PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809681}
7,3 15 916
ocen
7,3 10 1 15916
7,7 18
ocen krytyków
Watchmen
powrót do forum serialu Watchmen

No cóż... przesłanie ostatniego odcinka jest dosyć wymowne. Biały Koń Spielberga.... oskarowy film, który został nakręcony zamiast Listy Schindlera... mała dziewczynka w czerwonej sukience w biało-czarnym filmie - a o czym opowiada film?

ocenił(a) serial na 7
vayha

Przeciez to nie jest żadne przesłanie, tylko zabawne nawiązanie do tego, że akcja dzieje się w alternatywnym świecie i pokazuje, jak mocny wplyw wywarł incydent w Nowym Jorku na ludzi i popkulture.

ocenił(a) serial na 5
Nawrocki

Dla mnie przesłanie jest jasne... Żydzi poświęcili swoje życie na pokoju na świecie - parafrazując słowa tej kobiery, która opowiada o tym Wadowi.

ocenił(a) serial na 7
vayha

XDDDD ok

ocenił(a) serial na 9
vayha

Okej, po tym wpisie już wiem, że masz mocną paranoję.

ocenił(a) serial na 5
vayha

...Parafrazując słowa podstawionej kobiety która manipuluje Wadem żeby zwabić go do kryjówki kawalerii...
Tu nie ma żadnego przesłania.
Jak już trzymać się tej obsesji to wychodzi że nie Żydzi pościli się dla pokoju,
tylko pewien Austriak ze śmiesznym wąsem poświęcił ich aby ludzie nigdy więcej nie dopuścili do wojny,
tak jak Ozymandias poświęcił miliony aby ocalić miliardy. Btw. Veidt urodził się w 1939 i był wegetarianinem jak Hitler.
Dobra, już mnie boli w krzyżu od tych fikołków logicznych

ocenił(a) serial na 5
vatine

Jeździ też na "białym koniu" i robi eksperymenty na ludziach i dzieciach.

ocenił(a) serial na 8
vayha

Paranoję można leczyć....

ocenił(a) serial na 9
vayha

Przy okazji, no właśnie, o czym opowiada film?

Odpowiem za Ciebie: opowiada o dobrym Niemcu, który uratował grupę Żydów. Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania - przemycono tutaj fakt, że Niemcy uratowali świat ;)

ocenił(a) serial na 8
toperzniet

Ale to nie ten film. Mówisz o Liście, a o czym opowiada Biały koń? I ciekawi mnie dlaczego - Biały koń.

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

Nie biały, a BLADY koń. Na bladym koniu w Apokalipsie Św. Jana przybył jeden z jeźdźców - Śmierć. A film z serialu opowiada o znieszczonym Nowego Jorku po ataku wielkiej kałamarnicy.

Poza tym oczywistym nawiązaniem - "The Pale Horse" to także powieść kryminalna Agathy Christie, w której grupa ludzi rozwiązuje zagadkę tajemniczej śmierci księdza. Pojawia się tam wątek zabijania ludzi na odległość.

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

Poza tym - Ozymandiasz jeździ na bladym koniu, co może wskazywać, że to on jest Jeźdźcem Apokalipsy - Śmiercią, która ma oczyścić Ziemię przed końcem świata.

Jest naprawdę dużo możliwych pól interpretacji, które w ogóle nie dotyczą wątku żydowskiego. Autor tego wątku mocno się zafiksował na to, ale zdecydowanie nadinterpretuje.

ocenił(a) serial na 8
toperzniet

Aha. Dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones