Wielka woda
powrót do forum 1 sezonu

Ja pier.....ę!

ocenił(a) serial na 7

Serial przekazuje ważną prawdę o zmianach językowych w polskich filmach. Od czasu "Psów", gdzie najważniejszym słowem było "k...wa" , teraz w żadnym dialogu "Wielkiej wody" nie mogło zabraknąć "ja pierd... ę". A tak na serio, może warto by się czegoś nauczyć od twórców "Sukcesji", gdzie żadne przekleństwo się nie powtarza? No i może warto by odnaleźć zagubione wątki: od psa Lesera do prezydenta miasta? Jasne, czepiam się. Całkiem udana produkcja.

ocenił(a) serial na 9
mmj

Ja bardzo przepraszam, ale w latach 90tych w pewnych środowiskach rzeczywiście zdanie bez kur.wa czy pier.do.lę, było zdaniem niepełnym, pod tym względem zbytniej przesady w serialu nie było, a rzeczywistość oddana była całkiem wiernie.

ocenił(a) serial na 7
Wielkot1

Jasne, ale chodzi o nadużywanie stale jednego, powtarzającego się zwrotu , czyli nie o same przekleństwa (tu pełna zgoda), ile o serialowe dialogi. Szeleści papier scenarzystki

Wielkot1

Czy pies z tego serialu żyje w prawdziwym życiu?

Nata_65

Żyje i ma się dobrze. Instagram :enzolab_pl

Wielkot1

Pies z tego serialu żyje w prawdziwym życiu?

Wielkot1

Pies żyje ?

Nata_65

Tak zyje ma sie dobrze obecnie mieszka w Katowicach bo to hanys jest. Pozdrawiamy

CichoCiemny86

W jakich Katowicach? Lesera grał Enzo. Żyje i ma się dobrze. Szczegóły na jego instagramie: enzolab_pl

CichoCiemny86

W jakich Katowicach? Enzo mieszka w Warszawie. Jaki Hanys?
A szczegóły na jego profilu na Instagramie :enzolab_pl

ocenił(a) serial na 9
Wielkot1

Serial spoko, jednakże zgłosiłem błąd w serialu dość rażący. Nie został zaakceptowany niestety... chyba ktoś ze scenarzystów dał ciała i mnie zblokowali za to, że śmiałem się dopatrzeć szczegółu tak istotnego dla tamtych czasów.

ocenił(a) serial na 7
mmj

Domyślam się że wulgaryzmy głównej bohaterki miały podkreślić jej przeszłość, ale uważam że było ich zwyczajnie zbyt dużo, przez co zwyczajnie traciły swoją "moc". Każda jej kwestia i wiadome było że poleci rynsztokiem, w odróżnieniu od np wojewody, który kiedy już bluzgał to wiedziałeś że jest źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones