Wojna domowa

(1965-1966) serial TV
2 2 SERIAL 11753
Wojna domowa (1965)
http://www.filmweb.pl/serial/Wojna+domowa-1965-11753/userRecommends
40 min.
ocena społeczności: bardzo dobry
7,6/10
14.174 głosy
  • 187 osób ogląda ten serial
  • 614 osób chce zobaczyć ten serial
najlepiej oceniony:odcinek 13 Młode talenty  ocena: 8,9
najpopularniejszy:odcinek 1 Ciężkie jest życie | obejrzało 51 osób
gatunek:Komedia

Anula i Paweł są nastolatkami mieszkającymi w jednym bloku. Ich opiekunowie przyjaźnią się ze sobą, lecz mają całkowicie inne podejście do wychowywania swoich podopiecznych.

Wojna domowa (1965)

obsada

(91) +
zobacz pełną obsadę

Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL, co staje się powodem wielu komicznych pomyłek.Mimo że Jankowscy i Kamińscy mieszkają w jednym bloku, więcej ich łączy niż dzieli. Ci pierwsi starają się wychowywać syna surowo, rzadko go chwalą. Drudzy - nie mają własnych dzieci, Anula trafia do nich ponieważ jej rodzice się rozwodzą i ktoś musi się dziewczyną zaopiekować. Po raz pierwszy żyją pod jednym dachem z nastolatką, są więc dość liberalni, wyrozumiali i... mało asertywni. Paweł i Anula szybko się zaprzyjaźniają - podobnie jak ich opiekunowie, połączeni rodzicielskimi problemami. Energiczna młodzież przysparza dorosłym wielu kłopotów, z których jakimś cudem wszystkim udaje się wyjść obronną ręką. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową (wł. Mira Michałowska) na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa. To zagwarantowało telewizyjny sukces „Wojny domowej” - pierwsze siedem odcinków spotkało się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że zdecydowano się wyprodukować kolejnych osiem części.

pozostałe informacje

muzyka:
Jerzy Matuszkiewicz
zdjęcia:
Mieczysław Jahoda , Antoni Wójtowicz
na podstawie:
Maria Zientarowa (dialogi)
kraj:
Polska
inne tytuły:
(więcej...)
  • W odcinku 4. "Pierwszy dzień" pani Irena i pan Henryk oglądają, jak dowiadujemy się z ust Henryka, "Kapitana Sowę". W rzeczywistości jest to końcowa scena filmu "Ostatni kurs".
  • W odcinku 11, "Co każdy chłopiec", "brutalny" film, którego dorośli nie pozwalają oglądać Pawłowi i Anuli to "Pierwszy dzień wolności".
  • Kultowy tekst Jaremy Stępowskiego „Czy jest suchy chleb? Dla konia”, Jerzy Gruza zaczerpnął przebywając u jednej ze swoich kochanek. Ich spotkanie zakłócił dzwonek do drzwi i kobieta myślała, że wrócił jej mąż. Tymczasem za drzwiami stał człowiek, który powiedział: „Przepraszam, zbieram suchy chleb dla konia”.

dyskusja

(66 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

to chyba jakiś żart

Jedna z głównych ról-Paweł nie jest wymieniona w czołówce ! Bardzo go polubiłem w tym filmie, a jeszcze później się dowiedziałem, ... czytaj dalej
5

stare ale jare

swietnie sie oglada nawet po latach
0
 

Wojna domowa -doskonała!

Cudowny serial,doskonały scenariusz i reżyseria.Wspaniała gra aktorów. Genialny humor.
NJM NJM
ocena: 10
0
 

SERIAL

Być może dobry ale nie podoba mi się gloryfikacja socjalizmu jaką on zawiera. W wielu fragmentach można się tego dopatrzeć a już najbardziej w ... czytaj dalej
9

Dziś już nie ma takich seriali

Fantastyczna obsada, zręczne połączenie humoru z pedagogiką, Warszawa AD 1965 - pełna pięknych neonów, "garbusek" i ... czytaj dalej
tepee tepee
ocena: 8
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true