PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869049}

Willow

5,0 2 623
oceny
5,0 10 1 2623
5,0 4
oceny krytyków
Willow
powrót do forum serialu Willow

Początkowo uznałem serial za dziwny. Dlaczego tu są same nastolatki jesli prawdziwe nastolatki nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o istnieniu Willow (sprawdzone doświadczalnie na 2 prawdziwych nastolatkach). Obejrzałem videorecenzję na Filmweb. Recenzują kobieta i facet. Facet - byłem w kinie w dzieciństwie, wałkowałem na VHS, znam na wylot i czekałem na serial. Kobieta - Film Willow obejrzałam dwa dni temu (!) bo nigdy mnie nie obchodził i obejrzałam tylko dlatego, że zmusiliście mnie do udziału w recenzji. Uznałem, że to naturalne wyznanie rozbija w pył twierdzenia niektórych, ze świat czeka na woke-gejowskie-feministyczne filmy fantasy/akcji.
Ale potem mnie olśniło. Ten serial jest genialny. To "gra o tron" na sterydach.
Punkt wyjścia jest taki - Joanne Whaley pozbyła się już Vala Kilmera którego ciało gnije gdzieś w lesie. Ma drugi problem bo jej dzieci to debile i jeśli obejmą tron to państwo upadnie.
Zniewieściały syn jest kopią księcia z Braveheart który jest nieudaczny i przynosi rodzinie wstyd chcąc się ożenić z kuchennym popychlem, córką jakiegoś czyściciela kibli zamkowych. Matka wynajmuje bandę żeby księcia porwała i żeby więcej go na oczy nie widzieć.
Córka jest lesbijką która puka rudą murzynkę (!). Obie młode żyją tylko ciuchami, w pierwszych 10 minutach odcinka praktycznie cały czas nawijają, że nie nosza normalnych kobiecych strojów tylko fikuśne spodnie. Matka przekupuje rycerzy, żeby się rudej podkładali i namówili do zostania rycerką. Idiotka się cieszy, że będzie pierwszą rycerką w historii. Ruda nie ma pojęcia o byciu rycerzem, nie ma u nich kin i chyba nigdy nie widziała Braveheart, Apocalypto, Obłędny rycerz, Krzyżaków itd i nie zdaje sobie sprawy, że ze swoimi delikatnymi raczkami i 50 kilogramami 17-letniego ciałka będzie w czasie pierwszej bitwy przemykać skulona jak JoJo Rabbit i zginie po 10 sekundach od topora 120 kg opancerzonego osiłka. Albo wsadzą ją na konia, dadzą kopię i wystawią w turnieju...za daleko się zapędzam, to już się ociera o logikę z Nagiej broni.
Matka podkłada córce kandydata na męża, ale ta go odrzuca bo jest lesbijką i ogłasza publicznie, że ma w życi sprawy królestwa. Ostatecznie zniechęcona Whaley wpada na nowy plan. Pozbędzie się wszystkich kłopotów. Wysyłą córkę z kochanką na "poszukiwania" brata licząc, ze zdechną gdzieś. Nie jest jeszcze jasne czy przydzielony im bandyta z lochu tez ma zniknąć, czy jest wynajety, zeby młode zaciukać za jakąś nagrodę od królowej. Młoda pokazuje, ze faktycznie jest idiotką bo w jej małym mózgu nie pojawiają się wątpliwości - dlaczego królowa wysyła ostatnią/jedyną nastepczynię tronu na samotną wyprawę zamiast chronić ją jako dynastyczny skarb i dlaczego ona jedzie a 200 rycerzy, tropicieli i skautów obserwuje tylko jej odjazd. Tu pojawia się motyw biblijny. Rzymianie kpili z Jezusa dając mu koronę cierniową i trzcinkę jako królowi. Młoda jako szyderstwo dostaje atrapę kołczana z którego sterczą 4 (słownie: cztery) imitacje strzał. 4 imitacje strzał ułożone równo według feng-shui nie zmnieniają na milimetr połozenia przez cały serial pomimo, ze młoda robi fikołki, skacze ze skał do rzeki, pływa, walczy. Potem dołącza też kopciuch kochanka księcia, jako ichni Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka. Nie mogę się doczekać, jaki hardkor dostaniemy w kolejnych odcinkach.

grpo30

A podobały ci się lesbojki? w trzecim odcinku?

EM_DZI

to nawet mialo jakis groteskowy, zabawno, parodiostyczny potencjal, ale go zamordowali... nie wiem czy na zlosc les czy z glupoty... Ta baba byla irytujaca za bardzo, a mogla byc fajnaczescia druzyny, na miejsce tego kudlatego hindusa, ktorego tekstynastolatkowe sa czerstwe... Mogla byc taka wielka wiejska baba co tam swoje wie, ma dobre teksty i wywija super toporem... A wyszla jakas idiotka, co duzo gada, umie sie bic co prawda, ale pitoli propagande i zle ocenia przeciwnikow.

alisspl

Dokładnie, zmarnowana postać ale im nie o fabułę chodzi to 3 albo 4 rzędne jest, im chodzi o mesydż, tak patrzcie to jest nasz ideologia i my jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa! ;)))

ocenił(a) serial na 3
grpo30

Doskonałe rozszyrfowanie scenariusza i postaci. Poplakalem sie ze smiechu, serialowi dałem mocne 3 /10 tylko...trzeciego odcinka nie zmęczyłem

grpo30

ja wiem, ze tworcy sie nie popisali, ale szkoda, ze ty tez cos wymyslasz, czego tam nie ma. Akurat ksiaze nie jest zniewiescialy, jedyny w miare normalny, hetero i do tego z cholerna cierpliwoscia do durnej, nabzdyczonej siostrzyczki. Kuchta jest dziwaczna... nawet jak wychodzi na jaw kimjest.... Serio robic z niej poslugaczke i zapedzac do garow, smrodow z paleniska i mycia brudnych skorup w wodzie ze studni? Szkoda, ze krolwej tak rozum odjelo przez scenarzystow. Ja jeszcze rozumiem wyslac ja na odludzie, gdzietez by musiala o siebie dbac, ale nie tak, ze jako biedota obok krolow, kiedy to krolowie jej buty powinni lizac. No, ale nic nie przebije mi na razie tych koni spadajacych z klifu do wody po kolana, no k rzez mac, wtf.

ocenił(a) serial na 2
grpo30

Świetna interpretacja, zacząłem inaczej patrzeć teraz na ten serial i to by miało sens :):):)

grpo30

Twój scenariusz jest trzy razy lepszy od oryginału. Polecam podesłać do Disneya. :D. Albo nie. I tak nie zrozumieją, szkoda na znaczek.

ocenił(a) serial na 2
grpo30

Jeszcze mogloby byc na koniec, ze okazuje sie, że Sorsha bedac corka Bavmordy ma w sobie pierwiastek zlej czarownicy i to ona jest glownym antagonista w serialu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones