PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 100 039
ocen
7,9 10 1 100039
8,2 12
ocen krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X

Polskie akcenty

ocenił(a) serial na 10

Sezon 9 odcinek 4:
Agent Doggett przynosi hot-doga agentce Reyes. Rozmawiają:
- To polska kiełbasa, najlepsza w mieście.
- Jakbym znów była w Gdańsku.
Ciekawe.

ocenił(a) serial na 9
orpa

Racja, też zwróciłem na to uwagę. Zwłaszcza rozbawiła mnie ta kwestia o talerzach.

ocenił(a) serial na 10
orpa

nie lubię tropić tzw. polskich akcentów ale dla X files zrobię wyjątek ;) - jest jeszcze odcinek (7 lub 8 seria) gdzie jest akcja z gigantycznym nietoperzem. Właściciele farmy, bracia to Polacy - przynajmniej polskie nazwisko mają.

ocenił(a) serial na 10
rollo_tomassi

Od nazwisk polskich, zresztą wymawianych tragicznie, to się aż roi. Najbardziej zaskakujące dla mnie było, jak mówili Sezni, a na kartce widoczny był podpis Szczęsny:)

ocenił(a) serial na 10
orpa

ktoś tu na forum jeszcze się wypowiadał, że w "The field where I died" Mulder w poprzednim wcieleniu był Polakiem (nie pamiętam tego) i że bracia Peacock z "The Home" też byli Polakami - to już przegięcie :)

ocenił(a) serial na 10
rollo_tomassi

Właśnie jade 4sezon i tak Mulder podczas hipnozy nawija jak widzi ulice getta i jest kobietą,Żydówką w Polsce..

zygi_x

W ,którym odcinku było to dokładnie ?

ocenił(a) serial na 10
Sokowa_Ota

s04e05 "The field where I died"

ocenił(a) serial na 9
rollo_tomassi

Dokładnie to chyba był żydówką mieszkająca w Polsce w czasie II wojny światowej.

orpa

byl jeszcze odcinek z programista komputerowym, 1 albo 2 sezon. Ktorego program nadzorujacy budynek nabyl inteligencje i zachowywal sie jak Hall z Odysei uduwajac zgrzoenia w jego mniemaniu. Progrmista nazywal sie Wilczek, a oni mowili Wilcek i Wilceka

ocenił(a) serial na 10
alisspl

W mojej opinii Wilczek to analogia do nazwiska współtwórca Apple Steve'a Woźniaka :) juz sie kiedyś nad tym zastanawiałem :)

artneo

Ten facet, Wilczek kazał naszym agentom zdjąć buty, gdy ich wpuścił do swojego domu :D to jest uważane na świecie za takie typowo polskie.

orpa

Był jeszcze wątek z polską monetą. Niestety zupełnie nie pamiętam szczegółów.

jojo1987

Właśnie wziąłem się za oglądanie całego serialu, teraz będę oglądał odcinek "Lód". Więc daleko jeszcze nie jestem. Jak coś zauważę to dam znać.

Buzun93

Z Archiwum X - S02E05 [Pulawski (Puławski) Stan Virginia].

Buzun93

Z Archiwum X - S04E05 26 minuta, Mulder w poprzednim w wcieleniu był polską żydówką, tak jak wspominał zygi_x

ocenił(a) serial na 10
orpa

Na początku odcinka Terma s4e9, emerytowany kiler odezwał się po polsku.

ocenił(a) serial na 8
orpa

S6E3 - kilkukrotnie wspomniano o niemieckiej agresji na Polskę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones