PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809681}
7,3 15 916
ocen
7,3 10 1 15916
7,7 18
ocen krytyków
Watchmen
powrót do forum serialu Watchmen

Jak zrobią coś co będzie trzymało klimat komiksu to chyba popłaczę się ze szczęścia. I Jeremy Irons jako Ozymandias, kurza twarz jak on mi tam jednocześnie pasuje i nie pasuje, ale zobaczymy. Byle nie rozwalili tego poprawnością polityczną.

ocenił(a) serial na 9
marek_jajos

jak można 'lewacką' fabułę rozwalić 'poprawnością polityczną'? :D

ocenił(a) serial na 9
hellblazer

Co to jest "lewacka fabuła"?

ocenił(a) serial na 9
skalp_el

to taka co propaguje ideały kolokwialnie zwane "lewackimi", lub porusza tematy interesujące dla tej części światopoglądowo widzów. What else? ¯\_(ツ)_/¯

ocenił(a) serial na 1
hellblazer

zapowiada się bardzo słabo - szkoda, że Pan Moore nie ma takiej mocy żeby blokować adaptowanie (Liga niezwykłych dżentelmanów) oraz pisanie słabych prequeli/kontynuacji (Before Watchmen/Doomsday Clock) jego twórczości :/

hellblazer

Czy nie uważasz, że określenie lewackie jest lekko obraźliwe? Lewicowe zajmuje tyle samo liter, brzmi o wiele lepiej.

ocenił(a) serial na 9
Bruc3k

Jest w ustach niektórych, ale mnie to w ogóle nie rusza, zwłaszcza że lewackie mogą być poglądy naprawdę lewicowe jak i soc-dem czy lib-dem, patrz USA. To sporej wielkości worek do którego wrzuca się wszystkich spoza narodowościowo-konserwatywnego kręgu.

hellblazer

no rozumiem, że Cie to nie rusza, bo zakładam, że masz inne poglądy. Mimo to może być wiele osób, które takie określenie obraża. Nie widzę sensu obrażać ludzi za ich poglądy, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam. Proponuję zamienić używać zamiast lewackie, lewicowe, wygląda to poważniej, a nie jak wiadomość 10 letniego fana Korwina.

ocenił(a) serial na 9
Bruc3k

No to źle zakładasz, bo jestem lewakiem, jak większość moich bliższych i dalszych znajomych o szerokim spektrum poglądów politycznych (mi najbliższy chyba Chomsky) i do te pejoratywne określenie traktujemy raczej ironicznie. Jak ciebie to razi - cóź, sorry.

hellblazer

Przeprosiny przyjęte.

hellblazer

Moj przyjaciel ktory jest lewakiem nigdy w zyciu bym sie nie obrazil na to okreslenie. Trzeba miec do siebie dystans. Ja jestem prawakiem. Tyle.

marek_jajos

https://www.youtube.com/watch?v=95lynFSQQ1E Z tego wynika, ze ma niewiele wspolnego z komiksem. Szkoda.

ocenił(a) serial na 8
Tymon_P_

wogulę się z tym nie zgadzam, to jest kontunułacja 40 lat późnej wszystko się pokrywa.

marek_jajos

Jednak rozwalili :(

Witcher

Chlip....

ocenił(a) serial na 1
marek_jajos

Film był świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones