PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595554}

Wygnańcy

Outcasts
6,5 484
oceny
6,5 10 1 484
Wygnańcy
powrót do forum serialu Wygnańcy

Cholera

ocenił(a) serial na 9

Cholera , że też wszystkie fajne seriale kończą w najciekawszych momentach, Flashforward
1 sezon, Outcasts 1 sezon, "V" 2 sezony, Caprica 1sezon, Battlestar 4 sezony. Może nie
kazdy się z tym zgadza, ale te seriale bardzo (przynajmniej mnie) wciąganęły i wielka
szkoda, że albo z niewiadomych przyczyn zawiesza sie ich dalsze kręcenie(Flashforward),
albo puszczają je w godzinach ch...owej oglądalności (Outcasts), żeby dalej nie kręcic.
Bywają też takie, gdzie chyba brakuje wątku scenarzystom, bo śmiało mogłyby byc
kontynuowane (Caprica, Battlestar, "V"). Jest to oczywiście tylko moje zdanie i nikt inny nie
musi się pod tym podpisywac, mnie jednak szkoda, że tych seriali nie kontynuują

ocenił(a) serial na 7
silencer7

SGU! Jeszcze SGU! Jak mogłeś zapomnieć o SGU? :P.

Ale fakt, szkoda tych canceli. Oglądałem wszystkie seriale co wymieniłeś i kilku mi naprawdę żal. Jednak nie zgodzę się z kilkoma rzeczami.

Battlestar został moim zdaniem słusznie zakończony. Ciągnięcie dalej byłoby już na siłę i serial mógłby na tym stracić. Caprica niby zakończona na szybko, ale wyszło im fajnie. No i nie zapomnijmy, że nadchodzi "Blood and Chrome" osadzone w realiach 1-wszej wojny z Cylonami. Więc świat BSG ciągle żyje.

A w przypadku Outcasts pomyliłeś przyczynę ze skutkiem (choć może nie do końca, ale o tym za chwilę). Na początku serial puszczano w normalnych porach (21:00). Dopiero po kilku odcinkach (5 bodajże), godzinę zmieniono na skutek niskiej i spadającej z odcinka na odcinek oglądalności. Czyli serial był już skreślony zanim zmienili porę. Po prostu chcieli dokończyć emisję, a główne pasmo zwolnić na coś bardziej opłacalnego (wiadomo, że oglądalność = zyski z reklam). Ale co do pierwotnego planu emisji, to też nie było idealnie. Puszczano dwa 60 minutowe na tydzień, w poniedziałek i wtorek. Czytałem na zagranicznych forach, że dla niektórych było to za dużo (pamiętajmy, że serial nie miał zbyt szybkiego tempa akcji) i zwyczajnie nie chciało im się oglądać.

FTW

i jeszcze Defying Gravity po 1 sezonie! myślałem że ich tam rozstrzelam jak się dowiedziałem ze więcej nie będzie

silencer7

Morderstwo w biały dzień.
Tak się nie robi...

Po FF ten serial naprawdę był chyba jedynym, który miał potencjał, by być 'czymś'.

ocenił(a) serial na 7
silencer7

Akurat z wymienionych przez ciebie seriali Outcasts najbardziej ucierpiał. Z tego co pamiętam to kiedy po 4 odcinku oglądalność była niezadowalająca tu puścili to na odwal się hurtem o zmienionej porze pogrążając je do końca. Nie mogę przeboleć, że takie niedorzeczności jakie dzieją się w Dr Who Anglicy połykają nawet nie przeżuwając a jak pokazali coś bardziej ambitnego jak Outcasts to się nikt nie dał w to wciągnąć. A Outcasts to nie jedyny przykład. Z pod ręki anglików wyszedł jeszcze całkiem niczego Paradox zakończony cliffhangerem i 2 sezony Survivors, które też zakończyli bez ostrzeżenia w momencie kiedy w końcu coś się zaczęło wyjaśniać.

ocenił(a) serial na 7
silencer7

Oj wymieniłes kilka świetnych seriali ale zapomniałes dodać Ziemia 2 , V, Jerycho czy nawed jak kolega wspomniał SGU oraz SGA (Atlantis)

silencer7

Battlestar został zakończony bardzo dobrze, wszystkie wątki wzorowo pozamykane z miejscem na interpretację. Kolejny sezon to byłoby zapętlanie się i zjadanie własnego ogona.

ocenił(a) serial na 7
matips

ta batlestar g masz racje ale i tak pozostało kilka wądków nie wyjasnionych alemiejsza o to
ps. Caprica czy anulowany moze inaczej wyprodukowany jeden odcinek i wpuszczony do sieci po niecałe 12 minn o młodym Adama to trochę szkoda bo miałby tyz ogladalność

ocenił(a) serial na 5
silencer7

to jest standard jesli chodzi o sf.. sf sie po prostu nie sprzedaje.. wszystkie solidne seriale i filmy sf ostatniej dekady w wiekszosci robily klape (pandorum, w strone slonca np.).. i niech mi nikt nie wyjezdza z tym gownem lostem ze trwalo dluzej.. pamietacie jeszcze ziemie2 (earth2) tez sie podobalo i trwalo jeden sezon... smutna prawda jest taka ze jesli serialu nie robi HBO ktore ma inny sposob finansowania to dobry serial nie ma szans sie utrzymac jesli nie jest naprawde jackpotem jak house itp. ludzie po prostu nie chca tego ogladac i tyle.. a BG sie skonczyl akurat niezle..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones