PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 002
oceny
8,4 10 1 174002
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Najlepszy serial jaki widziałem, jeśli chodzi o stworzenie klimatu. Naprawdę wszystko idealnie
pasuje. Piękne zdjęcia, które są niczym opisy przyrody w książce. Bardzo spokojna praca kamery i
spokojny montaż. Reżyserzy pozwalają nam powoli delektować się każdą sceną. Tak żyli
wikingowie- bardzo spokojnie i powoli. Zimy spędzali w swych chatach, wiosną i latem uprawiali
ziemię. Jedynie co kilka lat robili jakiś wypad albo dla bogactwa, albo dla sławy, albo dla wiary. A
nawet te wyprawy to głównie oglądanie morza..:) Należy też zwrócić uwagę na szybkość rozwoju
akcji, a także wpływ pojedynczych scen na całość fabuły. Akcja rozwija się powoli, jednocześnie
całkowicie wciągając nas w życie Wikingów. Niektóre sceny nie mają żadnego wpływu na kierunek
w jakim rozwija się akcja, ale po prostu przedstawiają nam życie Wikingów, ich wierzenia,
spojrzenie na świat. Do tego muzyka, świetna, cudowna- brak słów. Gdy się ja słyszy, aż czuje się
tego żeglującego Wikinga. Jak widać wszystko w tym serialu jest powolne. Powoli jednak nie
znaczy monotonnie i właśnie to jest genialne. Cytując za klasyczką. Sorry taki mamy klimat albo
się to akceptuje i wsiąka w ten serial albo nie i nie wie się jak wiele się traci;)

ocenił(a) serial na 10
TomasT

Idealnie ująłeś istotę klimatu tego serialu:)

ocenił(a) serial na 8
TomasT

Sądzisz, że "Vikings" ma lepszy klimat średniowiecza niż brytyjski serial "Robin of Sherwood" z lat 80'
Wiem, że oba seriale są dość podobne i prezentują wysoki poziom.
Pod względem ścieżki dźwiękowej i surowego klimatu średniowiecza stawiałbym wyżej Robina.
Pod względem walk może na równo, albo z lekką przewagą Vikings.

returner

Nie mogę tego sądzić, gdyż Robina ogladałem mało i jako dziecko;). Kojarzę go, ale jak przez mgłę. Ale chętnie do niego wrócę, obejrzę wszystkie odcinki i wtedy się wypowiem. Czytałem powieść Robin Hood i zrobiła na mnie duże wrażenie. Pięknie napisana. Mam nadzieję, że serial jest oparty na tej powieści. A co do klimatu Vikings, uważam, że jest genialny. zarówno ten nordycki jak i kontynentalny;). Wielkie wrażenie zrobiła na mnie dbałośc twórców o ten element.

ocenił(a) serial na 8
TomasT

Robin of Sherwood i Vikings są dość podobne jak pisałem i polecam Tobie powrócić.
Tak samo Rzym i Gra o tron są bardzo podobnie nakręcone, ale to wiadomo, bo oba stacja HBO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones