PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639993}

Z pamiętnika położnej

Call the Midwife
8,0 3 032
oceny
8,0 10 1 3032
Z pamiętnika położnej
powrót do forum serialu Z pamiętnika położnej

Znacie podobne seriale? Najlepiej brytyjskie. Skończyłam oglądać 2 sezon i czuję pustkę.

ocenił(a) serial na 9
wildrose84

Trzymam, właśnie, w ręku jeszcze cieplutką, dopiero co wyjętą z odtwarzacza, płytę z pierwszą częścią serialu "Z pamiętnika położnej" Kiedy oglądałem okładkę miałem masę wątpliwości czy to to w ogóle oglądać, czy to temat dla faceta - po prostu jakieś babskie bzdety. Im bardziej byłem na nie tym bardziej ręka chciała włożyć płytę do kieszeni odtwarzacza. No i okazało się, że moja ręka była lepsza od reszty mnie. Powiedziała, że brytyjskie to brytyjskie i już, no i stało się, nie jadłem, nie piłem tylko ciurkiem oglądłem wszystkie sześć odcinków. PANOWIE !!! z tytułu można byłoby wywnioskować, że może jakieś scenki będą - nie - błędne myślenie - nie ma w tym filmie golizny, ale ten serial musicie koniecznie zobaczyć - a PANIE OBOWIĄZKOWO !!! Nie ma w nim wizualnego piękna bo i dzielnica Londynu biedna i brudna a i aktorów dobrano niezbyt urodziwych ale to piękny serial o PIĘKNIE CZŁOWIECZEŃSTWA , o godności umierania i pięknie przychodzącemu na świat nowemu życiu. Serial, w którym przeplata się dramat z komedią, melodramat z kryminałem o kobietach całym sercem oddanych swojej pracy, o altruizmie. Gdzie go dzisiaj szukać !? Znakomicie zrealizowany film, świetna brytyjska szkoła i jakże to wszystko zostało perfekcyjnie zagrane.Po dawce amerykańskiego chłamu jaką ostatnio obejrzałem to był balsam dla mego "obitego" mózgu no i teraz do obejrzenia drugiej części czas przystąpić. 9/10

Szpila_1308

"aktorów dobrano niezbyt urodziwych"?! Poważnie?! A Jenny? Trixie?

ocenił(a) serial na 9
irethringeril

No, zebrało mi się trochę. Wycofuję się, ale nie zwróciłaś uwagi, że serial oceniam bardzo wysoko !?

Szpila_1308

Nie bój żaby! Zwróciłam uwagę na Twoją ocenę, dlatego tym bardziej się zdziwiłam ;)

Szpila_1308

No właśnie- jak to aktorzy są niezbyt urodziwi?

ocenił(a) serial na 9
Iwonka175

Serial, jednak, oceniłem bardzo wysoko a z urodą to jest tak dziwnie jak z urodą Buzek. Są tacy, którzy uważają ją za urodziwą i tacy którzy na jej urodę rzucają kalumnie. No to jak to jest !?

Szpila_1308

No dobrze, ale akurat Buzek to skrajny przykład ;) Jej urodę zaliczam jako urodę dla konesera ;)
Ale Jenny i Trixie- im nie ma czego zarzucić jak dla mnie :)
I dlaczego wykrzyknik? :)

ocenił(a) serial na 9
Iwonka175

Bardzo pięknie napisałaś o urodzie Buzek. Jak patrzę na Twoją buźkę, jeżeli jest ona Twoją, to mogę napisać, że urodziwą jesteś i gdzie im tam do Ciebie. Pozdrawiam.

Szpila_1308

Tak to moje zdjęcie- dziękuję.
Każdy człowiek ma w sobie większe lub mniejsze piękno ;)
Po prostu uderzyło mnie to, że tak surowo je oceniłeś ;)
Również pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 9
wildrose84

Właśnie obejrzałam bożonarodzeniowy odcinek specjalny - był świetny, chyba nawet lepszy od całej drugiej serii i do końca trzymał w napięciu. A w przyszłym miesiącu mają zacząć emitować w Wielkiej Brytanii trzecią serię. Ciekawe kiedy w Polsce wyjdzie drugi sezon na DVD i czy w ogóle wyjdzie :(
A podobnych seriali nie znam - na pewno nie o tej tematyce ani dziejących się w latach 50, ale produkcje BBC z reguły można oglądać w ciemno :)

wildrose84

Już są pierwsze odcinki sezonu 3-go. Zakochałam się w tym serialu.

wildrose84

Witam Polecam australijski Love child, też o położnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones