Zadzwoń do Saula (2015-2022)
Zadzwoń do Saula: Sezon 6 Zadzwoń do Saula Sezon 6, Odcinek 4
Odcinek Zadzwoń do Saula (2015-2022)

To się stało tak szybko

Hit and Run 44m
7,8 924
oceny
7,8 10 1 924
Zadzwoń do Saula
powrót do forum s6e4

Odcinek Rhea'i Seehorn

ocenił(a) serial na 10

No ja się zachwycam takimi odcinkami. Bardzo równy, mimo krótkiego run time'u, udaje mu się pchnąć do przodu wszystkie wątki. Zostaję też utwierdzony w przekonaniu, że to wątek naszych prawników jest dużo ciekawszy.

Gilligan i Gould są bardzo dobrzy w stopniowym zamienianiu lubianych protagonistów w absolutnych antagonistów serialu. Totalnie mi szkoda Howarda, a Jimmy z Kim to chyba nawet sami sobie nie wierzą, że nie są "wicked". Choć trzeba skubańcom oddać, że to co robią wychodzi im perfekcyjnie.

Cała zmiana nastawienia do Jimmy'ego w sądzie i dotarcie do nowego typu klienta, bardzo naturalna. Sama rozmowa Saul'a z Billem, krótka, ale jakże wymowna.

No i na koniec zostawiam reżyserię. Jeszcze przed premierą szóstego sezonu sprawdziłem reżyserów poszczególnych odcinków i bardzo się najarałem na ten reżyserowany przez Rhea'e. Był to zdecydowanie popis reżyserski jak na debiut: pierwsze wejście Jimmy'ego, niczym we śnie, kamera na otwieranych drzwiach samochodu (malutka rzecz a tak bardzo cieszy) no i na końcu cała piękna sekwencja z Gusem. Teraz czekam na 6 odcinek reżyserowany przez właśnie Giancarlo Esposito.

aroniided

Na napisach końcowych dopiero wyłapałem, że reżyserowała Rhea. Muszę przyznać, że idealnie wpasowała się w klimat serialu. Natomiast po ocenach widać, że widzowie spodziewali się większego tempa rozwoju wydarzeń? Więcej akcji? Dramaturgii?

Mi niczego nie brakowało, bo po ostatniej dawce emocji związanej z Nacho, trzeba było trochę wyluzować w inną stronę aby zaciekawić lub zachęcić do tego co może się dziać w następnym odcinku.

Z ciekawości, wiesz kto będzie reżyserował następny odcinek? Bo na IMDb jakoś nie mogę znaleźć.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Następny odcinek reżyserowany jest przez Melisse Bernstein (dotychczas odpowiadała za 7 odcinek 5 sezonu (5x07), czyli "JMM") a scenariusz napisała Alison Tatlock (wcześniej napisała 4x07, 5x02, 5x07 i napisze także 6x10). Będziemy, więc mieli za tydzień ten sam duet twórczyń co w odcinku "JMM".

Tu masz kilka stronek, gdzie sprawdzałem te informacje:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Better_Call_Saul_episodes#Season_6_(2022)
https://breakingbad.fandom.com/wiki/Category:Directors_(Better_Call_Saul)
https://breakingbad.fandom.com/wiki/Category:Writers_(Better_Call_Saul)

aroniided

Dzięki :)

perun_6

Też jak większość spodziewałem się, jak napisałeś "Więcej akcji? Dramaturgii?", ale po obejrzeniu i ochłonięciu też uznałem, że należał się BCS-owy relaksik po Nacho w sam raz na majówkę :) powrót Wendy nie specjalnie wyszedł, jakoś tak się skrzywiłem, gdy wypowiedziała to swoje "root beer", poza tym same plusy z chatą Gusa na czele :) znakiem zapytania jest dla mnie Kim ukrywająca przed Jimmym, że Lalo żyje

ocenił(a) serial na 10
marcoss81pl

Przecież ona nie wie, że Lalo żyje.

ocenił(a) serial na 10
drzewo_topola

Jak nie wie, skoro Mike jej to powiedział?

ocenił(a) serial na 10
Wybredny_Cynik

Nie pytaj, miałem jakiś zawał mózgu jak to pisałem.

marcoss81pl

Może wzięła sobie do serca słowa Mike, że powiedział jej a nie jemu o Lalo, bo jest twardą sztuką, taką babą z jajami po naszemu. Ona natomiast widząc jak Jimmy się cieszy tego dnia ze swojej pracy, nie chciała mu psuć wieczoru tą wiadomością. Jednak pewnie mu powie w następnym odcinku, bo w BB Jimmy jest przekonany, że Lalo żyje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones