PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184950}

Worek kości

Bag of Bones
5,9 3 209
ocen
5,9 10 1 3209
Worek kości
powrót do forum serialu Worek kości

Jak można taką świetną książkę tak okropnie zekranizować? Pominięto masę wątków, pozmieniano masę istotnych faktów przez co nie czuło się tego specyficznego klimatu.
W książce każda scena budowała napięcie z każdym przeczytanym wersem a tu? Scena mija po kilku sekundach i praktycznie nic z niej nie można wywnioskować, czułem się trochę jak na pokazie slajdów . I przede wszystkim za mało Mattie i Kyry, której postacie w książce były tak pokazane, że trudno było ich od razu nie pokochać <3
POLECAM ZDECYDOWANIE PRZECZYTAĆ TE 500+STRON, A NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ I OGLĄDAĆ FILM!

ocenił(a) serial na 5
Mefju41

święta racja, książka dosłownie pochłania, czyta się znakomicie, nawet nudniejsze fragmenty są fantastycznie napisane, a całość trzyma w napięciu; serial zrealizowano tak na odwal, wszystko przeszło obok mnie, zupełnie nie wczułem się w losy bohaterów, a o napięciu już w ogóle nie może być mowy

ocenił(a) serial na 8
Pauleta

To ty chyba jesteś fanem pokemonów bo na lata 2011 do teraz 2018 podobnej ekranizacji nie widziałem. A fakt że żadna ekranizacja nie odzwierciedla powieści to chyba nawet dziecko w podstawówce wie wiec czego się czepiasz widziałeś langoliery albo the Tommy nockers tez film nie ma się do książki albo bastion z 99 i co powiedz na to dupa z ciebie a nie filmoznawca a książki podejzewam ze tylko w wlformie audiobook a jesteś w stanie ogarnąć. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
Mefju41

W sumie to King jakoś szczęścia do adaptacji nie ma. No może poza Carrie, Lśnieniem i Mgłą.

Coox_Jonural

Smętarz dla zwierzaków jeszcze bym do tego dopisała ;) całkiem dobry film i przyjemnie się oglądało.

ocenił(a) serial na 3
buka1234

No nie wiem. Jak dla mnie był wyprany z klimatu.

ocenił(a) serial na 4
Coox_Jonural

A Misery i Dolores Claiborne ? A Skazani na Shawshank?

kwietniowa

O tak! A Bastion z 1994 roku też całkiem niezły. Może lekko mija się z oryginałem, ale emocjonalnie sprostał.

Coox_Jonural

Jeszcze nie została wymieniona zielona mila. Mi osobiście ekranizacja przeklętego również mi się podobała

Mefju41

ogladanie filmu to nie jest chodzenie na latwizne.

Mefju41

Książka rzeczywiście jest o wiele lepsza, ale nie zgodzę się, że film jest wyprany z klimatu. Moim zdaniem nie był aż tak zły, a relacja Mike'a z Mattie była fajnie pokazana, mimo że oczywiście ucierpiała przez to, że trzeba ją było skompresować do 2,5-godzinnego formatu. Aktorzy zostali bardzo dobrze dobrani, mniej więcej tak wyobrażałem sobie ich w książce. Polecam podchodzić do tego serialu z oczekiwaniem, że będzie kiepski - i poniekąd rzeczywiście jest kiepski, ale całość moim zdaniem ma taki swój pewien klimat, a dlaczego - tego już nie uzasadnię, bo "klimat" jest czymś tak subiektywnym, że trudno nawet zdefiniować, co to jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones