PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 139
ocen
8,4 10 1 174139
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Macie może do polecenia, jakieś książki poruszające tematykę Wikingów ? Wolałabym coś
popularnonaukowe, ale jakąś powieścią w miarę poprawną historycznie też nie pogardzę :)

P.S. Możliwe,że taki temat już się pojawił na tym forum - w tym wypadku, poproszę o link :)

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

Skald. Karmiciel kruków jest nawet fajną książką napisaną przez doktora nauk historycznych specjalizujący się w dziejach średniowiecznej Skandynawii Łukasza Malinowskie. Jest to książka fantastyno historyczna.

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

Ostatnie Królestwo pierwszy tom serii książek Bernard Cornwella też polecam ale to już bardziej fikcja literacka z motywem wikingów

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

Historia Wikingów autora Else Roesdahl jest dobra książką naukową a Mitologia skandynawska w epoce Wikingów Leszka Pawła Słupeckiego jest najlepsza polską książką o mitologii skandynawskiej.

SkullKid_

Dzięki wielkie :)

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

Proszę bardzo:)

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

Synowie boga M.D. Lachlan


Trylogia nordycka( Ostatnia saga, Wojna runów. Świt po bitwie) Marcina Mortka

ocenił(a) serial na 8
klaudiunia14

seria Zaprzysiężeni(Zaprzysiężeni. Skarb Attyli, Zaprzysiężeni. Wilcze morze) autorstwa Roberta Low. Dalsze tomy jeszcze nie maja polskiego wydania.

ocenił(a) serial na 8
SkullKid_

Wiking. Dziecko Odyna Tim Severin

klaudiunia14

Założyłem konto specjalnie po to, żeby podsunąć Ci powieść historyczną autorstwa Franssa Bengtssona - Rudy Orm. Świetna powieść o kulturze, ekspansjach i temperamencie wikingów :)

MiszczBob

Czytałam :) ale faktycznie świetna :) Dzięki niej tak naprawdę się zainteresowałam Wikingami - polecam każdemu :)

ocenił(a) serial na 9
klaudiunia14

" Północna droga" Cherezińskiej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones