Galadrieli to najgorsze gówno jakie jest w tym serialu, gdyby nie ten wątek dałbym gwiazdkę wyżej.

ocenił(a) serial na 6
pandada

Jeżeli za seksizm uznać przeciwstawienie się przekonywaniu i wmawianiu za pomocą filmów, że jakakolwiek płeć jest lepsza, mądrzejsza itp. niż druga to jestem seksistą i jestem z tego dumny.

ocenił(a) serial na 3
pandada

Człowieku, czy Ty czasem czytasz swoje wpisy bez rozdziawionej paszczy ideologicznego zacięcia? Użytkownik Sarka_Farka stwierdza fakty, bo rzeczywiście przenoszenie problemów współczesnego świata nie tylko nie pasuje, jak również nie pomaga w osiągnięciu sukcesu przy podjęciu próby adaptacji dzieł Tolkiena ale również pokazania jakiegokolwiek fantasy.

Wyobraź sobie, że istnieje wiele osób, które po porostu chcą odpocząć od szarości dnia codziennego i choć na godzinę zanurzyć się w Świecie, który w możliwie najmniejszym stopniu przypomina naszą szarą rzeczywistość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones