PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196647}

Yōma

6,1 36
ocen
6,1 10 1 36
Yōma
powrót do forum serialu Yōma

Yoma, czyli potwór.

ocenił(a) serial na 6

Opis: Ziemię spowiła wojna, zniszczenia są ogromne. Yoma, potwory z piekła, napędzane krwią poległych wojowników, wyłaniają się na powierzchnię. Główny bohater Hikage, ninja, zamierza zakończyć tę rzeź ogarniającą ludzkość, ale aby tego dokonać, musi pokonać innego ninję, swojego byłego najlepszego przyjaciela, który zginął w walce i został wskrzeszony, aby służyć Yoma.

Na + animacja, przełom lat 80/90 to chyba mój ulubiony okres jeśli chodzi o styl. Świetny, piękne kolory, odpowiednia ich tonacja, nadająca odpowiedni do pokazywanych wydarzeń klimat. Sporo gore, ciekawie narysowane potwory, a co najważniejsze, są oryginalne. Sama fabuła trochę pokręcona i zawiła, ale w miarę do ogarnięcia (oglądałem jak byłem dosyć już zmęczony, może to być powodem, dla którego ciężko mi się było połapać.) Fajna interakcja między bohaterem i jego przeciwnikiem, poboczne trochę zawiodły, ale nie będę narzekać. Do tego dobra muzyka.

Dziś można uznać to anime za przestarzałe, mi się jednak podobało. Dziś takich już się nie robi, wygląda to niemalże archaicznie, ale na pewno znajdą sobie nawet dziś uznanie. Daję 6/10, naprawdę fajna animacja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones