Zadzwoń do Saula (2015-2022)
Zadzwoń do Saula: Sezon 6 Zadzwoń do Saula Sezon 6, Odcinek 10
Odcinek Zadzwoń do Saula (2015-2022)

Nippy

51m
7,8 915
ocen
7,8 10 1 915
Zadzwoń do Saula
powrót do forum s6e10

Jak widzę póki co po opiniach tutaj większości osób odcinek Nippy bardzo się spodobał (fajnie, ciesze się że to widocznie nie jest słaby odcinek a jedynie zawiódł moje własne oczekiwania), ale ja niestety jestem zawiedziony i zostawiony z poczuciem zmarnowanego potencjału i zabitej nadziei.

Bardzo liczyłem, że chociaż na jeden odcinek dostaniemy ucztę w postaci wydarzeń z BB pokazanymi z punktu widzenia Saula. Że rzucą nam nowe światło na pewne dialogi czy wydarzenia z tamtego okresu. Uważam brak zrobienia takiego odcinka kiedy była na to okazja za zmarnowany potencjał.

(Chyba że skaczemy sobie po timelinie i jeszcze do tego wrócimy, bo serio dziwne byłoby jak mielibyśmy się nie dowiedzieć, kto wchodzi do pokoju w końcówce odcinka 6x9. Nie, nie jest to Walt, nie zgadza się ubiór Saula.)

Strasznie liczyłem że zobaczę:
- To jak zachowuje się i co dzieje się z Saulem w momencie kiedy "Shit hit the fan" i przechodzi on transfromację w Gene'a u pana od odkurzaczy (tak, byłoby to problematyczne bo aktor nie żyje. No ale coś by wymyślili)
- Ze dwie fajne sceny z okresu BB, które poznalibyśmy na nowo bo zobaczymy co działo się kilka sekund przed lub po.
- Cameo Walta i Jessiego która nie jest retrospekcją tylko wchodzą (nawet na dosłownie jedną scenę) do akcji i realnego timelineu.

Czy doczekamy się tego jeszcze potem? Być może. Mam nadzieje. Bo wizja tego że ostatnie 4 odcinki to już wyłącznie czasy post-Gene zostawi u mnie jednak spory niedosyt.

Czy sam odcinek był dobry? Dla mnie był ok. Cała historia zasługiwała na max pół odcinka, a nie pełne 45 min. Doceniam jak zawsze u twórców to jak bardzo lecą w detale i opowiadają/pokazuja każdy szczegółów. Ale to całe Jeffy is over party to nie był motyw godny całego odcinka.

Numerów i pomysłów Jimmiego/Saula/Gene'a widzieliśmy już całą masę. Z jednej strony nadal je kocham i mógłbym oglądać bez końca, z drugiej w takim momencie sezonu niespecjalnie uważam za trafiony pomysł aby poświęcić tyle czasu na jego kolejny trik.

To że J/S/G jest cwany wszyscy doskonale wiedzą i kolejne udowodnienie tego niczego nie wnosi. Wnosi jak najbardziej fakt, że "nadal to ma" i zdecydował się wrócić na drogę Slippin Jimmiego, spoko, ale nijak nie wydaje mi sie to ciekawsze niż to co było jeszcze do wyciśnięcia z "kolorowej" czesci serialu.

No i recasting Jeffiego średnio udany. O tyle o ile sporo osób nie powinno mieć problemu z połapaniem się, że to ten taksówkarz co go rozpoznał, to myśle że sporo mogło mieć problem z zapamiętaniem żę to ten sam co "dręczył" go w markecie. Ja byłem przekonany że to są dwie różne osoby, które go rozpoznały.

Postać Marion ok, chociaż mocno przerysowana. Wspomnienie Walta przyjemne, aczolwiek wypadło dość nienatrualnie. Powiedzialbym, że jak na tak genialną ekipą to dialog/wypowiedź poniżej oczekiwanego poziomu.

Po serii trzech odcinków na 9-10 tutaj odemnie tylko mocne 6 więc po raz drugi już sezon robi się nieco nierówny. Cisza przed burzą? Oby.

Stolarcfc

Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale wydaje mi się, że dostaniemy to na co wiekszość liczy czyli sceny z BB. Może też sie okazać, że z racji tego, że Jeff i Marion są z ABQ (i nie wiadomo co to znaczy, że Jeff był w nie najlepszym towarzystiwie) pokazywanie historii w tej kolejność ma większy sens.

ocenił(a) serial na 10
niebieskiedwaoka

Masz racje. Zdarzało mi się zwątpić w debiut Pana Gilligana i zawsze kończyło się to pielgrzymką na kolanach do El Paso z przeprosinami. Więc mam nadzieję, że i tym razem mi utrze nosa. I fakt, jeśli ta ich przeszłość w ABQ ma jakieś większe znaczenie niż po prostu wyjaśnienie dlaczego Jeffy go skojarzył to brzmi to na pomysł z fajnym potencjałem.

ocenił(a) serial na 3
Stolarcfc

Zgadzam się, tyle akcji w poprzednich odcinkach, a tu nagle takie coś….

Mogliby zrobić jakis osobny film o tym co się działo z Saulem po Breaking Bad. I jeszcze ten efekt szarości jakby to się działo 1000 lat temu….. a to się przecież dzieje po BB, jak dla mnie kompletny bezsens

ocenił(a) serial na 10
SS5555

Do tej pory, zazwyczaj jak był spokojny odcinek, to w kolejnym dużo się działo, więc myślę, że najlepsze jeszcze przed nami. Liczę na reżyserów, do tej pory nie zawodzili, co prawda w ostatnim sezonie ludzie zawsze mają duże oczekiwania, nie jestem pewna czy na wszystkie pytania dostaniemy odpowiedzi, bo zostało już mało czasu. A co do "efektu szarości" mi się akurat podoba, że cały timeline Gene'a jest czarno-biały, to świetnie pokazuje jak smutne, odarte z kolorów jest jego życie po Saulu. To zresztą też dobrze pokazuje scena na koniec, kiedy Gene ogląda wyraźnie wzorzystą koszulę i krawat (znak rozpoznawczy Saula), które go kuszą, tak samo jak kusi go powrót do postaci Saula, który dalej w nim drzemie, co zresztą widzieliśmy w ostatnim odcinku.

ocenił(a) serial na 10
Stolarcfc

Ja akurat pierwsze co pomyślałem, gdy zobaczyłem Jeffriego to że to ten gość który go wcześniej rozpoznał w centrum xD

ocenił(a) serial na 10
Stolarcfc

>Bardzo liczyłem, że chociaż na jeden odcinek dostaniemy ucztę w postaci wydarzeń z BB pokazanymi z punktu widzenia Saula. Że rzucą nam nowe światło na pewne dialogi czy wydarzenia z tamtego okresu.

Pewnie będzie coś w tym rodzaju, bo Rhea Seehorn powiedziała w jakimś wywiadzie, że ma się pojawić coś w stylu "Rashomon". Tylko że jest z tym taki problem, że są osoby, które oglądają BCS, a nie oglądały BB, więc trzeba tak to wszystko posklejać, żeby nie zdradzić im istotnych zdarzeń z BB. Ciekawa jestem, jak to zrobią.
Btw w 3 odcinkach można zmieścić bardzo dużo akcji, więc nie ma się co martwić, że ten był taką lekką odskocznią. Pamiętam, że przed końcem BB też się ludzie obawiali, jak oni dadzą radę zrobić satysfakcjonujący koniec, a dostaliśmy wtedy odcinki "Ozymandias", "Granite state" i "Felina". Tak że nie ma się co smucić, serial jest w dobrych rękach :)

ankra_fw

Wy tak serio myślicie, że te odcinki będą teraz w takim klimacie? Przypominam że odcinek s03e01 tez był taki jak ten i jakoś po nim był powrót do normalnej historii, nie wiem jak Wy seriale ogladacie. Ale ludzie, to był filler przed deserem, czyli odcinkami około breakingo-badowymi. To że gdzieś tam krążą po sieci czarno-białe teasery nic nie znaczy, te wstawki czarnobiałe pewnie będą się przeplatać. A to dlatego, że w tym serialu każda decyzja ma wpływ na przyszłość a te sceny na pewno nie będą przypadkowe. Pozdro

ocenił(a) serial na 10
Erni90

Dokładnie, ja sama dałam się na to złapać, że teaser ze słowami "So, after all that, a happy ending" będzie bardziej głęboki, znaczący i byłam prawie pewna (a raczej liczyłam na to) że J/S/G mówi to do Kim, a to odnosiło się do psa, który w sumie nigdy nie istniał ;) Także, twórcy jak zwykle bawią się z nami w kotka i myszkę, ale do tej pory udowadniali, że są genialni, mam nadzieję, że nie zawiodą naszych oczekiwań :D

ocenił(a) serial na 10
Stolarcfc

Tak jak parę osób napisało, problemem tego odcinka jest jego złe umiejscowienie - widziałbym go nawet nie tyle na początku serialu, ale jako odcinek specjalny, wydany jakiś czas po zakończeniu emisji BCS - hype byłby ogromny a sam odcinek miałby pewnie lepszy odbiór, niż ma obecnie.

Co do jego treści, to w zasadzie jestem ciekawy ostatniej sceny - czy te przymierzanie pstrokatego garnituru jest ostatecznym pożegnaniem z Saulem Goodmanem, czy też może zrobienie przekrętu po latach obudziło w Jimmym to, co zostało wyparte po wydarzeniach z ABQ? Coś mi mówi, że to drugie, zresztą, jak ulał pasowałby tutaj cytat z ostatniego odcinka BB "I liked it, i was good at it and i was alive". Nie da się zmienić natury człowieka.

ocenił(a) serial na 10
Cothen

Też mam nadzieję, że mamy tutaj do czynienia z powrotem niż ostatecznym odrzuceniem Saula. Cytat pięknie dobrany :)

ocenił(a) serial na 10
Cothen

Dokładnie tak, ten odcinek jest bardzo dobry, ale pojawił się w złym momencie, gdy ja jako widz oczekiwałem czegoś innego. Jako odcinek specjalny raczej nie, bo jednak ma znaczenie dla historii Jimmiego. Powinien się pojawić albo na początku sezonu albo jako pierwszy po przerwie. Ale poczekajmy jeszcze na resztę.

ocenił(a) serial na 10
Stolarcfc

No i doczekałeś się. Wszystko to czego oczekiwałeś po tym odcinku, pojawia się w następnym

ocenił(a) serial na 10
winnty

Tak i nie :) No ale niech będzie, w teorii tak było rzeczywiście ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones