PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013349}

W powietrzu

Hijack
6,8 5 100
ocen
6,8 10 1 5100
7,0 3
oceny krytyków
W powietrzu
powrót do forum serialu W powietrzu

Na najnowocześniejszym lotnisku świata w Dubaju na pokład samolotu zostaje przemycone 5 pistoletów z bronią palną. Mam wrażenie, że scenarzysta chyba nawet nie wiem jak wygląda lotnisko i kontrola. Każda maszyna skanująca, a tym bardziej ta w Dubaju wykrywa broń lub jej elementy. Dodatkowo wykrywa ułamkowe ślady prochu. Nawet jak byłeś na strzelnicy i masz nie wypraną koszulkę to maszyna go wykryje. Pracownik obsługi nie jest w stanie tego wyłączyć. Dźwięk jest tak charakterystyczny, że obsługa momentalnie działa w dodatku sygnał idzie do centralki. Tak więc powtarzam... NIE DA SIĘ WEJŚĆ DO SAMOLOTU Z BRONIĄ. Prędzej zobaczę Daenerys na smoku niż 5 terrorystów z pistoletami na pokładzie samolotu.
Po drugie , wykorzystali 5 ludzi aby przejęli samolot, dlaczego nie wykorzystali pilota skoro ma żonę i dzieci?
Trzecie - Elba chyba gra tam za karę. Ilość wypowiedzianych przez niego zdań w tym filmie jest delikatnie mówiąc... skromna.
Czwarte - w ostatnim odcinku jakaś randomowa kobieta też pewnie "zachęcona" przez terrorystów do przejęcia samolotu. Za pewne nie po to aby go rozbić ale pewnie by gdzieś nim odlecieć (co ma sens) gdyby jednak scenarzysta wybrał opcję pierwszą to wcale by mnie to nie zdziwiło, bo to scenariusz tak głupi i irracjonalny, że szok.
Piąte. Wyłączono Wifi, zabrano telefony i ok. Tylko po jego ponownym włączeniu działają też telefony pokładowe. Wystarczy włożyć kartę i można dzwonić. Piszą sobie na karteczkach informacje, a nikt nie wpadł, że działają telefony?
Szóste - bandyci nakazują się im zatrzymać, wykrywają ruch, bo gość ma telefon... rozumiem, że pozostałe dwa auta już nie mogły za nimi jechać? Dron nie uprzedził ich, że bandyci się zatrzymali? Poważnie? Jechali za nimi 100 metrów i chcieli być niewykrywalni? Policja naprawdę nie jest taka głupia.

Reasumując oglądam chyba dlatego, żeby zobaczyć co jeszcze wymyśli autor tego gniota. Tak jak wspomniałem nie zdziwię sie jak cel kobiety zajmującej kabinę będzie jednoznaczny czyli wysadź samolot w centrum Londynu. Po cichu jednak liczę, że końcówka będzie miała sens i jej celem będzie wylądowanie na randomowym lotnisku skąd... zabiorą bandytów.
Koniec sezonu i szansa na sezon nr 2.

arasik

1. A oglądałeś w ogóle ten serial? Jak tak to obejrzyj sobie jeszcze raz pierwszy odcinek gdzie wyraźnie pokazane jest kogo mieli od siebie na lotnisku.
2. przecież wykorzystali pilota i jego więź z kochanką.
3. A co to ma do SCIFI?
4 i 5 nie doszedłem jeszcze ale sądząc po dotychczasowych argumentach z dupy i sklerozie to nie wróżę dobrej analizy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones