PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809681}
7,3 15 911
ocen
7,3 10 1 15911
7,7 18
ocen krytyków
Watchmen
powrót do forum serialu Watchmen

Mam radochę z wątkiem Ozymandiasa. Jako ktoś kto odrobił pracę domową wiem czego się spodziewać, tj. Ozymandias jest przetrzymywany w swoistym więzieniu; usługują mu klony, które produkuje masowo, jest nadzorowany przez klona (chyba?) który kontroluje jego poczynania, a całe więzienie jest zdaje się zbudowane przez dra Manhattana. Ale: czy jest on tam więziony oficjalnie czy tajnie? Czy klony to jego dzieła, jego patenty czy je tylko wykonuje? Czy funkcjonuje w tym samym czasie co reszta serialu? Piszcie wasze teorie.

tomenicus

Mi się wydaję, że został uwięziony na innej planecie/satelicie a otoczenie zostało zmienione przez dra. Myślę, że jest duża szansa, że sceny z Ozymandiasem są z niedalekiej przeszłości, bo ten "projekt" Lady Trieu to chyba w rzeczywistości jego projekt.

siweq

możliwe. Ozymandias jest chyba na Europie, bo widać Jowisza... cały ten twór na którym mieszka o na pewno prawie robota doktora, ale możesz mieć rację że to wcześniejsza linia czasowa. Czas pokaże...

ocenił(a) serial na 9
tomenicus

Klony nie są wytworem Ozymandiasa (mówi o tym wprost) a najprawdopodobniej Dr Manhattana - w komiksie Manhattan mówił o stworzeniu własnego życia. Wynika z tego, że mógłby być więziony właśnie przez niego. Do kogo była wiadomość "SAVE ME D-"? Literka D sugeruje, że mógłby to być Dr Manhattan ale przecież Manhattan nie potrzebował by satelity żeby zobaczyć wiadomość od Veidta. Moja teoria jest taka, że sceny z nim to przeszłość, uratuje go Lady Trieu, a to co przylatuje na Ziemię w odcinku 4 na teren wykupiony przez nią to właśnie Ozymandias.

ocenił(a) serial na 5
andand22

Nie wiem dlaczego ale to co wbiło się w ziemię - co obserwowała Lady Trieu to mógł być mały superman. Inaczej po co ten odcinek z rodzicami supermana?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones