PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809681}
7,3 15 911
ocen
7,3 10 1 15911
7,7 18
ocen krytyków
Watchmen
powrót do forum serialu Watchmen

1 odcinek.

ocenił(a) serial na 1

Chyba po raz pierwszy wystawiam ocene serialowi po pierwszym odcinku, ale osiagnal on taki poziom zenady, ze juz chyba nic go nie wydzwignie powyzej 1 gwiazdki. Ostatnie seriale DC pelzaja po dnie generalnie i sa wypchane chora propaganda po brzegi, ale ten osiagnal szczyt i juz nawet fabula sie tu nie zmiescila.

No i przede wszystkim szkoda, ze dobry komiks tak marnie skończył.

Astrin

He,he,dokładnie,masakra,wróże mu klapę.

Astrin

Mnie już zniechęcił zwiastun... Zapowiadało się na serial przepełniony chorą poprawnością polityczną. Jeszcze nie oglądałem pierwszego odcinka, ale jak się zmuszę, to znów się tutaj odezwę.

Astrin

Jaka propaganda?

Ulisseska

O uciśnionej społecznosci czarnych, która jest tak strasznie na kazdym kroku przesladowana. To porusza ten serial, oparty na kanwie ale nie będacy adaptacja komiksu. I tak, to jak najbardziej nosi znamiona propagandy. A najlepsze jest to, że w ostatnich czasach najwiekszymi rasistami sa czarni...tego ilmowcy boja sie zauważać.

Autoniacs_pl

Zakończenie jest intrygujące tego odcinka, trochę przeczy Twojej teorii. Właściwie nie wiem o co chodziło twórca. Rozumiem że ty wiesz co będzie w kolejnych odcinkach. Nie zgadzam się z Twoją opinią.

ocenił(a) serial na 9
Autoniacs_pl

Czy ty przysnąłeś na scenie, w której czarny policjant z rasistowską podejrzliwością podchodzi do białego kierowcy? Czy przysnąłeś na scenie, w której czarna zamaskowana Sister Night ze szczególnym okrucieństwem katuje białego przesłuchiwanego więźnia? Czy ty w ogóle ogarniasz to co oglądasz czy z automatu strzelasz tekstami o propagandzie jak tylko widzisz więcej niż jednego czarnoskórego aktora w serialu? Radzę zacząć używać mózgu.

ocenił(a) serial na 1
wito_filmweb

"z rasistowską podejrzliwością podchodzi do białego kierowcy" - hahah padłem XD zdefiniuj rasistowską podejrzliwość w podchodzeniu w nocy ostrożnie do kontrolowanego auta :D

A siostrzyczka masakrująca aresztanta, żeby wyciągnąć informacje to nie to samo co biali mordujący czarnych z powodu koloru skóry. Nie manipuluj. Zobaczymy czy do końca sezonu zobaczymy choć jednego czarnego rasistę...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Autoniacs_pl

...tradycyjnie zakamuflowani czarni rasiści... dżizas

brudnybojek333

Z czym masz problem?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
kadim_filmweb

Nie oglądałem odcinków. Ale żadna niepoprawność, polityczna, religijna, moralna, czy wogóle cokolwiek (nawet niepochlebne zdanie o serialu Alana Moorea, mojego guru w dziedzinie komiksu) nie zniechęci mnie do przeżycia przygody ze Strażnikami. Film to sztuka, fikcja. A taki to już w zasadzie całkowita fantazja twórców. Gdzieś mam tą Waszą poprawność. Ważne że ja wiem co jest ważne i idę swoją drogą. Po co się denerwować zamiast dobrze spędzić czas przed ekranem?

ocenił(a) serial na 9
dezertx

Ale czego ty właściwie oczekujesz od tego serialu? Nieuzasadnionego symetryzmu? Nigdy w historii świata nie było żadnych pogromów białych ze względu na ich kolor skóry. Jeśli występuje dziś jakiś rasizm w stosunku do nich, to jest on egzekwowany raczej w przysłowiowych białych rękawiczkach. Dynamika tego zjawiska jest zdecydowanie inna od dynamiki rasizmu wobec czarnoskórych na przestrzeni lat. I okazuje się, że Lindelof miał rację mówiąc w jednym z wywiadów, że jego serial będzie jak test Rorschacha - każdy zobaczy w nim coś innego.

ocenił(a) serial na 9
wito_filmweb

serial mi się bardzo podoba póki co i nie widzę w nim nachalnej propagandy, ale wtrącę się - jasne, że były pogromy białych. wystarczy wspomnieć to, co się działo i dzieje w RPA. od lat 90 zginęło tam prawie 70 tysięcy białych farmerów, z tego powodu, że byli biali.

toperzniet

Raczej z tego powodu, że posiadają. W historii częste zjawisko, nieuwarunkowane kolorem skóry.

Leszek_Celer

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, nawet w ciągu ostatniego roku w RPA wprowadzono prawo pozwalające odbierać białym farmerom ziemię za bezcen. Rasizm wobec białych występuje w całej Afryce i nie jest to tajemnicą. Wiele ugrupowań otwarcie nawołuje do mordowania białych za wszystkie krzywdy, które ich przodkowie ponieśli od czasów kolonizacji.

ocenił(a) serial na 9
Nabuchodonozom

Może jakby biali nie kolonizowali w XVII, a potem nie panoszyli się z dekadami rasistowskiego apertheidu, to może by się to inaczej dla farmerów skończyło.

ocenił(a) serial na 1
tomashec_2

to zamierzchła przeszłość! to nie jest tłumaczenie!
To tak jakbyś pobił szweda za Potop, austriaka za rozbiory itp

tomashec_2

Może . gdyby twoja rodzina pojechała do Afryki. Czarni by ją zabili, ciekawe jak byś ich usprawiedliwił.krzywdą którą doznał ich przodek x lat temu. Z ręki białego człowieka Błędne koło czemu ktoś ma odpowiadać za grzechy innych. Z takim tokiem myślenie każdy naród , człowiek na planecie może zarzucić coś innemu. Ja na przykład według Twojego toku myślenia mogę mo..d...ać Niemców za to że zabili mi pradziadka i dziadka, żyj tym co jest teraz a nie tym co było kiedyś. A w dzisiejszych czasach największymi rasistami są czarni.

ocenił(a) serial na 8
wito_filmweb

"Nigdy w historii świata nie było żadnych pogromów białych ze względu na ich kolor skóry." - no to żeś palnął.

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

proszę o przykład

ocenił(a) serial na 1
wito_filmweb

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-polityczne/dyskryminacja-bialych-w-r pa/

większość to wojny religijne, szczególnie Islam vs Chrześcijaństwo

ocenił(a) serial na 9
dezertx

"Tymczasem w RPA od 1994 roku podczas tysięcy napadów na farmy zostało zamordowanych przez czarnych współobywateli ponad 1500 białych farmerów" - wow, no niesamowity pogrom porównywalny z pogromami czarnych...

Wojny religijne są (jak sama nazwa wskazuje) na tle RELIGIJNYM, a nie rasowym.

ocenił(a) serial na 1
wito_filmweb

w tych zamieszkach w Tulsie które były jednymi z najgorszych w historii Usa zginęło ok 300 osób więc i tak mniej.
https://teleshow.wp.pl/watchmen-pierwsza-scena-tak-to-wydarzylo-sie-naprawde-643 7852260681345a

i coś bliżej naszego podwórka
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podbój_Rusi_przez_Mongołów

wito_filmweb

Pogrom to pogrom. Biali za to ze sa biali dostają po dupie a Ty nadal powiesz, że rasizm w kierunku do białych nie istnieje xD

ocenił(a) serial na 9
Analny_terror

umiejętność obserwacji zjawisk społeczno-kulturowych adekwatna do nicku...

wito_filmweb

>Bycie głupio-mądrym i udawanie, że rasizm czarnych do białych nie istnieje

(A nicku niestety już nie mogę zmienić, próbowałem mailowo xD Błędy młodości ;)))) )

ocenił(a) serial na 9
dezertx

poza tym to co dzieje się w RPA to problem stricte lokalny, a nie globalny

ocenił(a) serial na 1
wito_filmweb

a KKK to problem lokalny czy globalny?

ocenił(a) serial na 9
dezertx

tak, katechizm kościoła katolickiego to problem globalny


a tak całkiem serio, KKK to niestety tylko kropla w morzu rasizmu

ocenił(a) serial na 8
wito_filmweb

Dokładnie. Każdy zobaczy co innego. Jakakolwiek polemika nie ma tu racji bytu.

wito_filmweb

pojedz do RPA i zostań białym farmerem, misiaczku.

wito_filmweb

Grunt to zrozumieć co sie przeczytało. To teraz łopatologicznie dla wszystkich. Propaganda w tym serialu polaga na tym, ze po raz kolejny mamy obraz, w którym to czarni są tymi uciśnionymi, prześladowanymi i gnojonymi. przy jednoczesnym ignorowaniu faktu gnojenia białych tylko na podstawie wysnutych podejrzeń na przesłuchaniu. Teraz dotarlo, czy jeszcze bardziej łopatologicznie? Nie wiem czy sie da. Sami chyba nie bardzo ogarniacie na co patrzycie i odbieracie to w bardzo prosty, zupełnie nieprzemyślany, rzekłbym - tępy sposób. Problem w tym moze, że serial ogólnie na razie jest tępy, wiec nie dziwi mnie taki odbiór. Dalej napisałem geniusze, czytajacy nagłówki i pierwsze zdanie - "w ostatnich czasach najwiekszymi rasistami sa czarni...tego ilmowcy boja sie zauważać.". I kto tu nie ogarnia, skoro muszę cytować samego siebie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
MegaMaro

"Stało się groteskowo, tak wielu chce być kimś, tak niewielu chce być sobą..." ~ Liroy

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

"Tylko jak widzę niesprawiedliwości którą pokazują w tym Serialu. To mnie krew zalewa" - halo! ziemia do MegaMoro! Watchmen to fikcja a nie film dokumentalny. To nie ma być odzwierciedlenie rzeczywistości, a co najwyżej jedynie komentarz do niej.

"Ja kocham być ze swoimi. Kocham swoją rase" - no popatrz, dzielimy ten sam kolor skóry, a mimo to jakoś wątpię, żeby na myśl o przebywaniu z homoseksualnym lewakiem i jego partnerem wzrosło u ciebie uczucie miłości.

wito_filmweb

Tu się wyjątkowo zgodzę. Do tego sorry ale MegaMoro używa sformułowań wskazujących na to, że jest zwykłym rasitą. "Murzyn" - WTF? Niel ubię poprawnosci politycznej ale użycie takiego określenia to juz od dawna uznawane jest za czysty rasizm. Gośc ma chyba spory problem z tym, że sa tacy, co maja inny kolor skóry a probuje temu zaprzeczać cytując...Boksera, który nie zawsze do końca wiedział co mówi...I byl czarnoskórym rasistą.

ocenił(a) serial na 7
Autoniacs_pl

w Polsce póki co "Murzyn" nie jest uznawane za słowo obraźliwe. Wg SJP jest to wyraz "neutralny"

tellchar

"ciapaty" pewnie tez nie...Daruj...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
MegaMaro

PSS. Tak samo u Żydów jest określenie GoJ, na nie Żyda i nikogo normalnego to nie obraża.

ocenił(a) serial na 7
Autoniacs_pl

"Ciapaty" ma z definicji obrazić, tak jak np. "Polaczek" czy "nigger" w angielskim. A "Murzyn" na określenie osoby czarnoskórej to nazwa neutralna. Więc porównanie nietrafione.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MegaMaro

"To nie jest smutne, że chce, żeby moje dziecko było do mnie podobne! Każdy inteligetny człowiek tego chce. Jestem smutny, bo nie chce mieszać krwi mojej rasy i stracić swoją p
piękną tożsamość "

Nie wiem czy przeczytałem kiedyś bardziej kretyńskie zdanie

ocenił(a) serial na 1
fanatiq

https://youtu.be/qsyWGAJhZmc nie wiem czy wiesz co to jest cytowanie, ale wnioski sam wyciągni.

ocenił(a) serial na 9
MegaMaro

Obrzydliwe i rasistowskie bez względu na to kto wypowiedział te słowa. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem Muhammad Ali zmienił poglądy i ten infantylny wręcz sposób postrzegania świata

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MegaMaro

O jasna kur.wa, w dup.ach się rasistom poprzewracało. Bycie rasistą cytując boksera, który 1. był za wolnością czarnoskórych i szerzył informacje na temat historii Afrykan i który jednym zdaniem by zaprzeczył twojemu pier.doleniu, i 2. dałby ci wp.ierdol za używanie jego niewolniczego imienia. Używanie Muhammada Ali jako przykładu ZA tym co mówisz jest surrealistycznym paradoksem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Artistisch

Patrzę na ciebie i nie mogę się przestać śmiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones