PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809681}
7,3 15 912
ocen
7,3 10 1 15912
7,7 18
ocen krytyków
Watchmen
powrót do forum serialu Watchmen

Nie wiem, jak ta historia rozwinie się dalej, ale w piątym odcinku twórcy wywindowali oczekiwania bardzo wysoko. Świetnie zagrany, pełny emocji + mocarny cliffhanger. I do tego - wszystko zaczyna się układać w sensowną całość. Aczkolwiek dalej nie sposób przewidzieć finał i motywacje niektórych bohaterów.

Jasne nawiązanie do komiksu i kałamarnicy bardzo na plus. Ale cenię też ten serial za smaczki typu wtręt o "Bladym Koniu", czyli "Liście Schindlera" z alternatywnej rzeczywistości. Albo te wszystkie alegorie i metafory, które spinają klamrą dany odcinek.

Pierwsze odcinki były OK, ale nie były fantastyczne, bo tylko wprowadzały nas do świata serialu, stanowiły ekspozycję nowych postaci, etc.

Trzeci odcinek za sprawą Jupiter był naprawdę mocnym kopniakiem w mordę.

W czwartym odcinku wyraźnie zwolniono i pokazano trochę kulisów tajemniczego planu.

Ale piąty - no coś pięknego.

Lindelof wymieszał świat komiksu i "Leftovers". I chwała mu za to! Bo mógł pójść linią najmniejszego oporu i zrobić tylko ładne obrazki jak Snyder. A dał duszę i złożoną historię, gdzie trzeba nieco wytężyć umysł. W dzisiejszej telewizji to rzadkość.

ocenił(a) serial na 9
toperzniet

Aczkolwiek faktem jest, że jeśli ktoś oglądał jedynie film Snydera i nigdy nie przeczytał komiksu ze zrozumieniem, może mieć problem z odbiorem tego serialu. To jednak rzecz dla fanów, traktująca komiks jako punkt wyjściowy. Podobnie jak w powieści graficznej - serial to mocno złożona historia z co najmniej kilkoma tajemnicami, a nie tylko kopanina i niebieski gość z penisem na wierzchu. (chociaż mam nadzieję, że Doktorek też się w tej historii pojawi).

ocenił(a) serial na 8
toperzniet

Dokładnie, dwa pierwsze odcinki to ból przez mękę oglądane kilka razy bo zasnąłem takie były nieciekawe i nudne....ale od 3 zaczyna się kop dzięki postaci agentki FBI, byłej eks Manhattanu i jej ojczulkiem klaunem z filmu który zgwałcił jej matkę :).
W 4 już wyjaśnia się sporo i w końcu mnie ciekawi co będzie dalej. 5 wczoraj zacząłem ale nie było czasu dokończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones