PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555640}

The Tatami Galaxy

Yojō-Han Shinwa Taikei
7,9 605
ocen
7,9 10 1 605
Yojō Han Shinwa Taikei
powrót do forum serialu Yojō-Han Shinwa Taikei

Niedoceniona perełka

ocenił(a) serial na 9

Naprawdę boleje nad tym jak ta pozycja jest słabo znana, przecież mamy do czynienia z jedną z lepszych i bardziej niebanalnych pozycji anime ostatnich lat. Pierwszorzędny absurdalnie nonsensowny humor, który jest zarazem inteligentny i mocno życiowy naprawdę może zachwycić. Z głównym bohaterem łatwo się utożsamić, a to jest niemałe osiągnięcie. Najbardziej podobała mi się przewrotność tego serialu, z pozoru pogrążona w oparach absurdu opowieść o chłopaku poszukującym barwnego studenckiego życia okazuję się wspaniałą opowieścią o życiu i wyborach, które je determinują. Na uznanie zasługuje niebanalna kreska dająca temu tytułowi niesamowitego uroku, a także nie zapominajmy o muzyce szczególnie endingu, który jest wprost obłędny.

Wostock

Oj tak, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.

PS. Ending jest nieziemsko dobry.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

Dzięki :D strasznie podoba mi się w tym serialu to, że jest specyficzny nawet jak na standarty anime.

Wostock

Jeśli szukasz czegoś podobnego klimatem to polecam Mind Game tego samego twórcy, Yuasy Masakiego. Jego Ping Pong: The Animation uratował dla mnie przemysł anime :^)
Geniusz po prostu.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

Dawno już nie oglądałem anime nawróciłem się na zachodnie kreskówki, ale na pewno zobacze. Widziałeś może Utenę?

Wostock

Przymierzam się do obejrzenia.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

Pewnie ci się spodoba chociaż to dosyć specyficzna rzecz, ale nie boje się powiedzieć, że to jeden z lepszych tytułów jakie widziałem.

Wostock

Jestem pewien, że to dobry serial, w końcu Ikuhara reżyserował Mawaru Penguindrum, które jest genialne.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

Słyszałem o tym podobno świetna rzecz. Z podobnych klimatów jeszcze przypomina mi się oniisama e dla mnie ociera się o geniusz.

Wostock

Hmm, nawet o tym nie słyszałem, czytając opis przypomniało mi się Yuri Kuma Arashi (też Ikuhary), które też jest całkiem niezłe.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

A właśnie słyszałem różne opinie i jakie to jest?

Wostock

Ciekawy editing, świetny soundtrack, postaci, które są raczej archetypami, historia o miłości, ciekawy klimat.
Jednak brakuje w tym tego "czegoś", czego nie jestem w stanie określić.

ocenił(a) serial na 9
Spajkpl

Brzmi świetnie na pewno zabiorę się za to.

Wostock

Spróbuj tytuł wymówić żeby komuś polecić przy okazji rozmowy

ocenił(a) serial na 9
Agnieszka_Niedbala

Ja mówię tatami galaxy :D brzmi po prostu lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones