PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625092}

Wodogrzmoty Małe

Gravity Falls
8,3 24 172
oceny
8,3 10 1 24172
Wodogrzmoty Małe
powrót do forum serialu Wodogrzmoty Małe

Trzy dni temu obejrzałem ostatni odcinek i od tego czasu czuję taką lekką pustkę , jak po skończeniu dobrej gry albo książki (bo przecież skończyłem świetny serial) . Dlatego chciałbym znaleźć coś co mi zastąpi Gravity Falls . Chodzi o to żeby miał dobrą fabułę . Mile widziane coś poważniejszego/mroczniejszego od GF ale wcale nie musi

ocenił(a) serial na 6
nilfgard14

Pora na przygodę i Zwyczajny serial są super, a jeśli szukasz czegoś bardziej dla dorosłych to polecam 'Rick and Morty'.

kamil12580

Zwyczajny serial oraz Rick and Morty są całkiem spoko, ale Pora na przygodę? Szkoda gadać...

użytkownik usunięty
nilfgard14

jeżeli animowany to myślę że "za bramą ogrodu" będzie TROCHĘ podobne do wodogrzmotów....ale też zależy dla kogo :)

Tyle czasu szukałem tego tytułu.
Wielkie dzięki

ocenił(a) serial na 6
nilfgard14

Rick & Morty oczywiście, jest bardzo podobny i "pełniejszy". O wiele lepszy moim zdaniem.

ocenił(a) serial na 9
Bladejs

Rick i morty to zupełnie innego rodzaju kreskówka. Dla dorosłych pełna niekiedy niesmacznych żartów, jest dość specyficzna. Ciekawi mnie dlaczego akurat oceniłes wodogrzmoty tylko na 6.

ocenił(a) serial na 10
nilfgard14

Pojadę klasyką...i to pewnie mało trafioną - "Chojrak tchórzliwy pies" :)

ocenił(a) serial na 8
pam

Według mnie dobrze trafione, bo widać, że oba seriale są inspirowane "The Twilight Zone"

nilfgard14

Rick and Morty !
Te seriale mają nawet easter egg'i powiązane ze sobą.

ocenił(a) serial na 7
nilfgard14

Oczywiście że Over the Garden Wall. W Polsce jest znane pod dwoma tytułami: "Za bramą ogrodu", oraz "Po drugiej stronie muru", więc niezależnie na jaki tytuł się trafi, to to i tak to samo. Jest tylko 10 odcinków, ale nie przeszkadza to w tym żeby kreskówka zapadła w pamięć. Naprawdę godne polecenia.

ocenił(a) serial na 10
nilfgard14

ja dziurę po gravity falls zapchałam, tym czym było inspirowane, czyli twin peaks, co prawda nie animowanym, ale niewątpliwie jednym z najgenialniejszych seriali jakie powstały, obejrzałam pierwsze dwa sezony prawie dwa lata temu, a wciąż niesamowicie kręci mnie uniwersum stworzone przez davida lyncha

ocenił(a) serial na 8
Ana_s

Łowcy trolli..może trochę mniej mroczne...ale za to wciąga mocno.

ocenił(a) serial na 9
Ana_s

tak właśnie myślałem, że gravity falls było inspirowane twin peaks, za dzieciaka obejrzałem gravity falls i dopiero niedawno twin peaks i ten klimat od razu mi się skojarzył <33

nilfgard14

Ja sobie pustkę po serialu wypełniłem, najpierw wszystkimi krótkimi odcinkami specjalnymi, które tak naprawdę pojawiły pomiędzy pierwszym a drugim sezonem, a potem serialem "Grimm".

ocenił(a) serial na 9
nilfgard14

Podobne też jest Detentionaire (z 2011 roku, cztery serie), choć nie wiem, czy jest tłumaczenie na polski.

nilfgard14

serial Wodogrzmoty Małe może być zastąpiony Harrym Potterem nie jest animowany ale zawiera magię przygody tajemnice

użytkownik usunięty
nilfgard14

Coś mi się wydaje że GF dużo czerpie z Supernatural.

nilfgard14

Ja szukałem od miesiąca czegoś i najbardziej podobne co znalazłem to: Star Butterfly kontra siły zła (ang. Star vs. the Forces of Evil)
Wiadomo, że nic nie zastąpi Gravity Falls ale nadaje się. Główni bohaterowie Star i Marco są zupełnie jak Mabel i Dipper. Brakuje mi tylko potężnego wroga jak Bill oraz aury tajemniczości.

nilfgard14

Może Ci się spodobać Avatar legenda aanga

ocenił(a) serial na 8
nilfgard14

Zdecydowanie netfliksowa "Hilda", nawet niektóre postaci fantastyczne są podobne, gdyż pojawiają się tyci ludzie czy olbrzymy, a tytułowa bohaterka ma kilka wspólnych cech z Mabel

lew890

Zgadzam się nie dawno zacząłem oglądać Hildę i polecam

Kangurek_filmaniak

I również polecam po drugiej stronie muru super serial

ocenił(a) serial na 8
Kangurek_filmaniak

Znam, ale to jednak zupełnie inna bajka, bez podwójnego kodowania, masy odniesień do popkultury i zabawy formą. Po drugiej stronie muru było bardzo oldskulową animacją, ale też mi się podobała :)

lew890

I jeszcze obóz na wyspie

ocenił(a) serial na 8
Kangurek_filmaniak

Dasz link do tego?

lew890

Na YouTube są niektóre odcinki

ocenił(a) serial na 8
Kangurek_filmaniak

Miałem na myśli na Filmwebie, ale już znalazłem. Jest jako Summer Camp Island

ocenił(a) serial na 8
Kangurek_filmaniak

To ja z kolei polecę swoje odkrycie - Infinity Train

ocenił(a) serial na 10
nilfgard14

kipo i dziwozwierzę , the hollow

ocenił(a) serial na 7
nilfgard14

Najbardziej podobny? Scooby-Doo i brygada detektywów, wbija w fotel, mroczny klimacik, postacie mają swoje unikalne charaktery, też zaczyna się niewinnie a potem rozkręca... No co tu dużo gadać, taki majstersztyk ale mało kto zna bo Scooby Doo nie kojarzy się raczej z tego typu produkcjami. Na koniec dodam, że ten konkretnie Scooby powstał jeszcze przed Gravity Falls :)

ocenił(a) serial na 9
nilfgard14

Hilda, myślę że to też jest świetna klimatyczna bajka

ocenił(a) serial na 9
nilfgard14

Twin peaks jest podobne. Twórcy mówili że to byka dla nich inspiracja. Acz kolwiek twin peaks to nie animacja i jest już takie bardziej dla dorosłych ( jest to kryminał/komedia/horror/thriller)

ocenił(a) serial na 10
nilfgard14

Oczywiście polecił bym Rick and Morty, Regular show i Kim kolwiek też jest niezłym serialem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones