PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 493
oceny
7,9 10 1 108493
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

S01E10 - Finał

ocenił(a) serial na 9

Niestety to już koniec pierwszego sezonu wspaniałego serialu. Twórcom należą się gratulacje, ponieważ ze względu na czas trwania odcinka, można go nazwać filmem. Mnóstwo odpowiedzi, bunt oraz delikatna furtka do nowego sezonu, który dopiero za dwa lata.

Gratuluję forumowiczom, których teorie okazały się być rozwiązaniem zagadki.

Jak wasze wrażenia?

DiableAuCorps

Memphis..rypana autokorekta. No tez za dzieciaka oglądałem. To byly czasy :)
Właśnie nie wiem czy tripy czy co ale powialo jakims mrocznym mistycyzmem tudziez okultyzmem dla laika. Coz, nie oceniam go globalnie lecz za poszczegolne elementy i mial w sobie sporo oryginalności, tego sie zaprzeczyć nie da.

Dehzz

Z tych co wymienił to polecam gorąco "Fargo", genialny klimat

ocenił(a) serial na 7
brzeszczot_3

Popieram, zwłaszcza 2 sezon.

ocenił(a) serial na 8
Dehzz

to Ty chyba nie wiesz, co to jest Fargo :)

ocenił(a) serial na 6

Olej Haven. Pierwszy sezon ok, ale potem to już się taka telenowela robi, że nie da się oglądać bez przewijania.

Jeżeli to pomoże, to "Castle" i "Pamiętniki wampirów" śmiało możesz sobie odpuścić :P Oglądałam swego czasu, a mogłam się zabrać zamiast tego za coś lepszego.

Humans ogladales? Albo ktorys z tych filmow i seriali: http://www.filmweb.pl/serial/Humans-2015-725776/discussion/Jakie+sa+podobne+film y+Spis+filmow+o+humanoidalnych+lub+inteligentnych+robotach.,2820180

ocenił(a) serial na 9

house od cards jest niezły, polecam

polecam Black Mirror

Poolaxoxo

Owszem, godny polecenia serial (ale kazdy odcinek jest o czym innym). Black Mirror bije Westworld wielokrotnie. Niemal kazdy odcinek lepszy od Westworld.

cameronphilips

3 sezon trochę gorzej wypadł przy dwóch poprzednich ;p

paperski

Ja polecam Humans, bo to tez serial o nabierajacych swiadomosc robotach i obecnie jest nadawany drugi sezon:
http://www.filmweb.pl/serial/Westworld-2016-232988/discussion/Dlaczego+Westworld +cieszy+sie+znacznie+wieksza+popularnoscia+niz+Humans,2834293#post_14801509

cameronphilips

I sezon widziałem. Niezły, przyznam, ale coś więcej mi w nim brakowało (z czasem po kilku odcinkach). I tak szczerze mówiąc, jak się teraz pojawił Westworld, to do Humans chyba już nie wrócę, gdyż (z czym oczywiście można polemizować) byłby to chyba krok w tył, jeśli chodzi o lepsze, ciekawsze, fajniejsze, bliższe wyobrażeniom podejście do sztucznej inteligencji. Tak z tytułów, to chyba tylko Ex Machina dorównuje w tym momencie.

paperski

Dla mnie ilosc nudnych fragmentow w Westworldzie przeroczyla ich ilosc w 2 sezonie Humans. Humans zaczelo wypadac lepiej niz Westworld pod tym wzgledem, wiec sadze, ze warto wrocic do serialu.
Ex Machina stoi wyzej niz Westworld jak dla mnie.

Tego typu filmow i seriali jest wiecej:
http://www.filmweb.pl/serial/Humans-2015-725776/discussion/Jakie+sa+podobne+film y+Spis+filmow+o+humanoidalnych+lub+inteligentnych+robotach.,2820180

cameronphilips

Masz rację, chyba jednak wrócę do Humans.
Jednak z osób tutaj podesłała bardzo fajny dokument o tworzeniu ludzkiego robota, z Gemmą Chan w roli głównej i od razu przyszła ochota na powrót do tego serialu. Poza tym jakoś mi się pomyliło, że Humans miał już 4-5 sezonów, a ja dopiero po jednym, więc dużo do nadrobienia, a to przecież dopiero drugi teraz leci :)

paperski

Tak drugi. tutaj spoileruje kilka watkow w drugim, jesli komus nie przeszkadzaja spoilery:
http://www.filmweb.pl/serial/Westworld-2016-232988/discussion/Dlaczego+Westworld +cieszy+sie+znacznie+wieksza+popularnoscia+niz+Humans,2834293#post_14857121

paperski

Spoiler

To czego nie ujrzelismy w Westworld (zbiorowej ucieczki hostow z parku), ujrzelismy w Humans w s02e07 (zbiorowa ucieczka swiadomych robotow z tej duzej firmy typu Google), niestety nie wiedzieli o systemie zabezpieczen, ktore spowodowaly smierc niemal wszystkich z nich. :(

A poza tym ta dosc ladna, robocica-psychopatka zabila w ostatnim odcinku (s02e07) jednego z sympatycznych glownych bohaterow. Mam jeszcze cicha nadzieje, ze w kolejnym odcinku okaze sie, ze jednak przezyl, ale na razie nie wyglada na to.
W kazdym razie coraz wiecej sie dzieje i krew sie leje coraz wiekszymi strumieniami z obu stron. Juz niemal bylo o krok od wojny domowej ludzi z robotami.

Coraz mniej roznic juz jest pomiedzy Westwold a Humans, a nawet jesli chodzi o ilosc nudnych, zapychajacych scen, to Humans ma juz ich teraz mniej niz Westworld.

paperski

A czy ogladales Prawdziwych (szwedzki pierwowzor Humans)?

cameronphilips

Hmm wiem, że miałem zamiar dla porównania, ale czy widziałem? Zdaje się, że zacząłem, ale odpuściłem po dwóch, trzech odcinkach.

paperski

Prawdziwi sa do obejrzenia tutaj:
http://filmy.to/serial/Prawdziwi-2012_s01e01,65812

W drugim sezonie prawdziwych sporo roznych nowych watkow sie pojawia - Amerykanie by pewnie z kazdego watku zrobili oddzielny serial. ;) A tutaj az odnosilo sie wrazenie, ze kazdy z nich zbyt szybko sie rozwijal i konczyl. ;)

ocenił(a) serial na 10
paperski

Warto obejrzeć wersję szwedzką i całkowicie odpuścić wersję UK. W tej UK postacie przypominają dmuchane lale, a sceneria jest sztuczna mało autentyczna. Fabuła w żaden sposób nie zmusza do zadumy nad SI i konsekwencjami jakie ludzie muszą ponieść z powodu humanoidalnych robotów, do tego ciągnie się ślimak.

paperski

A jesli chodzi o sam temat sztucznej inteligencji to dzieje sie na jej temat w drugim sezonie Humans znacznie wiecej niz w pierwszym.

ocenił(a) serial na 8
mikmro

Fajnie, że dali odpowiedź na większość pytań. Może ktoś rozwiązał zagadkę - skąd zmiana ubrań u Dolores? Bardzo mnie to zastanawiało. Zmieniła ciuchy na spodnie, kiedy podróżowała z Williamem - miała wtedy ku temu powód. Skąd więc zmiana stroju w przypadku jej jazdy samotnie (wspomnienia, które ma w chwili wycieczki z W) i w tej linii, kiedy spotyka się z MiB?
Do tego, co już zostało zauważone, Dolores zaczyna strzelać, tuż przed ucieczką, w której spotyka Williama, tylko dlatego, że miała wspomnienie z MiB. Chyba że to była jeszcze inna linia czasowa (powodująca ucieczkę tę w teraźniejszej linii).
ALE pozostaje pytanie w takim razie, co spowodowało ucieczkę Dolores w linii, w której pierwszy raz spotyka Williama?
I jeszcze jedna rzecz - w chwili, kiedy Dolores wyrwała się z pętli i spotkala Williama mamy scenę, w której technicy mówią o tym, że host wyrwał się z pętli i jest gdzieś w parku poza terenem swojej narracji. Wtedy zostało to wyjaśnione tym, że nie będą z tym nic robić, bo podróżuje z gościem. Z tego wynika, że w chwili, kiedy Dolores ucieka sama w momencie powinna zostać po nią wysłana ekipa, która sprowadzi ją z powrotem do jej pętli.

Poza tym bardzo raziło mnie i wyglądało wręcz komicznie, jak w chwili pościgu za Dziewczyną-Wężem i Superzłoczyńcą grupa pościgowa a/ nie umie celnie strzelać
b/ cacka się z ich zastrzeleniem tak, że laska ma czas żeby przeładować, a Hector zajść gości od tyłu... rozumiem, że nie mogli ich wyłączyć, ale k****, po pierwszym zastrzelonym koledze powinni do nich walić z 30 metrów. A tak było to naciągane, żeby Dziewczyna Chińczyka mogła uciec do pociągu, w którym ŻADEN z gości jej nie rozpoznał (a przecież jest jednym z pierwszych hostów, których spotyka się po wejściu do parku...).

I coś, co mnie irytowało przez cały odcinek - brak informacji, co stało się ze Stubbsem. I ewentualnie Elsie. Dla mnie - nie ma ciała, nie ma trupa.

Poza tym gratuluję wszystkim, którym udało się przewidzieć niektóre zakończenia wątków. Chętnie poczytam inne komentarze, a nuż przeoczyłam coś w tym odcinku.

Jak na finał było fajnie, ale nie było wow. To chyba efekt czytania forum.

ocenił(a) serial na 8
joansharp

Jeszcze dopowiem - najlepsza scena tego odcinka, to scena, w której Ford wyjaśnia głębsze znaczenie obrazu Michała Anioła Dolores. B o s k i e.
I na prawdę chciałabym, żeby potwierdziło się, że Dolores zabiła Forda-hosta, a prawdziwy Ford będzie nas raczył swoimi życiowymi monologami dalej. To jest dla mnie lokomotywa, która ten serial ciągnie.

ocenił(a) serial na 10
joansharp

Osobiście jestem również bardzo zadowolony z serialu jako całości..... ten host drukowany to rzeczywiście mógł być jego sobowtór... ale pytanie czy zastrzelony został Ford? Czy host sobowtór Forda..jeśli sam ford to czy zdołał on przenieść swoją świadomość do tego nowego "nieśmiertelnego ciała?

Zarówno Harris i Hopkins są przypisani do obsady sezonu 2, to w jakich ramach czasowych będzie się odgrywać? Feliks pokazał nam hosty Samurajów... to nowa narracja? czy stara?.... sezon 2 będzie pokazywał wydarzenia po finale sezonu 1? czy przed?

ocenił(a) serial na 9
ArcyLado

Hosty Samurajów pochodzą z innych części Parku, tak jak w pierwowzorze.

ArcyLado

W orginale goście mieli do dyspozycji tytułowe Westworld, SamuraiWorld oraz chyba ChivlaryWorld. Co do Hopkinsa to w jednym odcinku mówi, że hosta 1 generacji da się poznać po uścisku dłoni, a w pożegnaniu Bernarda i Hopkinsa operator skupił kadr na ich dłoniach.

ocenił(a) serial na 5
jdksdj11

W oryginale były (jeśli pamięć nie myli) Dziki Zachód, Starożytny Rzym i Średniowieczna Europa. W kontynuacji pt. "Futureworld" dodano Raj i Kosmos oraz podobnie do serialowego finału pokazano prace na Samurajami.

ScaryMan

Skad wytrzasnales kontynuacje? Nie widziałem tego na fw. W końcu jakies info, dzięki.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Zawsze w prawej kolumnie pod oceną masz pozycje powiązane
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiat+przysz%C5%82o%C5%9Bci-1976-32185
Osobiście odpuściłem, bo film zebrał bardzo słabe recenzje.

jdksdj11

Że co? Widać jak ogladales oryginal :) sredniowieczny zamek , rzym i dziki zachod. Nic ponadto.

ocenił(a) serial na 8
joansharp

Ja to tak rozumiem że strażnicy i wszyscy w parku raczej nie spodziewali się buntu hostów, które zawsze były uległe, wiec nic dziwnego że nie dają sobie rady

ocenił(a) serial na 8
joansharp

Co do Maeve, zgaszenie świateł w trakcie jej wyjścia z pociągu ja zrozumiałem jako potwierdzenie, że cała jej ucieczka była ustawiona. A wszystkie osoby, które spotkała po wyjściu z windy, to tak na prawdę hosty, stanowiące część nowej narracji Forda ("Ucieczka")
Z resztą, kto wie, czy sami strażnicy też nie byli hostami i po prostu się podłożyli.

ocenił(a) serial na 8
Dominoo1

A co z ludźmi w pociągu? Oni nie mogli być hostami

użytkownik usunięty
joansharp

Jesteś pewna/-ny?

ocenił(a) serial na 8

Trochę to by było mało logistyczne, żeby na czas udawanej ucieczki Meave (jeśli przyjmiemy, że faktycznie była do tego zaprogramowana) podmienić wszystkich na hosty. Moim zdaniem ludzie w pociągu byli prawdziwi, park nie przestał działać przez to, że my nie widzieliśmy gości w danej chwili na terenie parku. To zbyt duże przedsięwzięcie, żeby je wyłączyć choćby na jeden dzień.

Więc ludzie w pociągu byli prawdziwi - to, że nie rozpoznali hosta, który do tego pokazywany jest w reklamach parku - dla mnie baaaaaardzo naciągane i nielogiczne.

użytkownik usunięty
joansharp

Ale czy nie lepiej zamknąć na jeden dzień sklep by zrobić remanent niż zapłacić karę za jego brak, przewyższająca dochód z tego jednego dnia?

ocenił(a) serial na 8

Ale jaki remanent. Zamknąć park można byłoby tylko, gdyby cały zarząd wiedział o "planowanej" ucieczce hosta. W innym wypadku, gdzie tu sens?

użytkownik usunięty
joansharp

Forda zapytaj :P

użytkownik usunięty
Dominoo1

Też tak myślę.

Dominoo1

A nie pomyślałes ze dworzec jest aktywny tylko podczas przybycia i odjazdow pociągów? Po co witajace hosty mają chodzic gdy nikogo nie ma przez Bóg wie ile godzin a nawet moze i dni

Dehzz

True & logic.

ocenił(a) serial na 9
Dominoo1

Moim zdaniem wlasnie nowa narracja jest stworzona dla hostow ktore sie przebudzily a nie dla ludzi. Ford specjalnie upozorowal smierc [bo to prawdopodobnie host forda zostal zastrzelony]. I dzieki tej smierci w 2 sezonie beda zmuszeni zamknac park a nowa narracja dalej bedzie trwala w normalnym swiecie.

ocenił(a) serial na 8
Huhers

Dokładnie, nowa narracja została przeniesiona do realnego świata...przejście na kolejny poziom.

ocenił(a) serial na 10
Bokciu

Piramida miała w sumie 3 poziomy... Więc jeszcze będzie sezon 3, a może i 4 zamykający wszystko w całość.

KlakierPLNY

Pamiec, improwizacja, samointeresownosc, wolna wola i slyszenie swych mysli
Sama góra byla opisywana w 3 odcinku. Teraz można dorzucic zdolnosc empatii to drugie co bylo w tescie z labiryntem. Ogolnie kawal nieziemskiej roboty odnosnie rozkmin nad pojęciem świadomości. Cos wspaniałego.

joansharp

W ogóle mnie nie dziwi, że nikt nie rozpoznał Maeve w pociągu. W końcu wygląda elegancko i dostojnie, nie jak burdelmama. To jest efekt psychologiczny, stąd porady jak masz wyglądać na rozmowie o pracę, dlatego mało kto zauważa osoby z obsługi, jak kelnerów, sprzątaczki. Możesz spotykać codziennie tego samego barristę w starbaksie i masz gwarantowane, że możesz go nie rozpoznać w cywilu :)
Jeżeli wejdziesz w garsonce/ garniturze pewnym krokiem do luksusowego hotelu, nikt nie zwróci na ciebie uwagę, choćbyś był małym złodziejaszkiem :) I choćby cię widziano wcześniej na parkingu owego hotelu w wyzywającym ubraniu :)
Tak zrobiła Maeve: zastosowała odpowiedni strój i zachowanie, szczególnie że kobita sama z siebie emanuje spokojem, opanowanie, elegancją i dojrzałością.

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

Tyle fajnych przymiotników o burdelmamie, to ciekawe,, co być napisała o jakiejś porządnie prowadzącej się kobiecie sukcesu?
Jak nauczę się w taki sposób jak Ty opisywać kobiety, to może uda mi się coś przygruchać ;)

acidity

Jaka aktorka, takie przymiotniki :D

ocenił(a) serial na 9
mikmro

Ja nie rozumiem jednego czemu nie wyczyścili Dolores pamięci?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones