PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365307}

Wojna i pokój

War and Peace
7,7 4 989
ocen
7,7 10 1 4989
Wojna i pokój
powrót do forum serialu Wojna i pokój

Aktorka, która wciela się w postać Nataszy jest po prostu beznadziejna. Brzydka - wygląda jak skrzyzowanie nutrii z Agatą Buzek. W ogóle nie pasuje do tej roli. Już aktorka grająca chociażby Sonię byłaby o niebo lepsza.

Kitten

częściowo sie z toba zgadzam, nie jest ona najpiekniejsza :) ale ma dosyc ladne oczy, takie jekies...wesoloe, pelne zycia. a jesli chodzi o jej gre aktorska to nie jest zle

ewa1292

Tu się nie można CZĘŚCIOWO zgadzać - jedyna opcja to przyznać rację ABSOLUTNIE. To COŚ miało być Nataszą? Rozumiem różne wizje reżyserskie, ale bez przesady! PO CO z charyzmatycznej, energicznej, pełnej wigoru dziewczyny, o czarnych oczach, wielkich ustach, co tak bardzo zostało podkreślone przez Tołstoja w powieści - PO CO robić z niej małe, wystraszone, blond cielątko? Jaki tkwi w tym cel? Wyglądało to, jak zagubiona zakonnica z problemem wewnętrznym. Jedna z najważniejszych postaci, o tak szczególnie zarysowanej osobowości i urodzie, została zmieniona na niewyróżniającą się, irytującą babę.

Na szczęścię obydwaj Bołkońscy wypadli wg mnie bardzo dobrze, sporo plusów można też przypisac kreacji Pierre'a. Ale na Nataszy się wyjątkowo zawiodłam.

sperma

lepiej tego bym nie ujęła. Aktorka grająca Natashę - dramat.

sperma

W punkt, zgadzam sie w 100%. Film rewelacyjny(!!!) ale beznadziejna gra aktorki odtwarzajacej role Nataszy odebrała mi polowe przyjemności z oglądania filmu. Bardzo to przykre :-((( Jesli na widok buziaka, odkręcam głowę, to jest mocno nieciekawie...:-(

ocenił(a) serial na 9
ewa1292

masz rację..oczy .

Kitten

Aktorka grająca Natasze Rostową nazywa sie Clemence Poesy i jest francuska. Nawet lubie tą aktorke i pasuje mi do roli Nataszy lecz radziłabym jej się mniej uśmiechać bo jakoś jej z uśmiechem nie do twarzy. Viva la France !

Kitten

To już drugi raz Clemense Poesy dostała rolę postaci charakteryzującej się zjawiskową urodą i znowu została skrytykowana. Wcześniej zagrała Fleur Delacour w "Harrym Potterze i Czarze Ognia" - to postać bardzo pięknej dziewczyny, która nieustannie oczarowuje płeć przeciwną.

użytkownik usunięty
Kitten

Zgadzam się, że Sonia byłaby lepsza jako Natasza. Wprawdzie spotkałam się z opiniami, że jest zbyt melancholijna na Nataszę, ale sądzę, że jest to melancholia wynikająca z charakteru postaci, nie aktorki. Filmowa Sonia ma dla mnie taką bardzo rosyjską urodę, choć nie wiem, na czym to polega...
Clemence Poesy - no niestety, niewypał. Te jej wytrzeszczone oczy i usta w kształcie serca... Nie, to nie to...

użytkownik usunięty

bardzo rosyjska to by była gdyby miała jasne włosy i niebieskie oczy. no chyba że mówimy o wersji syberyjskiej Rosjan, gdzie więcej jest krwi żółtej odmiany człowieka niż białej ;)

Kitten

Zależy jaki kto ma gust. Moim zdaniem jest śliczna, gra naturalnie. Polecam obejrzeć jej zdjęcia na myspace.com i filmiki na youtubie.

http://youtube.com/watch?v=VF2v0jksJQk

http://youtube.com/watch?v=gwMTGMFNx-4

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=2 07439348&albumId=195104

(trzeba się logować)
Niesamowita dziewczyna :)

nuggetz

Ale powiedzcie mi tylko, jaki cel tkwi w takim zabiegu.

Natasza Rostow-ksiazka: poczatkowo zywa dziewczynka, o wielkich, pelnych ustach, ciemnej karnacji, blyskajaca czarnymi oczami, spontaniczna, wszedzie jej pelno, taki "diabelek". To bylo tak charakterystyczne - ta energia i wigor smaglej brunetki.

A Natasza w serialu? Metna, mdla, bladolica, dawala wrazenie CHOROWITEJ, calkowicie przeciwne do zamierzenia autora powiesci! Dlaczego?

Wiem, moze przesadzam, ale strasznie przywiazuje sie do oryginalow i idealizuje postaci. Zmiana tak znaczacych cech jest dla mnie nie do przyjecia. To nie jest Natasza ;)

ocenił(a) serial na 7
Kitten

A mnie się Clemence bardzo podoba. Uważam, że gra całkiem nieźle, a i postać Nataszy dzięki niej polubiłam niezwykle - natomiast obiektywna być nie mogę, bo książki nie czytałam. Sama wiem, co znaczy całkowita zmiana postaci w filmie i rozczarowanie z tym związane, więc rozumiem, czemu jesteście nastawieni krytycznie - ale ja takich uwag nie mam, więc jestem jak najbardziej na tak ;)

maruda

Mi postać Natashy bardzo się podoba pod wieloma względami, choć przyznam się, że książki jeszcze nie czytałam:]

maruda

Ja tez JESZCZE nie czytałam, a jednak postać Natali w takim wydaniu przyprawia mnie o

ocenił(a) serial na 9
Kitten

Aktorka grająca Natashę jest jedną z najpiękniejszych dziewczyn jakie w życiu widziałem.

ocenił(a) serial na 8
Hirutsugi

To chyba nie wiele dziewczyn widziałeś :|

Lady_of_the_Rings

jestem kobietą po 40 i... mnie też zachwyca!

Kitten

Widzę, że nie jestem jedyną, która uważa, że chociażby aktorka grająca Sonię byłaby o wiele lepsza do roli Nataszy! Szkoda, że tak zepsuli tę postać. Zdecydowanie nie taką Nataszę poznajemy u Tołstoja. :(

ocenił(a) serial na 7
racjo

Powieści nie czytałam, lecz nawet bez tego Clemence mi nie pasuje do roli Nataszy. W czym Andrzej miał się zakochać? No w czym? W urodzie? Nie, on nie z takich. W urodzie to się mógł Anatol Kuragin zakochać.Ta Natasza jest mdła i w żaden sposób nie charyzmatyczna. Tu nie chodzi o urodę, ale o osobowość według mnie.

racjo

taka szytwna i drętwa lala?

ocenił(a) serial na 10
Kitten

Ja , myślę że Natasza nie zagrała tak źle swojej roli. Tylko moim zdaniem Clemenc( Natasza ) nie pasuje do roli w której grała. Zgadzam się z tym że Nataszę lepiej zagrała by aktorka grająca Sonię

ocenił(a) serial na 8
kasiakp1

Dokładnie. Choć o gustach się nie dyskutuje, Clemence NIE jest klasyczną pięknością- nie każdemu podoba się typ mdłej, wychudzonej blondynki. Książkowa Natasza była jej zupełnym przeciwieństwem, każdego zarażała swą świeżością i energią. Clemence, mimo iż nie gra najgorzej, wygląda, jakby miała w każdej chwili paść na anemię- mało w tym tołstojowskiego wigoru;)

ocenił(a) serial na 8
Kitten

Zgadzam się. Clemence Poesy kompletnie się do tej roli nie nadaje. Ani nie jest szczególnie ładna, ani nie ma wrodzonego wdzięku. Jest blada jak papier, w żaden sposób nie jest odzwierciedleniem książkowej Nataszy, a jej gra aktorska psuje cały film! Moim zdaniem, Tołstoj inaczej wyobrażał sobie Nataszę.

Wygląd i gra Clemence Poesy wypadły dobrze dopiero w 3 odcinku. No, ale cóż...film i tak jest świetny ;)

Lady_of_the_Rings

Ja oglądałem część odcinka 6 (dzisiaj) i myślałem że nie dotrzymam do końca... Co prawda nie czytałem książki, ale i tak postać Nataszy raziła mnie w oczy niemiłosiernie. Mdła aktorka, nie umiejąca grać zupełnie. To co pokazała w tym filmie (a raczej w tej części, choć wątpię aby jej gra zmieniła się diametralnie w kolejnych/poprzednich odc) jest poniżej jakichkolwiek norm. Nie dało się tego oglądać, tylko się zdenerwowałem bo bardzo lubię takie kostiumowe przedsięwzięcia.

Nie ona jedna nie pokazała nic ciekawego, te kilka momentów z jej bratem też były naprawdę żałosne.

Bardzo rzadko oceniam aktorów po jednej kreacji, ale tutaj to było tak rażące, że nie dało się tego przemilczeć.

Co do samej urody Clemence Poesy (choć ona nie jest kryterium mojej oceny) to wg mnie również nie nadaje się do Nataszy (która jak wywnioskowałem z filmu ma być chociaż ładna). Jej uroda + aktorstwo psują wszystko.

Nie będę oceniać filmu bo całego nie widziałem, ale wątpię aby kiedykolwiek odważył się go zobaczyć...

Kitten

moim zdaniem najładniejszą aktorka w tym serialu była siostra Andrzeja Maria ...
co do aktorki grającej Nataszę... no rzeczywiście mogli wybrac kogoś ładniejszego, ale jesli chodzi o charakter i grę aktorską to nie było źle...

ocenił(a) serial na 8
LilyRain

Też uważam, że siostra Andrzeja była bardzo ładna. Nie rozumiem, dlaczego obstawili ją w roli kobiety, o której wszyscy bohaterowie mówią, że jest brzydka :/ :|! BEZSENS :/!!!

użytkownik usunięty
Lady_of_the_Rings

Może to bardziej kwestia kanonów urody w tamtych czasach - wtedy nie byłaby ładna. Szkoda tylko, że nie było konsekwencji w tym doborze, bo filmowa Natasza też raczej nie uchodziłaby za ładną...

LilyRain

Jak dla mnie zdecydowanie najładniejsza, a także "najfajniejsza" jeżeli chodzi o charakter w tym serialu jest Sonia! A siostra Andrzeja nie jest brzydka, też zwróciłem uwagę, że wszyscy ją za taką uważają. Źle dobrana aktorka do postaci, podobnie jak w przypadku Nataszy. Reszta obsady, myślę że bez zarzutu.

PIOTREK_31

Maria PIĘKNA nie była wg mnie, ale rzeczywiście za ładna. Na nią o wiele lepiej pasowałaby mi ta chudzina grająca Nataszę. Sonia - faktycznie udana. Ale młodej Rostow nie można przeboleć... bo to za ważna postać! Jestem tym permanentnie oburzona. A oglądał ktoś wersję z Audrey Hepburn?

sperma

Ja widzialam. Audrey jest cudowna i bardzo pasuje do roli Nataszy. jest wlasnie taka jak chcial Tolstoj. Sliczna, zywa, pelna wdzieku i dziewczeca. Poprostu Audrey Hepburn... Ale sam film nie jest zbyt udany. serial jest duzo lepszy i lepiej zagrany z wyjatkiem Nataszy niestety.Pewnie rezyser chcial sie jakos wyroznic po tylu ekranizacjach i obsadzic kogos wbrew autorowi i wyobrazeniom. To totalna pomylka!!!

Kitten

Clemence (Natasza) jest śliczna!!
Też nie rozumiem co wszyscy chcieli od Marii, bardzo ładna!
A cały film po prostu boski!!

ocenił(a) serial na 10
dominisia663

Też uważam że aktorka grająca Nataszę ma bardzo ładną, niepospolitą urodę. Myślę też, że wywiązała się ze swojej roli całkiem nieźle, jej gra aktorska nie była nieudana. Nie czytałam książki, i pewnie dlatego myślę że Clemence pasuje. Rozumiem jednak, jakie to jest denerwujące, gdy w ekranizacji zupełnie zmienia się podstawy postaci, jej charakter, wygląd, wszystko, co w książce polubiliśmy i do czego się przyzwyczailiśmy.
Również myślę, że Maria nie była brzydka.

użytkownik usunięty
madzia92_92

Co wy tu piszecie!!!! Natasza byłą śliczna, w dodatku bardzo dobrze grała, jak zresztą wszyscy aktorzy, a film zasługuje na 10/10.

użytkownik usunięty

Jeszcze powiem tak, baby niech się o urodzie kobiet niewypowiadają, bo nie mają o tym pojęcia, wiem to z doświadczenia.

ocenił(a) serial na 10

Hmm, spójrz na oba posty przed twoim, czy wydaje ci się, że Dominisia i Madzia to mężczyźni?????? :)
Kobiety też mogą docenić urodę innych kobiet:)

madzia92_92

Ja także uważam, że Natasha jest bardzo ładna choć jestem kobietą.
Jej uroda jest poprostu niepospolita i delikatna. Ma śliczną bladą cere i piękne niebieskie oczy:)Czyli wszystko jest tak jak być powinno:D

ocenił(a) serial na 10
nastka_3

rzeczywiście...jej "uroda" jest niepospolita. Ta jej bladość cery wygląda niezdrowo, anemicznie, co do oczu nie będe się czepiać, zęby duże i krzywe, wychudzona, włosy pierzaste, do tego irytujący głos... Mogę wymieniać i wymieniać. Nie twierdzę, że jest pozbawiona zalet, ale na Nataszę w moim odczuciu po prostu nie pasuje.

Kitten

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Nataszę pomyślałam, że ma anemię. Takie tam chucherko z nieciekawym zgryzem. Może i nie jest brzydka, ale nie ma w niej nic co przykuwa uwagę, co sprawia że się ją pamięta. Aktorka grająca Sonię - o niebo lepsza.

Kitten

Zgadzam się niestety aktorka grająca Nataszę nie pasowała do tej roli urodą nie powalała była blada mdła wolałam Sonię była 100 procent ładniejsza .Natasza w całym filmie wypada dość mizernie i psuje cały film .

Kitten

Ci, którzy mówią, że Natasza była źle obsadzona, bo nie była pięknością, najwyraźniej pomylili książki, ew. w ogóle powieści Tołstoja nie czytali. Tam wyraźnie jest napisane, że hrabianka Rostowa była nieładna, ale roztaczała wokół siebie urok i wdzięk, miała "to coś", i właśnie dlatego miała tylu adoratorów (4 co najmniej). Sonia była, i w zamyśle Tołstoja miała być, od niej ładniejsza, ale primo, pozbawiona tego, co miała Natasza, secundo zakochana bez pamięci w Mikołaju i tertio (chyba najważniejsze) była bezposażna, nie miała nawet tytułu, i dlatego nie miała wielbicieli.
A księżniczka Maria była w ogóle bardzo brzydka. Jedyne, co w niej było piękne, to jej oczy, które odzwierciedlały jej dobry i słodki charakter. Potrafiła patrzeć tak, że zapominało się o jej szpetocie, choć sama w to nie wierzyła. Jej spojrzenie komplementuje w sposób jednoznaczny Julie Karagin w liście mniej więcej na początku książki.

ocenił(a) serial na 10
littlelotte52996

Nie można rozmawiać o tym czy ktoś jet dobrze obsadzony jeżeli ma się całkiem odmienny gust , ja książkę czytałam i Tołstoj opisuje Nataszę jaka bardzo piękną pannę , nigdy nie wspominał, że była ona nieładna ( tylko wtedy jak płakała przy rannym księciu Andrzeju ). Nigdy nie będzie lepszego filmu od ksiązki, bo to jest niemożliwe. A "Wojna i pokój" to na prawdę zachwycająca powieść , jesli ktoś nie czytał , gorąco polecam !

mkad63

"Czarnooka dziewczynka, z dużymi ustami, nieładna, lecz żywa". Poza tym wszędzie jest podkreślone, że dla kogoś, komu się spodobała (np. księciu Andrzejowi) wydała się śliczna, wyglądała, jak Natasza z balu (na którym była pięknie ubrana). Raczej jako nastolatka nie była pięknością, była ładna, ale nie była pięknością.

ocenił(a) serial na 10
Kitten

Clemence jest piękna. Ma duże zęby i jest bardzo blada, ale mimo to jest piękna - nie wszystkie aktorki muszą wyglądać jak skrojone wg tej samej miary. W dodatku gra bardzo dobrze i ma dużo uroku, co jest niezbędne do roli Nataszy

PS: Aktorka grająca Sonję - zjawiskowa.

użytkownik usunięty
Kitten

Dla mnie Clemence Poesy to jedna z najpiękniejszych żyjących aktorek. Oryginalna uroda nie jest równoznaczna z brzydotą.

użytkownik usunięty
Kitten

Moim zdaniem Clémence jest przepiękna i doskonale pasuje do roli Nataszy, ale rozumiem, że każdy może mieć inny gust.

użytkownik usunięty
Kitten

Książki nie czytałam, a za film długo nie mogłam się zabrać. I szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że okaże się tak... nijaki?
Nie podobali mi się główni bohaterowie, nie mam pojęcia z jakiej racji ona kochała jego a on ją, drażnił mnie ich wygląd, zachowanie i gra. Ich historia była równie nieciekawa. To już dużo lepsza byłaby Sonia i jej trudna miłość a nie wymysły Nataszy.
Uwielbiam filmy kostiumowe, ale tego za nic nie obejrzałabym powtórnie.

ocenił(a) serial na 7
Kitten

Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Aktorka grająca Nataszę jest tak irytująca, że naprawdę uprzykrza oglądanie serialu.

Kitten

Kwestia urody to dla mnie drugorzędna sprawa, bardziej irytowała mnie jej maniera mówienia i dziwna mimika twarzy..w książce Natasza jest przedstawiona jako żywiołowa, niepospolita dziewczyna, w serialu mamy mdłą, niewyróżniającą się kukłę. Duży zawód...

ocenił(a) serial na 9
kingagutkowska

Natasza była okropna w tym serialu. Może to głupie, ale zawsze do tej roli pasowała mi Audrey Hepburn - bardzo szczupła, ciemne oczy, energiczna, pełna życia. Ten styl, a nie ta mdła aktoreczka. Ale za to Boni jako książę Andrzej zachwycający.

użytkownik usunięty
Kitten

To samo myślałam oglądając ten film ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones